Корінь зла — в поганих законах
Президент Європейського суду з прав людини Люціус Вільдхабер називає одними з головних причин непорозумінь у відносинах з Україною недоліки українського законодавства, передає Інтерфакс-Україна. Актуальні проблеми, що виникають у Євросуді з прав людини у відносинах з Україною, обговорили на зустрічі в Києві у вівторок Люціус Вільдхабер iз головою Верховного Суду України Василем Маляренком. За словами Вільдхабера, з 1997 року до Європейського суду надійшло близько 14 тис. справ, з яких більш як 6 тис. (19%) не прийняті до розгляду, а близько 8 тис. заяв чекають перевірки. Скарги, що надходять до Євросуду, часто стосуються неналежних умов утримання та недостатнього медичного обслуговування в’язнів, застосування до них сили з боку правоохоронних органів, — розповів президент Європейського суду з прав людини. У свою чергу, Василь Маляренко підкреслив, що Верховний Суд України докладає максимум зусиль для того, щоб до Європейського суду надходило менше скарг проти України, намагаючись вирішувати їх на національному рівні.
Президент доручив розібратися з історією
Президент України Віктор Ющенко доручив прем’єр-міністру Юлії Тимошенко до 1 липня вжити заходів для поновлення роботи урядової комісії з вивчення діяльності ОУН-УПА. Мета роботи комісії — прискорення підготовки історично та юридично обгрунтованих висновків для визначення офіційної позиції щодо діяльності ОУН-УПА, повідомив учора заступник держсекретаря Маркіян Лубківський. Президент також доручив главі уряду до 1 жовтня забезпечити організацію та проведення міжнародної науково-практичної конференції з питань участі українського народу у Другій світовій війні. Однією з важливих запорук примирення між учасниками Другої світової війни, як і толерантного сприйняття українською громадськістю складних сторінок власної історії, є позбавлене будь-якого політичного забарвлення повне й об’єктивне інформування українського суспільства про події минулого, цитує слова М. Лубківського Інтерфакс-Україна.
Результати безгосподарності
Сильні зливи на Закарпатті стали причиною того, що піднявся рівень потічкових вод у селах Приборжавське та Білки Іршавського району Закарпатської області. Усього було підтоплено понад 270 господарств. Перший заступник начальника УМНС України в Закарпатській області Володимир Бодак так прокоментував подію: «Ситуація, що спостерігається на Іршавщині — результат звичайнісінької безгосподарності місцевої влади». На сьогодні затор на Іршавщині ліквідовано, рівень води в обох населених пунктах знизився. Ситуація перебуває під контролем. На місці події працюють також аварійно-газова служба, оскільки в деяких місцях вода пошкодила газові магістралі. Знайшлася тут робота і для місцевої філії «Укртелекому», працівники якої відновлюють пошкоджені лінії телефонного зв’язку, повідомляє Наталія РОШКО , Ужгород.
Сюжети війни
«Про війну, Перемогу та любов до життя» — під такою назвою у експоцентрі Вінницької Торгово-промислової палати проходить виставка творів образотворчого мистецтва, присвячена 60-річчю перемоги сил антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні. У експозиції представлені не тільки картини, а й кераміка, скульптура, розпис по тканині, гобелен… Усього 92 твори, авторами яких є 40 вінницьких митців. Переважною тематикою експонатів є сюжетні війни. Авторами більшості творів є ветерани, а саме — Аркадій Сорока, Петро Мороз, Олексій Сидоров, Аркадій Павлюк та ін. А відкривають експозицію твори наймолодших художників — учнів місцевих загальноосвітніх і художніх шкіл, які намагалися з допомогою пензля осягнути події тих жахливих і водночас героїчних днів. Микола ГОРБАТЮК , Вінниця.