Бакай — громадянин Росії. Черномирдін упевнений
Росія відповіла відмовою на перший запит Міністерства внутрішніх справ щодо громадянства екс-керівника Державного управління справами Iгоря Бакая. Про це «Українській правді» (www.pravda.com.ua) повідомив заступник міністра внутрішніх справ Геннадій Москаль. «Зараз чекаємо, що скаже Росія на другий запит, оскільки на перший вони відповіли відмовою. Вони посилаються на конвенцію СНД про видачу злочинців, хоча ми не просили їх його видавати, а лише встановити, чи є Бакай громадянином Росії», — зазначив заступник міністра. Він також повідомив, що триває перевірка фонду Леоніда Кучми «Україна», зокрема отримання 44 мільйонів з офшорних зон. Як відомо, Iгор Бакай фігурує в низці кримінальних справ про незаконну приватизацію майна Держуправління справами. Головне контрольно-ревізійне управління встановило в ході своїх перевірок у лютому — квітні, що Державне управління справами та його центральний апарат незаконно витратили 828,5 млн. грн. Водночас Надзвичайний і Повноважний Посол Російської Федерації Віктор Черномирдін офіційно заявив журналістам, що Ігор Бакай є громадянином Росії, й громадянство він отримав ще до помаранчевої революції. Про це повідомляє «Українська правда». Черномирдін запевнив, що про це йому відомо достеменно. Де зараз екс-керуючий справами, послу Росії невідомо.
«У цирку не працюю!»
Народний депутат України Нестор Шуфрич переконаний, що оголошене через засоби масової інформації запрошення до міліції для дачі пояснень є відповіддю на його заяву про бажану відставку міністра внутрішніх справ Юрія Луценка в зв’язку з причетністю працівників МВС до загрози підриву Київської ГЕС. Про це агентству Iнтерфакс-Україна повідомила прес-секретар народного депутата Ольга Буяновська. (Днями прокуратура порушила кримінальну справу в зв’язку з анонімним повідомленням 13 квітня про мінування залізничних вагонів біля Київської ГЕС, які загрожували висадити, якщо не звільнять голову Донецької облради Бориса Колесникова. У ході досудового слідства встановлена причетність до скоєння цього злочину співробітників міліції.) Шуфрич також пообіцяв подарувати Луценку та Москалю по примірнику КПК з окремою випискою, як треба запрошувати на допит. Як повідомлялося, Н. Шуфрича 27 квітня запрошують до управління МВС у Полтавській області для дачі пояснень про отримання 21 жовтня 2003 року в Міністерстві екології та природних ресурсів України без проведення конкурсу ліцензії ЗАТ «Нафтогазвидобуток» на користування ділянкою надр Семеренківського газоконденсатного родовища та його експлуатації. За словами прес-секретаря, Н. Шуфрич, кажучи про причини виклику до МВС, заначив, що йдеться про 2003 рік, коли він був народним депутатом і комерційною діяльністю займатися не міг. «Попри це, Н. Шуфрич готовий у встановленому законом порядку поспілкуватися із зацікавленими особами, але радить спочатку поспілкуватися з секретарем РНБО Петром Порошенком на тему його причетності до цього питання», — сказала О. Буяновська. Н. Шуфрич заявив, що публічні запрошення на допит — «це фарс і клоунада, а він у цирку не працює», процитувала прес-секретар. Депутат закликав «припинити публічне політичне переслідування, поважати принцип презумпції невинності, а запрошеним не реагувати на публічні заяви МВС, а діяти виключно за процедурою, передбаченою законом».
«Український Ермітаж»
Згідно з рішенням Київради, комунальним підприємством «Дирекція реставраційно-відновлювальних робіт» передано в оренду земельну ділянку площею 9,83 га для будівництва, реконструкції та реставрації культурно-художнього й музейного комплексу «Художній арсенал» на вулиці Січневого повстання, 30 в Печерському районі столиці, повідомляє Iнтерфакс- Україна. Передбачається, що з державного бюджету Києва буде виділено субвенцію на створення комплексу «Художній арсенал», а також проведення археологічних досліджень на земельній ділянці із залишками фундаменту в Десятинній церкві на суму 69,6 млн. грн. Iдея перетворення заводу «Арсенал» на художній музей, свого роду «український Ермітаж», де буде представлено українську історію, зокрема, експонати Трипільської культури, належить Президенту України В. Ющенку. На території заводу «Арсенал» колись діяв Вознесенський жіночий монастир, останньою ігуменею якого була мати Iвана Мазепи. Також тут була знаменита Вознесенська церква. У 1712 році монастир було ліквідовано Петром I. На початку ХIХ століття тут побудували будинок у стилі неокласицизму, де за радянських часів на цьому місці розташовувався військовий завод «Арсенал». Президент раніше заявив, що розраховує на залучення коштів спонсорів та інвесторів для створення такого комплексу. У лютому ідею створення «Художнього арсеналу» підтримали Кабінет Міністрів та група українських художників. Народний депутат України та відомий бізнесмен Віктор Пінчук заявив про свою готовність вкласти понад 20 млн. доларів у створення «Художнього арсеналу». Планується, що в рамках цього комплексу буде створено музей, виставковий і кіноконцертний зали. В музеї будуть представлені витвори мистецтва і старовинні експонати, велика частина яких через відсутність виставкової площі мiститься у фондах різних музеїв, зокрема Музею археології, і у підвалах Національного банку.
Двоє невідомих пограбували магазин мобільного зв’язку
Як повідомляє агентство Інтерфакс-Україна з посиланням на виконувача обов’язків начальника Центру громадських зв’язків ГУ МВС України в Києві Олександра Радкевича, двоє невідомих зайшли до магазину на проспекті Маяковського та попросили чоловіка-продавця показати їм модель телефону. Щойно той почав шукати товар, відвідувачі магазину (а крім них та продавця, в приміщенні магазину нікого не було) завдали йому ударів ножем у ділянку живота та грудей. «Нападники забрали 39 мобільних телефонів різних марок і не взяли більше нічого», — сказав О. Радкевич. На цей момент, за словами виконувача обов’язків начальника, міліція активно займається пошуком злочинців на території всієї столиці. Продавець перебуває в лікарні. Про його стан поки що нічого не відомо, додав О. Радкевич.