Донецька міліція відзвітувала про боротьбу з корупцією в собі
Близько 30 співробітників міліції Донецької області одночасно заявили про те, що їм намагалися дати хабар. Ще проти 28 працівників правоохоронних органів за цим фактом вже порушено кримінальні справи. Про це вчора на прес-конференції розповів начальник УВС Донецької області Михайло Клюєв. Начальник управління для роботи з персоналом УМВС Донецької області Володимир Некрасов навів приклади корупції в лавах донецької міліції: в квітні поточного року було затримано заступника начальника слідства одного з міськвідділів області, який вимагав 500 доларів у родичів обвинуваченого за пом’якшення останньому міри покарання. Іншу кримінальну справу порушено щодо старшого слідчого одного з районів Донецька. Вона вимагала 5 тисяч доларів за незастосування запобіжного заходу — арешту — щодо громадянина, звинуваченого в придбанні з метою збуту фальшивих грошей. Усього ж, за даними за 5 місяців поточного року, в Донбасі офіційно зареєстровано 4 факти спроб здирництва з боку співробітників міліції. Крім того, виявлено ще стільки ж фактів корупційних діянь, що підпадають під адміністративну відповідальність.
Згідно з Законом «Про боротьбу з корупцією» на 500 гривень оштрафовано інспектора ДПС, який отримав матеріальну винагороду в сумі 150 гривень і 15 літрів бензину за нескладання протоколу про адмінправопорушення.
Зараз 25 матеріалів про хабарі в управлінні МВС Донецької області перебувають на розгляді прокуратури. При цьому М. Клюєв уточнив, що в кримінальних справах притягуються в основному слідчі і розшуковці. Їх звинувачують у перевищенні влади, перевищенні службових повноважень з нанесенням тілесних ушкоджень, незаконному провадженні слідчих дій, повідомляє Ганна ХРИПУНКОВА, «День».
Григорій Суркіс про «зміст та форму»
Президент Федерації футболу, народний депутат Григорій Суркіс заявляє, що готовий сприяти наданню службами ФК «Динамо» Міністерству внутрішніх справ потрібної інформації. «Я впевнений, що навіть революційна доцільність має потребу в істині, а не у прив’язці певних прізвищ до певних процесів, та ще й надуманих, — йдеться в заяві Г. Суркіса, поширеній ЗМІ. — А істина, і за формою, і за змістом, будується не в піар-акціях МВС, а в дослідженні конкретних фактів і документів». Говорячи про заяву Департаменту зв’язків із громадськістю МВС (про те, що МВС запрошує Григорія та Ігоря Суркісів та Віктора Медведчука для надання пояснень щодо будівництва санаторно-оздоровчого комплексу «Динамо» в селі Жденієво Закарпатської області), Г. Суркіс підкреслив, що її текст суперечить «і формі, і змісту» питання. Що стосується форми, то він «вважає за необхідне вказати, що законодавством України не передбачена форма запрошень через будь-які засоби масової інформації». Що ж до змісту, то Г. Суркіс нагадав про принцип презумпції невинності: «Я переконаний, що країна, яка тяжіє до світових стандартів демократії та стала на шлях євроінтеграції, не досягне мети, використовуючи методи сталінської інквізиції, класично реалізовані Вишинським», — відзначив він.
...І ніхто не винен
У Вінниці на місцевому підприємстві «Хімпром» під час обвалу металевих конструкцій на початку червня загинув 45-річний робітник. На момент аварії чоловіки розбирали металеву конструкцію одного з цехів заводу, котрий після банкрутства фактично розтягають по частинах. Покійний спеціальним газовим апаратом розрізав металеву підпору, коли на нього обвалився навіс між першим і другим поверхами. Чоловіка накрила 40-тонна плита. Трагедія сталася близько полудня, а тіло загиблого дістали тільки о восьмій вечора. Як повідомив начальник прес-служби управління МНС України у Вінницькій області Олександр Кутовий, причина нещастя, швидше за все, в недотриманні правил техніки безпеки. До речі, робітників для демонтажу найняв не «Хімпром», а приватне підприємство, що купило на заводі три цехи. Керуючий ВАТ «Хімпром» Микола Овчарук повідомив, що рік тому було укладено договір з ПП. Щоправда, розшукати його власника поки що не вдалося. Микола Овчарук, посилаючись на те, що власників частин заводу дуже багато, говорить, що немає часу розшукувати їхні «одеські координати». Держнаглядохоронпраці теж не може розшукати винних, повідомляє Мирослава СОКОЛОВА, «День».
Новосілля дитячого притулку
Учора в Ружичній, передмісті Хмельницького, справили новосілля підопічні обласного дитячого притулку. 28 хлопчиків і дівчаток у віці від чотирьох до 15 років переїхали сюди із Скаржинців, де їх утримували на території психлікарні. На вельми прикру обставину — сусідство дітей із душевнохворими дорослими — звертала увагу місцевої влади громадськість. Вказувалося й на те, що Скаржинці — далеко від обласного центру: в міліції не завжди є транспортний засіб, аби переправити до закладу затриманих волоцюжок. Тому, пояснювалося, вони й блукають гуртами та поодинцi вокзалами, ринками, вулицями. «Притулок влаштовано в мальовничому місці, в будівлі, де свого часу був дитячий садок. Зроблено ремонт», — повідомила для «Дня» методист закладу Ольга Коцемир. Згадала, що поки відбулося це новосілля, через Скаржинці «пройшло» понад дві тисячі безпритульних. Хмельницький губернатор Іван Гладуняк, який узяв участь в урочистостях з нагоди відкриття притулку, у своєму виступі зазначив, що з обласного бюджету для утримання закладу на 50 місць асигновано майже 600 тисяч гривень. Ситуація така, що «повна наповнюваність» обласного притулку буде забезпечена на довгі літа, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».
Скрипаль у каналізації
До обурення громадськості, яка протестує проти безчинств мисливців за металобрухтом, додався голос муз. Днями через безглуздий випадок у відкритий люк потрапив заслужений артист України, який їхав на велосипеді, відомий херсонський скрипаль Олександр Гоноболін. На щастя, життя і здоров’я музиканта поза небезпекою.
«Неподобство! Я неодноразово звертався в комунальні служби з цього питання, а днями особисто був свідком того, як у каналізаційний люк провалилася дитина і була травмована, — обурюється «каналізаційною» ситуацією головний лікар лікарні ім. Тропіних Леонід Ремига. — До речі, на проспекті Будівельників на сьогодні немає кришок у п’яти люків. Я звернувся до служб, які цим займаються, як депутат міськради, але отримав відписку, що … всі люки на цьому проспекті закриті!»
Начальник Херсонського міського управління комунального господарства Олена Ротова все розуміє, але нічого змінити не може: «Це провина тих служб, які обслуговують каналізаційні мережі міста. Якби я могла звільнити людей, які за цим стежать, я б це зробила. Але немає тих, хто спроможний їх замінити». Сніжанна БАРДАЧОВА, м. Херсон.