Олександр Долгополов став переможцем міжнародного тенісного турніру в Умазі
Український тенісист Олександр Долгополов здобув найбільшу перемогу у своїй кар’єрі, перемігши у фіналі міжнародного тенісного турніру Studena Croatia Open серії ATP World Tour у місті Умаг хорвата Маріна Чилича з рахунком 6:4, 3:6, 6:3, повідомляє УКРІНФОРМ. У першому сеті Долгополов, вигравши брейк, повів у рахунку, який вдалося наростити до переможного завершення — 6:4. У другому ж сеті наш тенісист утратив восьмий гейм на власній подачі, що дало змогу хорвату зрівняти рахунок матчу. На початку третього сету вже Долгополов мав значну перевагу — 3:0, але Чиличу вдалося вирівняти гру — 3:3. У подальшому один утрачений Чиличем гейм на власній подачі вирішив у підсумку долю поєдинку на користь Долгополова — 6:3. Киянин Олександр Долгополов став другим українським тенісистом, який після харків’янина Дмитра Полякова (1991 рік) став чемпіоном Croatia Open в Умазі.
У Черкасах вулицю Енгельса ніяк не перейменують на вулицю Чорновола
У Черкасах тривають дискусії щодо перейменування вулиць. Топонімічна комісія ще в березні цього року ухвалила рішення про перейменування кількох міських вулиць. Зокрема, ішлося про те, що вулиця Леніна стане Свято-Макаріївською, вулиця Кірова — Свято-Троїцькою, вулицю Рози Люксембург перейменують на Гуржіївську, а замість вулиці Енгельса в місті з’явиться вулиця В’ячеслава Чорновола. Проте Черкаська міська рада досі не розглянула цю ініціативу на сесії. За словами міського голови Сергія Одарича, депутати ніяк не можуть дійти згоди. «Я вважаю, що необхідно проводити перейменування вулиць. Без цього нам буде досить важко здійснити ідентифікацію нашого міста. Це ті речі, які формують наш світогляд, формують світогляд наших дітей і онуків. І якщо ми хочемо бути Черкасами, а не просто якимось містом Радянського Союзу, то у нас мають бути вулиці із іншими назвами», — запевнив мер і пообіцяв провести переговори, результатом яких може стати винесення питання про перейменування вулиць на найближчу сесії міської ради, повідомляє Вікторія КОБИЛЯЦЬКА, Черкаси.
Короткометражка про розвідника
На Рівненщині зняли короткометражний фільм про радянського розвідника Миколу Кузнецова, чия діяльність пов’язана із цим краєм. Кузнецов потрапив у рівненські ліси 1942 року, а з 1943-го тут, на окупованій німцями території, активно працювала радянська агентура. Погляди на цю постать цілком протилежні. Кузнецова сприймали і як героя-визволителя, і як терориста. Натомість режисер фільму киянин Ігор Бутирін зробив спробу розкрити цей неоднозначний образ. Автор стрічки переконує: усе, що нині відомо про цю людину, — лише легенди й розповіді, а матеріали про розвідника розсекретять у 2025 році. Саме тому фільм і має назву «2025: цілком таємно». Цьогоріч минає 100 років від дня народження Миколи Кузнецова. Це й стало причиною зйомок короткометражного фільму. 18-хвилинна стрічка — документальна, однак там є й ігрові моменти. Так, роль Миколи Кузнецова виконав киянин Ігор Чуйко, який займається історичною реконструкцією. Одну з ролей виконав і рівнянин, лідер гурту «Ot Vinta» Юрій Журавель. Він зіграв німецького суддю Функа. Знімали і презентували стрічку в Рівненському краєзнавчому музеї, адже саме у цьому приміщенні у часи Другої світової війни, коли місто Рівне було столицею окупованої України, знаходився рейхскомісаріат. В одній із кімнат розміщувався кабінет Еріха Коха, на якого полював Кузнецов. У Рівному вже не вперше знімають фільм про цього розвідника, повідомляє Тетяна ІЛЬНИЦЬКА, Рівне.