За роки незалежності загинуло 36 українських журналістiв
8 квітня може стати в Україні Днем пам’яті загиблих журналістів. Із такою пропозицією під час круглого столу, присвяченого пам’яті українських журналістів, загиблих при виконанні своїх професійних обов’язків, у п’ятницю виступив голова Державного комітету телебачення та радіомовлення України Іван Чиж, повідомляє агентство Новини-Україна. Як відзначив Чиж, за роки незалежності України за трагічних обставин, виконуючи свої професійні обов’язки, загинули 36 українських журналістів. За його словами, суспільство має пам’ятати таких людей. Із цією метою голова Держкомтелерадіо закликав підтримати суспільну ініціативу про започаткування нової традиції щорічного вшанування пам’яті загиблих журналістів. Держкомтелерадіо України активно працює над проектом закону про захист професійної діяльності журналістів, повідомив Іван Чиж. За його словами, в цій своєрідній «малій конституції» для українських журналістів будуть передбачені заборона політичної й економічної цензури, відповідальність за порушення прав журналістів і захист джерела інформації, доцільність юридичного закріплення відносин між видавцем ЗМІ та журналістом. За офіційними даними Міжнародного комітету журналістів, за десять останніх років у світі в зв’язку з виконанням професійних обов’язків загинули 339 журналістів, серед яких лише 67 — безпосередньо під час бойових дій. Найнебезпечнішою країною для представників ЗМІ визнали Ірак.
Знайти та допитати
У Генеральну прокуратуру Росії через Генпрокуратуру України спрямоване міжнародно-правове доручення про встановлення місцезнаходження та допит колишнього керівника Державного управління справами Ігоря Бакая. Про це агентству Iнтерфакс-Україна повідомили вчора в прес-службі прокуратури Києва, яка розслідує кримінальну справу за фактами зловживань службовим становищем і перевищення службових повноважень працівниками Держуправління справами адміністрації президента України в 2002 —
2004 роках. За даними столичної прокуратури, досудове слідство встановило непоодинокі випадки незаконного відчуження об’єктів державної форми власності, зокрема готелів «Україна», «Дніпро», а також нецільового використання бюджетних коштів. На сьогодні у цій справі проводять активні слідчі дії й оперативно-розшукові заходи щодо з’ясування обставин здійснення злочинів службовцями Держуправління та встановлення завданих державі збитків. I. Бакай був звільнений із посади керівника Державного управління справами 24 грудня минулого року. Він очолював Держуправління справами з жовтня 2003 року. З весни 1998 року до березня 2000 року I. Бакай очолював правління НАК «Нафтогаз України», був депутатом Верховної Ради України другого та третього скликань.
Післязавтра у Києві закінчується опалювальний сезон
Відповідне розпорядження, як повідомляє Інтерфакс-Україна, підписав мер Олександр Омельченко в зв’язку з постійним підвищенням температури повітря. Відключення систем опалювання в школах, лікувальних і дитячих установах відбуватиметься за їхніми письмовими заявками.
Митники пишуть реферати
Вже друге скорочення, тепер на 40 посадовців, очікує Західну регіональну митницю, яка з 18 квітня буде реорганізована у Львівську митницю. У свою чергу, вона візьме під своє підпорядкування п’ять митних постів (в Стрию, Бродах, Дрогобичі, Львовi-вантажному та Львовi-аеропорту), а митниці напрямiв Рава-Руська, Яворівська, Мостиська підпорядковуватимуться Держмитслужбі України. У останні дні квітня запрацює на Львівщині школа вдосконалення організаційно-управлінської діяльності, яку очолить виконуючий обов’язки начальника Львівської митниці Зеновій Буричко. «Ми повинні наповнити діяльність митниці новим змістом, — підкреслив керівник під час брифінгу. Митники займатимуться самоосвітою, написанням рефератів, прослухають курси лекцій та братимуть участь у семінарах. Комісія, яка протягом двох місяців уважно вивчить кандидатури на всі номенклатурні посади, візьме на себе величезну відповідальність. Адже наше завдання — зберегти на митницях чесних, сумлінних людей і дати можливість працювати професіоналам, що перебували під тиском корупціонерів». Багато разів Західну регіональну митницю на різних рівнях звинувачували у хабарництві та корупції, однак досі не відкрито жодної кримінальної справи проти її працівників — таке запитання ставили журналісти. Однак воно зависло в повітрі, повiдомляє Iрина ЄГОРОВА , «День».
Сімферополь уперше занесено до Книги рекордів Гіннесса
До ювілейного 50-го видання книги «Гіннесс. Світові рекорди-2005» занесено ім’я алуштинського віндсерфінгіста Сергія Найдича, а також Сімферополь як місто, де спортсмен встановив рекорд. Як повідомляє агентство Контекст-медіа, рекорд було встановлено в Сімферополі на Радіщевському водоймищі в червні 2003 року. Сергій Найдич здійснив на віндсерфері заплив тривалістю 71 година 30 хвилин, що сьогодні є найвищим спортивним досягненням у класі «Найтриваліше катання на віндсерфері». «Сертифікат Агентства світових рекордів Гіннесса мені було видано ще рік тому, однак ані сімферопольська, ані кримська влада досі мене не привітали, — сказав Сергій Найдіч. — Адже Крим і Сімферополь уперше потрапили до Книги рекордів Гіннесса». Алуштинський віндсерфінгіст повідомив журналістам, що інформацію про встановлення ним рекорду вже розміщено в багатьох німецьких газетах, а мерія Бранденбурга запросила його провести марафонський заплив на віндсерфері влітку 2006 року в їхньому місті. Сергій Найдич — кандидат біологічних наук, віндсерфінгіст-мандрівник, рекордсмен СРСР і СНД з переходів на великі відстані — 2300 кілометрів і безперервних запливів на парусній дошці — 73 години. Він — перша в світі людина, яка обійшла на віндсерфері Чорне море по його периметру, і друга людина в світі, яка протрималася безперервно на дошці під вітрилом 73 години. Сергій Найдич займається віндсерфінгом вже близько 25-ти років, повідомляє Микита КАСЬЯНЕНКО , Сімферополь.