Діапазон реприватизації: від 30 до 3000 підприємств?
Уряд України прийняв ухвалу про заборону реекспорту нафти, що здійснювався з території України. Про це вчора повідомила прем’єр-міністр Юлія Тимошенко по завершенні засідання Кабміну. «Реекспорт заборонено, оскільки ми не є країною, яка може експортувати нафту. Ми — нетто-імпортер нафти», — сказала вона. Прем’єр пояснила, що існує ряд схем реекспорту нафти, які завдають збитків бюджету, зокрема, коли нафта ввозиться з нульовою ставкою ПДВ, потім прямо в трубі розмитнюється, після чого здійснюється її подальший експорт, але вже з відшкодуванням ПДВ. Ю. Тимошенко наголосила, що такий реекспорт є порушенням підписаної з Росією угоди про транзит нафти. Прем’єр також повідомила, що Генпрокуратура підготувала перелік з близько 3000 підприємств, під час приватизації яких, на її думку, було допущено порушення. Уряд разом з Генпрокуратурою має намір оскаржити приватизацію цих об’єктів у суді. «Ми повернемо державі те, що було незаконно передано в приватні, але нечесні руки», — заявила Ю. Тимошенко. Напередодні Президент України Віктор Ющенко, що брав участь у конференції інвесторів, сказав, що Україна найближчим часом представить вичерпний список із близько 30 підприємств для ревізії їх приватизації.
Нацрада з питань телебачення і радіомовлення оголосила про «саморозпуск»
Вчора члени Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення подали у Верховну Раду і Президенту заяви про дострокове припинення своїх повноважень. Так вчинили всі, крім Олександра Бутка, який був призначений замість Бориса Холода на початку січня нинішнього року за президентською квотою. Про це заявили під час прес-конференції в Національній спілці журналістів України члени Нацради Тетяна Лебедєва та Віталій Шевченко.
Своє бажання звернутися у Верховну Раду з проханням про припинення їх повноважень Т. Лебедєва та В. Шевченко аргументували тим, що останнім часом на членів Нацради посипалися звинувачення від різних телекомпаній в тому, що вони, мовляв, переслідують деякі ТРК, при цьому, згідно з заявою Т. Лебедєвої та В. Шевченка, від них вимагають «видати ліцензії тим мовникам, хто вирішив розбудувати свої мережі без конкурсу і без сплати в державний бюджет належних ліцензійних коштів». В заяві також йдеться про те, що пані Лебедєва та пан Шевченко не бажають «бути заручниками цих корпоративних розбiрок» та «кулуарних ігор».
Тетяна Лебедєва наголошує, що горда тим, як працювала весь цей час в Нацраді. Після звільнення вона має намір продовжити головувати в Асоціації незалежних телерадіомовників і одночасно сказала, що не відмовиться від пропозиції повернутися у Нацраду вже в новому складі. Саморозпуск, на думку ініціаторів прес-конференції, пришвидшить «момент створення в нових умовах нової Нацради, яка, позбувшись пут старого режиму, могла б показати, яким цей колегіальний орган може бути насправді», — відзначив В. Шевченко. Він також поділився і власними планами на майбутнє. Так, і він не виключає свого повернення в Нацраду, можливо, на посаду голови цього колегіального органу, повідомляє Ольга ВАСИЛЕВСЬКА, «День».
«Талісман» львівських «Карпат»
Своєрідний ювілей — 25-річчя першого виходу на сцену — відсвяткував заслужений артист України Олександр Зайцев. Половину свого життя (нещодавно відсвяткував 50-річчя) артист віддав одному театру — Першому українському для дітей та юнацтва. Тут він виконував різноманітні ролі: від кумедних зайчиків до Гамлета та улюбленої — бравого солдата Швейка. Саме на Зайцева, кажуть його друзі-актори, схожий бронзовий пам’ятник, що розмістився за столиком львівського кафе «Віденська кава».
Проте мало хто знає про ще одне хобі та любов відомого артиста — футбол. Отож не дивно, що саме він, одягнувши форму талісмана львівських «Карпат» — левенятка Лео, неодмінно закликає фанів уболівати за львівський клуб. Разом з командою переживає злети та падіння. Погодьтеся, не багатьом артистам доводилося виступати перед 50-тисячною аудиторією...