Кабмін обіцяє підтримку спортсменам-дефлімпійцям
24 лютого Президент Віктор Ющенко (на фото) подякував спортсменам-дефлімпійцям за перемогу на 20-х Дефлімпійських іграх в Австралії, де українська збірна отримала 30 золотих, 17 срібних і 14 бронзових медалей, посівши перше командне місце. У зв’язку із цим Кабінет Міністрів обіцяє підтримку спортсменам-дефлімпійцям (з порушеннями слуху). Про це в п’ятницю сказала прем’єр-міністр Юлія Тимошенко на зустрічі зі спортсменами:«Урядове плече буде поруч з вами не лише при врученні нагород, а й при підготовці до наступних перемог... Наших спортсменів — нашу честь — будемо в усіх формах підтримувати», — сказала Тимошенко. Вона назвала спортсменів-дефлімпійців, які посіли 1-е командне місце на 20-х Дефлімпійських іграх в Австралії, справжніми героями України, повідомляє obozrevatel.com.ua. Тимошенко зазначила, що зв’язуючою ланкою між спортсменами-дефлімпійцями та урядом є депутат Верховної Ради від депутатської групи «Воля народу» Валерій Сушкевич, який є президентом Національного комітету спорту інвалідів України і від якого уряд завжди буде готовий вислухати проблеми спортсменів і взяти участь у їхньому розв’язанні. Сушкевич, у свою чергу, попросив Кабмін виділити 16 млн. гривень на водолікувальний корпус у Центрі реабілітації для інвалідів у Євпаторії.
Український інтелектуал і «позакухонна» публічність
«Інтелектуал в умовах пострадянського авторитаризму» — круглий стіл під такою назвою було проведено вчора в Інституті літератури НАН України. Організаторами цього заходу, в якому взяли участь науковці, освітяни, письменники, журналісти, виступили Фулбрайтівське товариство, Програма ім. Фулбрайта в Україні разом із Дослідницьким центром політичної філософії Інституту філософії НАН України. Чи не найголовнішим предметом обговорення стала постать «публічного інтелектуала» та можливість його залучення до формування державної політики.
Наскільки важливо інтелектуалам сформулювати громадську думку і нав’язати її владі, доки влада не нав’язала суспільству свої правила? Чому українським інтелектуалам, за словами Оксани Забужко, ще довго не обійтися без славнозвісних «американських валянок»? Як від старої звички обговорювати події на кухнях перейти до справжньої (нетелевізійної) публічності? Чому, як відзначила головний редактор «Дня» Лариса Івшина, після помаранчевої революції інтелектуалам і представникам влади важливо перервати логіку помсти, а тим більше — замаскований під помсту розрахунок? Чим відрізняється публічність інтелектуала від публічності громадянина? Відповіді на ці та інші запитання читайте в одному з найближчих номерів «Дня».
У редакції газети «Вісник» обшук
Учора в редакції газети «Вісник» (Закарпаття) вилучали документи. Як передає прес-служба СДПУ(О), вилучено всі основні документи: касову книгу, протоколи і розшифровки дебіторів і кредиторів. Редактор видання Ігор Кицура називає це політичними репресіями, оскільки ніколи не приховував, що є членом СДПУ(О). Заступник голови СДПУ(О) Ю. Загородній так прокоментував те, що відбувається: «Розпочата сьогодні хвиля репресій проти членів нашої партії свідчить про те, що нова влада взяла на озброєння тактику розправи зі своїми політичними опонентами. А їхні реальні дії не мають нічого спільного з лозунгами, що проголошуються. Але СДПУ(О) не відступить від своїх принципів. Те, що відбувається, швидше за все, говорить про страх влади перед опонентами».