Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

16 березня, 2005 - 00:00

Україно-французьке кіно можливе

Президент України Віктор Ющенко вчора в Києві провів зустріч із французьким актором Жераром Депардьє. Як повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на прес-службу Президента, в ході зустрічі обговорювалася можливість спільних україно-французьких проектів у сфері кінематографа. В. Ющенко підтримав ідею такої співпраці, наголосивши, що в Україні багато нереалізованих творчих задумок із боку акторів, режисерів і сценаристів. Ж. Депардьє розповів, що останнім часом захопився вивченням історії козацтва. На його думку, розкрити цю тему на екрані було б краще через образ гоголівського героя Тараса Бульби. У зустрічі також взяли участь міністр культури та мистецтв Оксана Білозір і народний депутат, актор Іван Гаврилюк.

«Подяка» від ЦВК

Центрвиборчком заохочуватиме людей, які сприяли організації проведення виборів, референдумів спеціальною відзнакою «Подяка Центральної виборчої комісії». Рішення про введення такої заохочувальної відзнаки ЦВК прийняла вчора на засіданні. Згідно з постановою, цим знаком заохочуватимуть осіб, які були залучені до організаційного, аналітичного, інформаційно-довідкового та матеріально-технічного забезпечення підготовки й проведення виборів і референдумів в Україні. «Подяка...» буде виконана на спеціальній грамоті, взятій у рамку. Згідно з постановою, секретаріат ЦВК повинен забезпечити фінансування витрат, пов’язаних із виготовленням і врученням заохочувальної відзнаки за рахунок коштів державного бюджету, виділених на підготовку та проведення виборів Президента України, повідомляє Інтерфакс-Україна. Перший заступник голови ЦВК Марина Ставнійчук відзначила, що такими відзнаками нагороджуватимуть як членів виборчих комісій усіх рівнів, так і осіб, залучених до роботи в комісіях, а також представників органів місцевого самоврядування, місцевих органів виконавчої влади, які сприяли організації та проведенню виборів.

Залишилося два з половиною тижні «зими»

Україна перейде на літній час у останню неділю березня. О 3:00 ночі з 26 на 27 березня стрілки годинників буде переведено на 1 годину вперед. «Літній час» в Україні цього року діятиме до останньої суботи жовтня, коли в ніч із 29 на 30 жовтня стрілки годинників о 4:00 буде переведено на годину назад. Уперше переводити стрілки почали у Великобританії 1908р. з метою заощадження і більш раціонального розподілу електроенергії протягом доби. Тепер так роблять у всіх європейських державах і практично на всіх широтах від Канади до Австралії (понад 110 країн). З держав СНД на «літній» час не переходять лише Таджикистан, Узбекистан і Туркменістан. Цього року до них приєднався Казахстан. На думку експертів, переведення стрілок дозволяє знизити енергонавантаження і поліпшити екологічну обстановку, забезпечує стійку роботу єдиної енергосистеми країни, узгодженість транспортних вантажопотоків, організацію теле- і радіомовлення.

У 1-й клас — з 1 квітня

З 1 квітня київські школи одночасно розпочнуть прийом дітей до перших класів, повідомив начальник головного столичного управління освіти і науки Борис Жебровський на вчорашньому брифінгу у Києві. За його словами, особливостями прийому дітей цього року буде те, що на кожного випускника дитячого садка психологи і педагоги складатимуть психолого-педагогічну картку, в якій будуть відображені психологічні та фізичні особливості дитини, ступінь її розвитку, схильності, здатності та інше, передає Інтерфакс-Україна. Крім того, цього року, згідно з інструкцією управління освіти і науки мерії, школи будуть зобов’язані насамперед без будь-яких обмежень приймати дітей, які проживають у мікрорайоні, закріпленому за школою. Якщо в класі залишатимуться вільні місця, то у другу чергу школи прийматимуть дітей, родичі яких уже навчаються в ній, а також дітей випускників дитячих садків, із якими у даної школи укладені певні угоди. Якщо й після цього залишаться вільні місця — тоді школа може приймати дітей з інших мікрорайонів, але при цьому має право виставити їм вимогу заплатити певну суму в благодійний фонд школи. Відповідаючи на запитання журналістів, Б. Жебровський пояснив, що така плата повинна супроводжуватися докладним описом того, на які потреби школи підуть ці гроші. Крім того, з минулого року у Києві і з нинішнього року по всій Україні директори шкіл будуть зобов’язані складати звіт про діяльність школи, до якого входитиме докладний звіт про використання позабюджетних коштів. Цей звіт директора зобов’язані представити всім батькам учнів і дати необхідні усні пояснення до цього звіту. Б. Жебровський також нагадав, що учні, які представляють шкільне самоврядування, мають право звернутися до керівників школи з проханням виділити кошти з цього благодійного фонду на потреби самоврядування, обладнання якихось лабораторій, гуртків тощо. За словами Б. Жебровського, якщо батьки обрали для своєї дитини спеціалізовану школу, то вони мають бути готові до участі в конкурсному відборі. У поточному році очікується прийом до першого класу близько 21 тис. учнів, сказав Б. Жебровський. Середня наповненість класів очікується приблизно на рівні 25-26 учнів, при цьому спеціальним розпорядженням управління кількість учнів у класі обмежено до 30. Б. Жебровський звернувся до всіх батьків з проханням не затягувати рішення про вступ дитини до школи до серпня.

Газета: 
Рубрика: