Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

13 квітня, 2005 - 00:00

Голова СБУ: «Гадаю, є бажання у деяких кіл, щоб Мельниченко замовк»

Майор Мельниченко, роблячи записи, не користувався ані диктофоном, ані стаціонарним пристроєм. Таку експертну думку висловив голова СБУ Олександр Турчинов, інтерв’ю з яким розміщено вчора на сайті «Української правди». «Наші експерти схиляються до того, що Мельниченко писав пристроєм, який був схований у одному з пультів управління, — чи то телевізора, чи то кондиціонера», — сказав він. «Що стосується стаціонарних пристроїв, про які розповідають, що вони були вмонтовані ще з радянських часів, то спецслужба, яка після цього перевіряла всі приміщення адміністрації, їх не виявляла», — підкреслив він. Відповідаючи на запитання щодо можливості повторення історії з Мельниченком, О. Турчинов сказав, що кабінети високих посадовців періодично перевіряються, а СБУ веде питання захисту інформації від розвідок інших країн. Проте голова СБУ наголосив, що сьогодні існує багато технічних пристроїв, які можуть використовуватися для зняття інформації, в тому числі без перетинання кордону. «Це виявляти достатньо важко, бо йдеться про потужні пристрої, супутники», — сказав він, додавши, що аби «відповідати таким викликам високих технологій, треба мати достатнє фінансування, наукові потужності». «Але навіть у межах незначного фінансування, яке є у нас, — у порівнянні з іншими країнами — вважаю, що технічний захист інформації у нас високий», — підкреслив він. О. Турчинов наголошує на важливості допитати самого Миколу Мельниченка і радить йому повернутися в Україну. Відповідаючи на запитання щодо перевірки фактів, викладених у листі Мельниченка стосовно можливих провокацій з боку Березовського, голова СБУ сказав, що перевірка ще не закінчена. «Дуже важливо допитати самого Миколу Мельниченка. Я б йому радив все- таки приїжджати в Україну, тому що тільки тут ми можемо реально захистити його життя. І саме його покази дозволили б реально просунутися у справі Гонгадзе», — наголосив він, додавши: «Гадаю, є бажання у деяких кіл, щоб Мельниченко замовк». До того ж, за словами голови СБУ, заяви різних осіб щодо арешту Мельниченка «не сприяють настрою Мельниченка повертатися». «Але я переконаний, що в жодній точці світу безпеку Мельниченку не забезпечать краще, ніж в Україні», — підкреслив він.

Російський генпрокурор готує «дружнє тло»

Юлія Тимошенко, як і раніше, перебуває в міжнародному розшуку, заявив генеральний прокурор Росії Володимир Устинов. «Справа, порушена Головною військовою прокуратурою, перебуває в колишній стадії. Змін у ній немає і не може бути, оскільки нашій державі заподіяно збитків на суму понад $100 мільйонів. Якби їх було відшкодовано, були б зрушення, але цього не відбувається», — цитує слова російського генпрокурора агенція РІА «Новости». Устинов підкреслив також, що громадяни Росії, які проходять у цій справі й отримали хабара, перебувають під слідством і вже знайомляться з матеріалами справи. Що ж до приїзду прем’єр-міністра України в Росію, наміченого орієнтовно на 15 — 17 квітня, то «його буде здійснено відповідно до протоколу і міжнародних норм», заявив генпрокурор РФ.

Через сайт — до Болонської угоди

Минулого понеділка у Житомирському державному університеті імені Івана Франка вперше презентовано навчальний веб-сайт (в даному випадку курсу політології), що створений студентами фізико-математичного факультету під керівництвом старшого викладача кафедри філософії, кандидата філологічних наук Сергія Рудницького. Це не просто сайт, а цілісний навчально-методичний комплекс iз розміщених у зручному для користування вигляді електронних версій навчальних тем, методичних посібників, текстів лекцій, необхідної літератури, термінологічного словника, запитань для рефератів та іспитів, деяких інших допоміжних матеріалів. До комплексу входять також серії анекдотів, що ними можуть розважитись студенти, які взялись «гризти» основи політологічної науки через iнтернет. На презентації ректор університету Петро Саух назвав появу цього сайту кроком на шляху до впровадження в закладі кредитно-модульної системи навчання, що є необхідною умовою для приєднання до Болонської угоди, яка визначає європейські стандарти в галузі освіти, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ , «День».

Щоб пам’ятали...

З нагоди Міжнародного дня звільнення в’язнів фашистських концтаборів київський міський голова Олександр Омельченко поклав учора квіти до пам’ятного знака на місці Сирецького концтабору. Мер міста також ушанував пам’ять загиблих у Бабиному Яру. Керівництво Київміськдержадміністрації відвідало і меморіальний комплекс «Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941 — 1945 років». Щорічно кількість тих, хто не з чуток знає, що таке концтабір, скорочується на 10 — 15%. За даними минулого 2004-го, на компенсації мали право близько 50 тисяч українських в’язнів і понад 100 тисяч тих, хто примусово працював у нацистській Німеччині та Австрії. На ці цілі нинішня Німеччина направила близько 900 мільйонів євро, і ще майже 80 мільйонів виплатив австрійський фонд. Виплата компенсацій з боку Німеччини почалася в серпні 2001 року.

Газета: 
Рубрика: