Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

16 червня, 2005 - 00:00

Президент закликав губернаторів будувати фундамент. І не дозволив іти у відпустку

Президент України Віктор Ющенко закликав голів обладміністрацій і уряд спільними зусиллями розробити концепцію діяльності в другому півріччі. «Концепція другого півріччя — це дві третини робіт, що можуть стати фундаментом 2006 року. Ми повинні вийти до нації з абсолютно структурованою, зрозумілою, сформованою політикою другого кварталу та 2006 року», — сказав В. Ющенко, звертаючись до голів облдержадміністрацій і членів уряду під час учорашньої столичної наради. На зустрічі були присутні перший віце-прем’єр Анатолій Кінах, віце-прем’єри Микола Томенко, Олег Рибачук, Роман Безсмертний, інші члени уряду та глави відомств, а також секретар РНБО Петро Порошенко та держсекретар Олександр Зінченко.

Президент також закликав голів областей до ефективного діалогу з бізнесом і до розробки конкретних позицій щодо кожного регіону про необхідність інвестицій у тій чи іншій сфері. За словами В. Ющенка, це необхідне для того, щоб «стосовно кожної території в нас були розроблені плани житлового, соціального, індустріального розвитку».

Зачепивши актуальну, здавалося б, «відпускну» тему, Президент настирливо порекомендував присутнім не користуватися пільговими путівками. «Узагалі, хто бере пільгові відпустки в наш час? Люди від влади чи бідні люди? Я хочу, щоб через фонди фінансували виключно небагатих людей. Ми з вами давайте ходити у відпустки за зароблені гроші», — сказав Глава держави, додавши: «Я умовно кажу, ви і так не підете у відпустки». В. Ющенко висловив здивування, що через соціальні фонди представникам української влади компенсують «під 90% путівок». «Йдеться про колосальні кошти: це і тема працевлаштування, це і тема зайнятості, і нещасні випадки. Це надзвичайно важлива тема для нашої політики», — сказав Президент.

337 університетів: скорочень і об’єднань не уникнути

Приблизно двократне скорочення чисельності молоді студентського віку, яке очікується в країні за чотири-п’ять років, зі слів міністра освіти і науки Станіслава Ніколаєнка, який у вівторок відвідав Житомир, спонукає до розробки моделей об’єднання вищих державних навчальних закладів. Причому торкнеться це не тільки Житомира (тут продовжується розгляд планів злиття в один університет трьох місцевих державних університетів та одного інституту, про що «День» вже писав. — В.К. ). Зараз, зазначив С. Ніколаєнко, у вищих навчальних закладах є 600—675 тисяч студентських місць, у той час як у вказаній перспективі число бажаючих отримати вищу освіту може знизитись до 300—500 тисяч чоловік. Він вважає нелогічним ситуацію, коли зараз в Україні налічується 337 університетів,тоді як у Франції, наприклад, їх всього 65. Хоча за час перебування його на посаді закрили вже 55 вищих навчальних закладів (насамперед приватних). Об’єднання університетів, інститутів, на його думку, дозволить уникнути дублювання підготовки фахівців одного профілю різними закладами, сконцентрувати викладацький склад на потужних кафедрах, полегшить маневр фінансовими та матеріальними ресурсами. І зараз міністерство повинно діяти на випередження ситуації. Питання, що, можливо, краще було б, щоб проблеми на кшталт бути чи не бути тому чи іншому університету або інституту, об’єднуватись їм чи роз’єднуватись, вирішували студенти (заклади, чиї дипломи не набули престижу, тоді б ліквідовувались природним шляхом), їхні викладачі та керівники, а не чиновники, міністром чомусь не розглядалось. А дарма. Знизу часто видніше. Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День».

Шахтарям винні

Близько 36 млн. грн. становить сьогоднішня заборгованість донецьких вугільних підприємств перед шахтарями міста. З цієї суми тільки поточні борги вуглярам «тягнуть» на 19—20 млн. грн. Загалом же борг перед гірниками Донецької області на сьогодні становить 102,6 млн. грн., що дорівнює приблизно половині всієї заборгованості щодо зарплати в регіоні.

За словами донецького міського голови Олександра Лук’янченка, в червні донецькі шахтарі вже мають отримати всю зарплату, що їм заборгували. Проте губернатор Донеччини Вадим Чупрун зовсім нещодавно скаржився журналістам на жалюгідний стан всієї вугільної галузі загалом і заявив, що її економічне становище можна охарактеризувати як банкрутство. До речі, за даними губернатора, сума заборгованості вугільних підприємств перед своїми робітниками набагато вище названої і становить 190 млн. грн. Окрім того, великою є і кредиторська заборгованість, яка перевищує дебіторську в 3,5 рази, а податковий борг перевищив 400 млн. грн. Більше того, сьогодні в Донецькій області вже близько 60% вугільних підприємств Донецької області працюють збитково, що також не вселяє оптимізму в керівництво регіону, повідомляє Ганна ХРИПУНКОВА, «День».

Наввипередки. Кого вибере «Единая Россия»?

Лідер Партії регіонів Віктор Янукович заявив про намір підписати договір про співпрацю з партією «Единая Россия». Учора в ході інтернет-конференції на сайтi Сensor.net.ua він повідомив, що питання співпраці з «Единой Россией» ставилося в ході його нещодавнього візиту до Москви. В. Янукович також заявив, що його президентська кампанія не фінансувалася з-за кордону і з Росії зокрема.

Фракція «Единой России» в Держдумі нараховує 303 депутати (67,33%), тобто має необхідну кількість голосів для прийняття звичайних і конституційних федеральних законів. Очолює всеросійську політичну партію «Единая Россия» спікер Держдуми РФ Борис Гризлов.

Пам’ятається, секретар РНБОУ Петро Порошенко в ході свого візиту до Москви заявив, що з «Единой Россией» «багато спільного» у «Народного союзу «Наша Україна». Слово за «единороссами»: з ким же з українських партій — з владою чи з опозицією — у них спільного більше?

Газета: 
Рубрика: