Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

28 травня, 2005 - 00:00

Говорить і показує Президент. Щомісяця

У червні в практику ввійдуть щомісячні радіо- й телевізійні звернення Президента України Віктора Ющенка. Про це, за інформацією Інтерфакс-Україна, повідомила прес- секретар глави держави Ірина Геращенко на брифінгу в Секретаріаті Президента в п’ятницю. «Ми просто думаємо, що травень був таким інформаційно досить насиченим місяцем. І, безумовно, вже в червні буде телезвернення Президента та радіозвернення, це абсолютно очевидно», — сказала Ірина Геращенко. Вона не уточнила, якою буде тема цих звертань, підкресливши: «Ось щодо тематики, нехай це поки буде таємницею».

СБУ чекає реформування

Служба безпеки України розпочинає реформування своєї структури, в ході якого центральний апарат скоротиться в два рази, а загальна структура — на 15%. Про це повідомив журналістам глава СБУ Олександр Турчинов, — передає Інтерфакс-Україна. За словами глави СБУ, робота щодо зміни структури має завершитися вже протягом червня. Однією з цілей реформування він назвав необхідність позбутися дублюючих функцій, «зайвих ланок». Турчинов сказав, що в СБУ буде дев’ять департаментів, одна служба й апарат глави СБУ, пріоритетною стане контррозвідувальна діяльність. Глава СБУ також повідомив, що його відомство проводить розслідування відносно паливно-енергетичної кризи, що виникла в Україні на початку травня цього року. Крім того, Олександр Турчинов заявив, що СБУ згодна з висновками Генпрокуратури про те, що екс-глава МВС Юрій Кравченко вчинив самогубство. А також — пообіцяв доручити своїм підлеглим вивчити факт, викладений екс- главою СБУ Ігорем Смєшко, про ніби прохання Генерального прокурора Святослава Піскуна, яке стосувалося контрабандного вантажу в Одесі, якщо буде подано відповідну заяву. «Якщо Смєшко напише заяву, ми проведемо розслідування. Але такої заяви немає», — сказав глава СБУ.

41 герой за рік. Вирішили поки не нагороджувати

З наступного тижня, можливо, буде введено мораторій на вручення державних нагород, заявляє перший заступник держсекретаря України Іван Васюник. З його слів, засідання цієї комісії, що недавно відбулося, було четвертим з моменту створення подібної комісії з 1992 року. «Ми прийняли рішення — просити Президента. І Президент вже дав згоду припинити, починаючи з понеділка-вівторка, можливо, з 1 червня процес нагородження до вироблення чітких і прозорих механізмів, зрозумілих як для суспільства, так і для людини, якої стосується питання нагородження на всіх етапах», — сказав І. Васюник на брифінгу в п’ятницю. Він відзначив, що в передвиборний рік кількість нагород зросла в 2 рази в порівнянні з середньорічними показниками. Так, минулого року звання «Герой України» було присвоєно 41 людині. Сьогодні до державних нагород відносяться звання «Герой України», 8 орденів, 5 медалей, відзнака, іменна вогнепальна зброя, 36 почесних звань і 4 державних премії. З 1992 по 2004 рік державними нагородами було відзначено 43 тис. осіб — практично кожен тисячний громадянин України. Як відзначила на брифінгу прес-секретар президента України Ірина Геращенко, в зв’язку з мораторієм перед Днем журналіста, журналісти не отримуватимуть звання заслужених журналістів. І. Геращенко вважає, що буде чесно, якщо Президент «іншим способом привітає журналістів, яких він дуже поважає».

Ще одна кримінальна справа проти чиновників «ДУСі»

Учора Генеральна прокуратура України порушила кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст. 364 Кримінального кодексу щодо посадових осіб Державного управління справами, які, зловживаючи своїм службовим становищем, безкоштовно надавали в користування авіаційну техніку державного авіаційного підприємства «Україна». Як повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на прес-службу Генпрокуратури, протягом 2003 — 2004 років за письмовими і усними розпорядженнями посадових осіб Держкерсправами було виконано понад 60 комерційних рейсів на літаках і вертольотах Державіапідприємства «Україна», оплата за які (понад 1 млн. грн.) на рахунки державної авіакомпанії не надійшла. Нагадаємо, що Держуправління справами з жовтня 2003 до грудня 2004 року очолював Ігор Бакай.

Слава і популярність в минулому...

100-літній ювілей офіційно культового драматурга часів СРСР Олександра Корнійчука на його малій батьківщині відзначили скромним мітингом. Силами двох місцевих шкіл, кількох підприємств та організацій, в тому числі ветеранських, відзначили мешканці райцентру Христинівка, що на Черкащині, 100-річчя з дня народження земляка, уродженця Христинівки, українського радянського драматурга Олександра Корнійчука. Заслуги письменника, який жив і творив у Києві, свого часу високо оцінили «партія та уряд»: він був удостоєний звання Героя Соцпраці, а Державні премії СРСР сипалися на нього із серійною послідовністю — у 1941, 1942, 1943, 1949 та 1951 роках. Академік, голова Верховної Ради УРСР кількох скликань, член Всесвітньої Ради Миру, лауреат міжнародної Ленінської премії «За зміцнення дружби між народами» — ось неповний перелік звань і нагород, що їх драматург отримав за ряд «ідеологічно витриманих» творів: «Загибель ексадри» — про героїку громадянської війни, «Платон Кречет» — про становлення радянської інтелігенції, «Макар Діброва» — про робітничий клас, «Богдан Хмельницький» — про національно-визвольну війну 1648 — 1654 рр. тощо. Про сьогоднішній «рейтинг» колись популярного драматурга, твори якого були поставлені чи не в кожному обласному театрі СРСР та на багатьох зарубіжних сценах, можна судити по числу присутніх на урочистому мітингу в Христинівці. Зібралося близько 400 осіб. Крім того, вивчення творчості Олександра Корнійчука вже кілька років як вилучено зi шкільних програм загальноосвітніх шкіл. Євген БРУСЛИНОВСЬКИЙ

Газета: 
Рубрика: