У Черкасах відкриється виставка Данила Нарбута
Як повідомили «Дню» в Черкаській обласній раді, нині в музеї завершуються всі підготовчі роботи. «Розмови про відкриття такої виставки велися роками, але саме цього року рішенням сесії обласної ради було виділено необхідну суму коштів для виконання будівельних і опоряджувальних робіт», — зазначив заступник голови Черкаської обласної ради Василь Касян. Він також повідомив, що, незважаючи на дещо уповільнені темпи виконання робіт та освоєння коштів, виставку буде відкрито для відвідувачів напередодні відзначення 20-річчя Незалежності, тобто в обіцяні терміни. «Загалом в експозиційних залах буде розміщено понад 40 картин майстра. Але ми маємо намір згодом розмістити там також деякі особисті речі Данила Нарбута. Зокрема, мольберт, фотографії й навіть окремі унікальні експонати», — розповіла директорка художнього музею Ольга Гладун. За її словами, виставка буде розміщена в кількох кімнатах музею. Данило Нарбут — син художника-графіка Георгія Нарбута. Працював у декоративній майстерні Київського оперного театру, був головним художником Київського цирку, художником-консультантом Київського театрального музею, працював художником у театрах Житомира, Чернівців і Черкас. За німецької окупації очолював сотню Української Повстанської Армії. Лауреат Шевченківської премії за портретні серії «Сподвижники Богдана Хмельницького», «Гетьмани України», а також за філософсько-історичне полотно «Страшний суд». Був найстаршим членом УНА-УНСО. Помер у березні 1998 року, повідомляє Вікторія КОБИЛЯЦЬКА, Черкаси.
Розлучення по-київськи
Дружина Леоніда Черновецького Аліна Айвазова подала на розлучення. Зазначимо, що в березні розлучилася дочка Черновецького Кристина. Її колишній чоловік Володимир Супруненко зараз перебуває під слідством. Знаменно, що й ця справа розглядається в Печерському суді. Головуючий суддя — Галина Супрун. Учора попереднє засідання перенесли. Працівник суду повідомила, що на засідання не з’явилася одна зі сторін процесу, тому суддя вирішив відкласти попереднє засідання. При цьому дату, на яку призначено засідання, журналістам не повідомили. Втім, усіх цікавить інше питання: що є причиною розлучення? «Знаєте, це класична технологія уникнення конфіскації майна, коли дружина фіктивно розлучається зі своїм чоловіком... Свого часу цим особливо зловживали представники італійської мафії в США. Коли в 1950—1960-х роках ФБР розпочало активну боротьбу з мафією, вони почали переховувати свої прибутки», — розмірковує політолог Тарас Березовець. Та все ж, на думку Березовця, нинішню владу «такими трюками» навряд чи вдасться ввести в оману. Політолог вважає, що цей факт також свідчить про наближення досить жорсткого сценарію щодо міського голови столиці. «Скоріше за все, владу переконали, що для того, щоб продемонструвати боротьбу з корупцією, потрібно взятися вже за пана Черновецького, який став, власне кажучи, символом корупції не лише в столиці, а й в усій Україні. Якщо це так, то такі наміри влади слід лише вітати». А ось на думку політолога Віктора Небоженка, всередині родини відбувається своєрідна реалізація принципів справедливості. «У нього просто забирають те, що належить не йому, а родині. Щось для життя йому залишать. А чи буде переслідування? Буде. Він дуже зручний для переслідування. Але ця людина так просто не здасться», — резюмував політолог, повідомляє Олена ЯХНО, «День».
Львів’яни впорядковують цвинтарі в Польщі
Волонтери молодіжного табору «Вирій» і члени Об’єднання українців у Польщі взяли участь у впорядкуванні кладовища воїнів Української Повстанської Армії в горах Бещади, поблизу колишнього села Воля Волоцька (тепер територія Підкарпатського воєводства). Як розповів «Дню» голова постійної комісії з питань євроінтеграції, транскордонного співробітництва і зв’язків з українцями за кордоном Львівської облради Святослав Шеремета, останній притулок на цьому високогірному цвинтарі знайшли близько півтори сотні вояків УПА. За словами депутата, невдовзі тут постане меморіал. Уже готується проект, який реалізовуватимуть після погодження в Раді охорони пам’яті боротьби та мучеництва Польщі. До речі, Воля Волоцька — одне з дев’ятнадцяти місць на території сусідньої держави, котрі, відповідно до протоколу, підписаного торік у Варшаві Державною міжвідомчою комісією з питань увічнення пам’яті жертв війни і політичних репресій при Кабміні України та Радою охорони боротьби та мучеництва РП, планує упорядкувати українська сторона. Наразі ж львівські волонтери, а це пластуни й студенти-політехніки, прибрали цивільні українські кладовища в Жукові і Подемні. Волонтерський рух фінансово підтримує Львівська обласна рада: на проведення молодіжних таборів із бюджету-2011 виділено 40 тисяч гривень, повідомляє Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів.