Сумісники: 10 днів — і звільнити
Депутати фракції СДПУ(О) пропонують звільняти народних депутатів-сумісників з посад, які вони обіймають поза парламентом. На офіційному сайті Верховної Ради розміщено текст законопроекту «Про особливості звільнення осіб, які суміщають повноваження народного депутата України з іншими видами діяльності», внесеного членами фракції СДПУ(О) Леонідом Кравчуком, Ігорем Шурмою, Володимиром Зайцем, Нестором Шуфричем, Юхимом Фіксом, повідомляє Інтерфакс-Україна. Згідно із законопроектом, якщо особа протягом 10 календарних днів незаконно суміщає повноваження народного депутата з іншими видами діяльності на посадах, призначення або звільнення з яких здійснює президент або Кабінет Міністрів, без добровільного складання цим депутатом своїх повноважень, рішення про звільнення його з цієї посади приймає відповідно глава держави або Кабмін. Голова Верховної Ради зобов’язаний звернутися протягом п’яти календарних днів до президента або Кабінету Міністрів для вирішення питання про звільнення особи з посади, несумісної з депутатським мандатом. Згідно із законопроектом, народний депутат не має права бути членом Кабінету Міністрів, керівником центрального органу виконавчої влади, мати інший представницький мандат або одночасно бути на державній службі, обіймати посаду міського, сільського, селищного голови, а також займатися будь-якою іншою оплачуваною роботою, в тому числі входити до складу керівництва, правління або ради підприємства.
Якщо особа протягом 10-ти днів суміщає повноваження народного депутата з іншими перерахованими видами діяльності, рішення про звільнення цієї особи з посади приймається органом влади або організацією, до компетенції яких належить призначення або звільнення цієї людини. У таких випадках голова ВР також має звернутися протягом п’яти календарних днів до даних органів або посадових осіб, і про результати розгляду ними даного звернення і прийнятих рішеннях протягом трьох днів має бути поінформований парламент.
Згідно з Конституцією, народні депутати здійснюють свої повноваження на постійній основі, не можуть мати іншого представницького мандата або бути на державній службі. У разі сумісництва депутатського мандата з іншими видами діяльності повноваження народного депутата припиняються достроково на підставі рішення суду.
Добкін: із Різака «добувають» свідчення
Екс-губернатору Закарпаття Івану Різаку пропонують дати свідчення проти Віктора Медведчука в обмін на зміну запобіжного заходу. Про це заявив член фракції СДПУ(О) Михайло Добкін після засідання Апеляційного суду у справі Колесникова, повідомляє прес- служба депутата. За словами М. Добкіна, «до Івана Різака приходив народний депутат Іштван Гайдош і говорив, що якщо той дасть свідчення проти Віктора Медведчука або хоча б надасть оперативну інформацію, яка потім підтвердиться документально, щодо ніби протизаконних дій лідера СДПУ(О), то йому змінять запобіжний захід». Такі самі пропозиції, за словами М. Добкіна, надходять і родичам Івана Різака. «Дана інформація примушує замислитися про те, що нова влада вважає своїм головним завданням обезголовити опозицію і банально з нею розправитися», — відзначається в повідомленні.
Щодо Бориса Колесникова, то вчора Апеляційний суд Києва не задовольнив скаргу його та його адвоката Андрія Федура з приводу рішення Печерського районного суду столиці про продовження терміну утримання Б. Колесникова під вартою. Таке рішення суд мотивував тим, що Б. Колесников повинен ознайомитися з матеріалами справи. Згідно з рішенням Печерського районного суду, Б. Колесников повинен знаходитися під вартою ще два місяці.
«100 днів» РНБО: тiльки реорганiзацiя
Після ста днів роботи Ради національної безпеки й оборони говорити можна лише про діяльність її секретаря, але не про ефективність цього органу влади, вважають політологи. Такий висновок зробили експерти, відповідаючи на запитання Центру досліджень політичних цінностей про результати перших ста днів діяльності РНБО. «Секретаріат РНБО витратив ці сто днів лише на самоорганізацію і, власне, поки що оцінювати якусь діяльність РНБО або з негативного, або з позитивного боку, особливих підстав немає», — вважає директор Центру соціальних досліджень «Софія» Андрій Єрмолаєв. «Ми сьогодні є свідками перехідної концептуальної кризи РНБО», — заявив експерт.
Керівник соціологічної служби «Український барометр» Віктор Небоженко зазначає, що «відбувається подальше з’ясування ролі РНБО по відношенню до Кабінету Міністрів і Секретаріату Президента України». «Ще не зрозуміло, яке місце Рада безпеки займатиме в конституційній структурі країни. Якщо Секретаріат залишається суто штучним утворенням, і він не повинен повторити долю адміністрації президента, то РНБО має всі конституційні підстави стати могутнім великим центром», — вважає В. Небоженко.
На думку директора Інституту національних стратегій Костянтина Бондаренка, перші сто днів роботи РНБО продемонстрували, що Президент вирішив створити таку собі противагу Кабміну у вигляді РНБО, і йому це вдалося, «якщо не на рівні двох інститутів, то на рівні двох особистостей — Порошенка та Тимошенко». На думку К. Бондаренка, за час функціонування нової РНБО жодного реального рішення не прийняли.
«Шахтар» — новий чемпіон
Донецький «Шахтар» не став чекати останнього матчу першості з київським «Динамо» і оформив своє чемпіонство у матчі з «Чорноморцем» уже в 29-му турі. Вигравши в одеситів з рахунком 3:1, «Шахтар» удруге у своїй історії виграв золоті нагороди українського чемпіонату. «Чорноморець» не зумів відібрати у гірників навіть очка, практично весь поєдинок просидівши в захисті. Підопічні Луческу розпочали розгойдувати захист «Чорноморця» з перших хвилин. Перший гол «Шахтаря» на свій рахунок записав Тимощук. Один iз небагатьох українців у складі помаранчево-чорних ударом зі штрафного пробив низом, м’яч зрикошетив від стінки та влетів у кут воріт — 0:1. У першому таймі мав забивати знову Воробей, але його удар метрів із 12-ти прийшовся поруч зі штангою, повідомляє champion.com.ua. Друга 45-хвилинка, як в цілому і весь матч, проходила за переваги «Шахтаря». «Чорноморець» продовжував стерегти свої ворота, сподіваючись на помилку команди Луческу. І дочекалися. На 69-й хвилині Згура не влучив у порожні ворота гостей, а за три хвилини Косирін після навісної передачі спокійно переправив м’яч у ворота Лаштувки, зрівнявши рахунок. Щоправда, радість одеситів була недовгою. На 75-й хвилині аналогічний навіс був спрямований у штрафну «Чорноморця», на виході помилився Руденко із захисниками, і Матузалем ударом голови забиває в порожні ворота — 1:2. Остаточну крапку в цій грі поставив Бєлік, який на другій доданій хвилині основного часу обіграв Руденка і з розвороту вдарив у дальній кут воріт.. Київське «Динамо» без проблем перемогло «Закарпаття» 3:0, але фінішує лише другим. Тепер матч у четвер у Донецьку між «Шахтарем» та «Динамо» в рамках 30-го туру не має жодного турнірного значення. Може святкувати завоювання чергових «бронзових» медалей і донецький «Металург». Ще за одне місце в єврокубках в останньому турі поборються «Дніпро» та «Іллічівець».