Католики та протестанти святкують Воскресіння Христове
Завтра католики та протестанти світу (це понад 75% християн) відзначають чудесне Воскресіння Сина Божого Ісуса Христа, розіп’ятого на хресті та воскреслого через три дні після смерті. Це Свято Свят християн, із якого, як із зернятка, проросло величне дерево віри й милосердя. Оглядаючись назад, можна без перебільшення сказати, що Христова смерть заради спасіння світу, заради людей — то фундамент сучасного гуманізму, сучасних соціальних програм, сучасної моралі, нашої ментальності, незалежно від того, вважаємо ми себе віруючими християнами чи ні. До з’явлення християнства, людям неможливо було навіть уявити собі, що Бог — ходить по землі у простому одязі, має друзів серед митників і рибалок, лікує прокажених, повчає дітей, захищає нещасну грішницю безсмертними словами: «Хто із вас без гріха — нехай перший на неї каменем кине!» і, зрештою, помирає ганебною смертю «у товаристві» двох злодіїв. Якби комусь із вишуканих римлян чи греків, які жили напередодні християнської ери, розповіли б про подібні ідеї, про таку релігію, такого бога, вони сприйняли б це за великий і безглуздий жарт, за містифікацію. Порівняймо з Ісусом із Назарету хоча вітхозавітного Бога — Бога Саваофа, який якщо й являвся людям, то тільки в клубах хмар, серед блискавок і грому й переважно для того, щоби картати їх за недостатню повагу до нього. А, як відомо, людям властиво копіювати поведінку своїх богів. Іще раз вітаємо всіх із Воскресінням Христовим! Бажаємо нашим українським православним і греко-католикам, які святкують Великдень 1 травня, поздоровити своїх братів-християн — протестантів та католиків із Святом Свят. Клара ГУДЗИК , «День».
«Лист» від Білозіра
Сьогодні виповнюється 50 років від дня народження композитора Ігоря Білозіра, який трагічно загинув у 2000 році. До ювілею музиканта Укрпошта випустила 200-тисячним тиражем пам’ятні конверти, погашення яких відбулося 24 березня. Право надали матері, сину та рідній сестрі Ігоря Білозіра. У Львові також відбудеться концерт пам’яті композитора.
Внутрішні війська до 2007 року перейдуть «на контракт»
26 березня Внутрішні війська МВС України відзначають свою 13-ту річницю. Обсяг завдань, що виконує це 34-тисячне військове формування, постійно зростає. Можливість продемонструвати на практиці свої можливості воїни ВВ отримали і в переддень професійного свята. Йдеться про відправку за рішенням Міністра внутрішніх справ України в Закарпатську і Донецьку області військових оперативних резервів (ВОРезів) внутрішніх військ. За версією міліцейського відомства, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року кількість скоєних у громадських місцях злочинів знизилася на 50 — 70%, адміністративних правопорушень — на 25 — 50%. Одне з багатьох завдань, що виконують внутрішні війська, — охорона важливих державних об’єктів. В умовах загострення загрози тероризму безпека атомних електростанцій та інших важливих об’єктів є пріоритетним напрямком роботи командування ВВ. Реалізований минулого року спільний проект з міністерством енергетики США дозволив додатково залучити для забезпечення охоронних підрозділів автомобільну техніку, сучасні засоби зв’язку та іншi спецзасоби на загальну суму понад 3 мільйони гривень. У зв’язку зі зменшенням термінів строкової військової служби надто актуальним постало питання прискорення переходу внутрішніх військ на комплектування виключно військовослужбовцями за контрактом. Якщо Збройні сили планується перевести на професійну основу до 2010 року, то командування ВВ збирається завершити цей процес на три роки раніше — до кінця 2007 року. Уже сьогодні близько 13% посад рядового і сержантського складу укомплектовано контрактниками. Головним управлінням ВВ МВС України підготовлено проект концепції розбудови Республіканської гвардії України. Планується створити принципово нову модель мобільного і всебічно забезпеченого військового формування у складі Міністерства внутрішніх справ. При її розробці використовувався досвід діяльності військових формувань з правоохоронними функціями в європейських країнах, повідомляє Сергій ДІДИК .
Завтра — «літній час»
Україна перейде на літнє літочислення в останню неділю березня. О 3.00 ночі з 26 на 27 березня стрілки годинників будуть переведені на 1 годину вперед. «Літній час» в Україні цього року діятиме до останньої суботи жовтня, в ніч з 29 на 30 жовтня стрілки годинників о 4.00 будуть переведені на годину назад. У цей час «літній час» вводиться в усіх європейських державах і практично на всіх широтах від Канади до Австралії (більш як 110 країн). З держав СНД на «літній» час не переходять лише Таджикистан, Узбекистан і Туркменістан. Цього року до них приєднався Казахстан.