Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

2 червня, 2005 - 00:00

У заручниках у «безрозсудної політики»

Неефективна бюджетна політика та відсутність зрозумілої програми економічного розвитку дають підстави вимагати відставки міністра фінансів України Віктора Пинзеника та міністра економіки Сергія Терьохіна, заявив на прес-конференції в агентстві Інтерфакс-Україна заступник глави бюджетного комітету, лідер партії «Трудова Україна» Валерій Коновалюк. «Ми стаємо заручниками безрозсудної політики, що фактично впливає на життя людей. Відчувається не лише загроза того, що ми зараз знову перейдемо до стану економічної кризи, а й те, що відсутня бюджетна політика негативно впливатиме на подальший розвиток України», — сказав він. Разом із тим заступник глави бюджетного комітету не покладав би всієї відповідальності на прем’єр-міністра Юлію Тимошенко, оскільки «вона зв’язана в кадрових питаннях».

За оцінкою В. Коновалюка, ситуація в гірничо-металургійному комплексі, вугледобувній галузі, військово-промисловому комплексі та машинобудуванні гіршає, але уряд не робить кроків із підтримки цих галузей, не має чіткого прогнозу розвитку ситуації й ігнорує всі пропозиції, які надходять із парламенту. На думку В. Коновалюка, якщо ситуація з управлінням економічними процесами не буде врегульована, зростання ВВП за підсумками поточного року може скоротитися до 3,5—4%, а інфляція може перевищити 20%. При цьому вже сьогодні прожитковий мінімум повинен становити не 423 грн., а з урахуванням зростання цін — 546 грн.

За словами депутата, на тлі майбутніх виборів уряд має взяти відповідальність на себе і, зокрема, наполягти на відмові від статусу народних депутатів тих парламентаріїв, які увійшли до уряду.

Острожани хочуть стати волонтерами

Волонтерський рух у країнах Заходу набуває все більшої популярності. Волонтерством займаються урядові й неурядові організації, зосереджуючи свою увагу в основному на соціальних та економічних проблемах так званих країн третього світу. І справді, шляхом волонтерської роботи вирішується низка проблем у суспільствах, що розвиваються. До розвитку волонтаризму у світі долучається й Україна.

Нещодавно з Лондона повернувся Ігор Пасічник, ректор Національного університету «Острозька академія». Він представляв Україну на науковій конференції «Міжнародний волонтаризм у контексті глобалізації», ініційованій Інститутом дослідження волонтаризму (Лондон, Велика Британія) та Центром соціального розвитку Вашингтонського університету (м. Сент-Луіс). Крім України, в роботі конференції брали участь делегації з 14-ти країн світу (США, Канада, Велика Британія, Німеччина, Нідерланди, Данія та ін.), які вже протягом кількох десятиліть займаються волонтерською роботою на рівні урядових і неурядових організацій. Делегати обмінювалися набутим у цій сфері досвідом та обговорювали можливі шляхи подальшого розвитку волонтаризму. Неодноразово наголошувалося на необхідності поширення роботи волонтерських організацій у країнах Східної Європи, серед них і в Україні. Ігор Пасічник заявив про бажання та можливість нашої держави бути рівноправним суб’єктом міжнародного волонтаризму. Для підтвердження перспективності партнерства з Україною в ході конференції було презентовано Острозьку академію, яка вже багато років є одним з основних українських центрів волонтерських та обмінних програм. Для прикладу: на базі університету діє обмінна програма «NetCor», що фінансується урядами України та Канади та програма «Youth Exchange Program», створена на основі проекту «Канада — світ — молодь». Університет має досвід проведення міжнародних конференцій. Нещодавно в академії проводився Міжнародний семінар з питань розвитку в Україні дистанційної освіти та зустріч із представниками міжнародного освітнього консорціуму eMeReCU, повідомляє Ольга РЕШЕТИЛОВА, прес-служба Національного університету «Острозька академія».

Подарованій книзі на обкладинку не дивляться

Учора Людмила Артеменко зробила гарний подарунок Старокостянтинівській районній центральній бібліотечній системі. «Книжки практично нові, переважно детективного жанру», — дякує Людмилі, яка поїхала на заробітки до Італії, директор СБЦ Михайло Мовчан. Він говорить, що заробітчанка однією із перших узяла участь в оголошенні акції «Подаруй книгу». Цю акцію підтримали депутати райради. Звернутися «до народу», як кажуть, біда змусила. «Від початку 2005-го не одержали жодної бюджетної гривні для придбання літератури», — вказав Михайло Мовчан. За 2003—2004 роки райсистема бібліотек одержала 4100 бюджетних гривень, за які купили 502 книги. За цей-таки період сама райсистема, надавши платні послуги населенню, заробила й витратила на придбання 262-х примірників 2593 гривні 07 копійок. Директор говорить, що громадяни відгукнулися на оголошену акцію: «Дарують художню, історичну, краєзнавчу літературу». Тому творів сучасних українських авторів у ЦБС, на жаль, немає. 27032 читачі райсистеми задовольняються класикою й детективами. «У Старокостянтинівському районі Хмельницької області — 72 тисячі населення, торік книговидача склала 558975 примірників», — дає статистичну довідку директор районної центральної бібліотечної системи. Пiдготував Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».

Прокуратура заявляє, що заарештувала хабарників

Поступово стають відомими нові подробиці кримінальної діяльності колишнього керівництва Кримської регіональної митниці. Як повідомила прес-служба Головного управління МВС України в Криму, Генеральною прокуратурою порушено кримінальну справу за ознаками ст. 368 ч.3 Кримінального кодексу (отримання хабара в особливо великих розмірах), ч.1 ст. 255 (створення злочинної організації) щодо посадових осіб Кримської регіональної митниці. Повідомляється, що в ході оперативної перевірки і розслідування кримінальної справи встановлено, що колишнє керівництво митниці створило злочинну організацію, спрямовану на здирство і отримання хабарів. До складу організації входили працівники митниці: головний інспектор митного поста Феодосія і старший інспектор цього ж поста.

«Вказані особи, діючи умисно, з корисливих мотивів, у період з квітня до травня 2003 року провели фіктивне оформлення декларованого вантажу — 15.000 тонн цукру, який насправді до Феодосії не доставлявся і не залишав митну територію України. За здійснення вказаних дій начальник кримської регіональної митниці Володимир Сасунов зажадав у декларанта вантажу — директора ТОВ «Агромаркет» — хабара в сумі 250 тисяч доларів США, який отримав у період із 29 травня до 5 червня 2003 року», — говориться в повідомленні прес-служби Генеральної прокуратури. Всіх трьох зараз заарештовано, повідомляє Микита КАСЬЯНЕНКО, Сімферополь.

Газета: 
Рубрика: