Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

2 лютого, 2005 - 00:00

Ющенка отруїли за «рецептом» російських вчених

Рецепт отрути, якою отруїли Віктора Ющенка, був докладно описаний п’ять років тому в доповіді російських учених. Про це кореспонденту російського видання «Газета.Ru» (www.gazeta.ru) розповів естонський академік, засновник Інституту хімічної та біологічної фізики Ендель Ліппмаа. «Це дуже доцільна отрута для отруєння, бо виявити її досить важко. У лікарнях немає техніки для цього... І вбивати вона може досить швидко», — каже вчений. І додає: «Необхідна доза розчиняється в 2—3 літрах. При цьому випити треба лише кілька міліграмів, решту зробить компонент у шлунку. Я думаю, п’яти міліграмів діоксину було достатньо». Е. Ліппмаа не гарантує, що Росія доклала руку до отруєння Ющенка: «Це були відкриті публікації, якi поширились по всьому світу... Будь-який хороший хімік може зробити цей препарат». (Як повідомляє Корреспондент.net, згадувана стаття російських учених була опублікована в журналі FEBS Letters у номері за 30 квітня 1999 року. Її англійський варіант можна знайти на сайті журналу — www.sciencedirect.com.) На запитання, чи висока була ймовірність смерті Ющенка, Е. Ліппмаа відповів негативно. Проте додав, що поновлення кампанії було дуже небезпечним для нього, «він міг би й померти». Естонський вчений наголосив, що тепер Ющенко поза будь-якою небезпекою. «Тепер уже цього препарату в ньому немає, бо добре відомо, як видалити діоксин з організму», — пояснив він.

СДПУ(О), можливо, проголосує за Тимошенко. В обмін на чесну конкуренцію

Лідер фракції Соціал-демократичної партії України (об’єднаної) Леонід Кравчук прогнозує, що есдеки голосуватимуть за призначення Юлії Тимошенко на посаду прем’єр-міністра. Про це він заявив у кулуарах парламенту, повідомляє obozrevatel.ua. За словами Л. Кравчука, фракція мала намір учора зустрітися з Тимошенко, серед основних вимог до кандидата у прем’єри — рівні умови для розвитку бізнесу. Втім, Л. Кравчук уже вчора вранці прогнозував підтримку, оскільки існують три причини, через які СДПУ(О) може це зробити: те, що Ющенко запропонував Тимошенко, є його конституційним правом; Тимошенко є послідовним політиком і професіоналом у своїй справі; зараз в Україні й так складна ситуація з економікою, і СДПУ(О) не хоче затягувати процес обрання прем’єра, щоб це не перетворилося на «прем’єріаду».

Військові журналісти: на нас тиснуть

Центральна телестудія Міністерства оборони України та друковані органи МО — газети «Народна армія» та журнал «Військо України» — найближчим часом будуть об’єднані в одну структуру. Таке повідомлення було оприлюднено на офіцерських зборах Центральної телерадіостудії Міністерства оборони України. Як iдеться у зверненні офіцерських зборів до в. о. прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко, секретаря РНБОУ Петра Порошенка та голови парламентського комітету з питань свободи слова Миколи Томенка, «таємна директива» щодо цього об’єднання була розроблена МО останніми днями. Інформацію, як вказано у зверненні, було отримано через надійне джерело в міністерстві. Офіцери вважають, що це буде зроблено, «оскільки тиснути на окремих військових журналістів і втручатися в діяльність військових ЗМІ стає дедалі складніше». «Таке об’єднання знищить ці медіа як самостійні, поховає рештки вільного слова про Збройні сили», — йдеться у зверненні, розповсюдженому вчора серед ЗМІ. Офіцери нагадують, що Центральна телестудія Міністерства оборони України останні роки і особливо під час виборчої кампанії та помаранчевої революції займала відверто демократичну позицію, за що окремих журналістів переслідували. Створення ж нової структури розцінюють «не лише як відверте інформаційне прикриття зловживань, а і як розправу над журналістами Центральної телестудії МО України». Звернення, яке було прийнято одностайно, підписали голова зборів офіцерів ЦТРС МО України майор В. Волошин та заступник голови зборів офіцерів ЦТРС МО України майор І. Рудич.

Шуфрич про стосунки

Народний депутат фракції СДПУ(О) Нестор Шуфрич прокоментував публікації, в яких містяться згадки про його нібито роман з Юлією Тимошенко. «Ніяких ділових стосунків у мене з Тимошенко немає й бути не може, — сказав Шуфрич. — У мене є принцип — я рекомендую підприємствам, які мають відношення до нашої сім’ї, не мати ніяких відносин з підприємствами моїх політичних опонентів. У мене та моїх партнерів був спільний бізнес iз Живаго, Мартиненком, Тарасюком, Жванією. Дуже активно ми співпрацювали свого часу з Порошенком. Але з першими я тоді був в одній більшості, а Порошенко був членом Вищої ради нашої партії. Щойно рвалися ці стосунки політично, я рекомендував припиняти й економічні відносини». На запитання ж про особисті стосунки Шуфрич відповів: «Некоректно журналістам, та й усім іншим реагувати на такі пасквілі».

Коментуючи дії «нової опозиції», а також ідею ухвалення закону про опозицію, Шуфрич заявив: «Ми почуваємося настільки сильними, що нам цей закон не потрібен». Він зазначив, що «новій опозиції», на відміну від «нової більшості», вже вдалося виявити ефективність своєї роботи, зокрема не допустити зниження пенсій новою владою, передає інтернет-видання ForUm (www.for-ua.com). За словами Шуфрича, опозиція з великою цікавістю чекає призначення нового складу Кабінету Міністрів України. Він також зауважив, одразу після призначення опозиція готова прокоментувати це. «Думаю, це буде ще той Кабінет, про який ми зможемо багато говорити», — сказав Шуфрич і зазначив, що опозиція «готова допомагати новій владі виконувати зобов’язання, взяті перед народом України».

Приватизацію культурних пам’яток «заморозили»

Верховна Рада України заборонила приватизацію будь-яких пам’яток культурної спадщини до затвердження парламентом переліку пам’яток, що не підлягають приватизації. За цей закон проголосували 316 народних депутатів із 422 зареєстрованих у залі, повідомляє Інтерфакс-Україна. У чинному законі передбачається, що перелік пам’яток, що не підлягають приватизації, затверджує Верховна Рада. Водночас, як зазначено в пояснювальній записці до законопроекту, з огляду на те, що перелік таких об’єктів Верховна Рада поки що не затвердила, можливі випадки приватизації об’єктів культурної спадщини, якi мають велике значення для країни, в зв’язку з чим й було прийнято цей документ.

Газета: 
Рубрика: