Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

2 квітня, 2005 - 00:00

Київ — улюбленець інвесторів

За рівнем інвестиційної привабливості столиця посідає перше в Україні місце, випереджаючи більш як у два рази найбільших конкурентів — Дніпропетровську та Донецьку області. Як передає proKIEV.com.ua, про це повідомив начальник ГУ економіки та інвестицій Валерій Борисов. За його словами, минулого року в економіці столиці було зосереджено понад 16% загальнодержавних обсягів інвестицій в основний капітал (10 млрд. грн.) і третина прямих іноземних інвестицій (2,7 млрд. дол.) Зокрема левову частинку грошей інвестори вкладають у комерційну нерухомість, торговельно-розважальні комплекси, офісні та бізнес-центри, сучасні житлові, адміністративні й виробничі будівлі. Цього року Київ планує провести декілька десятків конкурсів для залучення інвесторів до розвитку міста на суму близько 2 млрд. грн.

Порядок виплат при народженні дитини поки не затверджено

Про це заявила заступник голови комітету Верховної Ради України з питань бюджету Людмила Супрун. «У якому це буде вигляді, поки не визначено», — сказала вона. Л. Супрун також зазначила, що, скоріш за все, такий порядок буде затверджено окремим законом і нині вже розроблені декілька законопроектів. Зокрема пропонується з передбачених бюджетом виплат при народженні дитини в розмірі 8,5 тис. грн. виплачувати 3,5 тис. грн. готівкою, а решту перераховувати на картки, за допомогою яких можна буде придбати в спеціальних магазинах товари вітчизняних виробників для дітей. При цьому Л. Супрун зазначила доцільність внесення певних поправок до норми про виплату при народженні дитини у вигляді зустрічних зобов’язань батьків, повідомляє Інтерфакс-Україна. За її словами, в багатьох розвинених країнах при здійсненні аналогічних виплат батьки зобов’язані прослухати певний курс лекцій соціальних працівників. Депутат також підкреслила, що завдання держави полягає не в стимулюванні народжуваності, а в підвищенні рівня життя громадян. Крім того, глава парламентського комітету зазначила, що ухвалення окремого закону про порядок виплат обгрунтоване тим, що при іншій схемі його затвердження можуть бути створені умови для зловживань. «Нині чимало людей критикують ці виплати, вважаючи, що дехто може побудувати на цьому бізнес — народжувати дітей і віддавати їх до дитячих будинків. Це застереження не таке вже й необгрунтоване», — сказала Л. Супрун.

Бюджет «допоміг» російським брендам

Автомобілі виробництва ЗАТ «Запорізький автомобілебудівний завод» (ЗАТ «ЗАЗ») із четверга подорожчали на 5,5% — 20% (залежно від моделі). Як повідомили агентству Інтерфакс-Україна в прес- службі корпорації «УкрАвто», подорожчання є прямим наслідком ухваленого закону про внесення змін до держбюджету-2005 та деяких інших законодавчих актів, опублікованого 31 березня. Воно зумовлене нормою закону про врахування ПДВ (20%) до вартості автомобіля. Автомобілі «Таврія», «Славута» та DaewooSens подорожчали на 20%, усі моделі DaewooLanosFSO і ZAZLanos-150, а також модельний ряд Chevrolet (Aveo, Lacetti, Evanda, Tacuma) — на 10%. Крім того, на 10% подорожчали автомобілі Opel (Vectra, AstraH, Corsa, Meriva), які випускають методом великовузлового складання, й Mercedes-Benz, Chrysler, Jeep. ВАЗ-21093 подорожчали на 5,9%, ВАЗ- 21099 — на 5,5%. «Це — первинне подорожчання, оскільки ми ще втримуємо ціни за рахунок нашого складу», — зазначають у корпорації. У рамках автомобільного законодавства ЗАТ «ЗАЗ», як підприємству з іноземною інвестицією в $150 млн., із 1997 року до кінця 2007 року були надані пільги зі сплати ПДВ та мита при ввезенні комплектуючих, а також сплати ПДВ з продажу автомобілів. Окрім того, підприємство звільнялося від податку на прибуток при його реінвестуванні у виробництво та від податку на землю.

На байдарці, велосипеді та пішки

У перші вихідні квітня вінницькі шукачі пригод відкрили свій сезон-2005 — екстрим-марафон «Вінницькі перегони». Прихильники активного відпочинку, як і в попередні роки, подолають, змагаючись між командами, 280 кілометрів. У дорозі учасників зустрінуть штучні, наперед розставленні перешкоди. Більшу частину дистанції — 170 км учасники проїдуть на велосипедах, 90 км — пройдуть пішки і ще 55 км — пропливуть на байдарках Бугом. Організатор марафону, Вінницький туристично-спортивний союз, цієї весни встановив більш демократичні правила, ніж раніше. Зокрема час і тривалість привалів кожна команда вибирала сама. До участі у змаганнях допускались тільки досвідчені екстрим-команди туристично-спортивного союзу, повідомляє Мирослава СОКОЛОВА , «День».

Вилучено 2,6 тонни «полегшених» гир

Обгрунтування вартості всіх платних послуг, що надаються донецькими міськими ринками, відтепер буде винесене на суд мешканців шахтарської столиці, які й вирішать, наскільки ціни на ті чи інші послуги відповідають їхній якості. Таку пропозицію нещодавно було зроблено директорам донецьких ринків під час спеціальної наради, присвяченої цим питанням. За повідомленням заступника донецького міського голови Геннадія Ткаченка, ці заходи викликано тим, що сьогодні багато підприємців з ринків Донецької області ніяк не можуть зрозуміти, за які саме послуги вони платять і чому тарифи саме такі. Через це частенько відбуваються суперечки між представниками малого бізнесу і директорами ринків. Однак погрози адміністративних покарань не дуже лякають торговців на ринках, які, як і раніше, не стежать за чистотою своїх торгових місць, а також продовжують обважувати городян, використовуючи полегшені гирі. Останніх, до речі, лише 2004 року вилучено близько 2,6 тонн. Хвилювання фахівців відділу торгівлі та громадського харчування Донецької міської ради викликає ще й зростання продажу заборонених товарів. Природно, що наслідком усіх цих порушень є зростаюче число скарг донеччан на роботу ринків. За підсумками наради Г. Ткаченко зобов’язав керівництво ринків кинути всі сили на своєчасний благоустрій підконтрольних ним територій, повідомляє Ганна ХРИПУНКОВА , «День».

Помирати в Ужгороді стало дорожче

З 1 квітня ужгородцям стало не до сміху: в середньому на 40 % підвищилися тарифи на ритуальні послуги в обласному центрі. Причина — 30 березня виконком Ужгородської міськради прийняв рішення «Про тарифи на ритуальні послуги, необхідні для поховання». Як повідомив прес-секретар Ужгородської міської ради Володимир Дако, згідно зі ст. 28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та клопотання Ужгородського комбінату комунальних підприємств, виконком затвердив нові тарифи на ритуальні послуги, які набувають чинності з 1 квітня. Отже, за найскромнішими підрахунками, поховання людини обходитиметься в 353,96 грн. Якщо ж, приміром, труну з покійником потрібно буде везти на відстань до 100 кілометрів, це додасть до витрат ще добру сотню. Якщо людина померла взимку, то поховання обійдеться її родичам ще на 50 гривень дорожче (на стільки дорожче викопати могилу взимку порівняно з літнім періодом). Наталія РОШКО , Ужгород.

Газета: 
Рубрика: