Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

27 листопада, 2004 - 00:00

«Переговори і тільки переговори»

Екс-міністр оборони і екс-глава СБУ Євген Марчук виступив із телезверненням, де закликав силовиків «поважати конституційне право народу на протест». Звернення Є. Марчука було показано вчора по «5 каналу». «Виконуючи будь-яке завдання, ви маєте пам’ятати: ви маєте справу з людьми. Силовики добре знають: без зброї можна застосувати силу, що викличе паніку серед людей», — сказав Марчук. Єдиним шляхом розв’язання кризи екс-міністр оборони вважає «переговори і тільки переговори». З іншого боку, Марчук наголосив на потребі дисципліни в лавах учасників масових акцій і застеріг їх проти будь-яких спроб штурму органів влади — Кабміну, парламенту, адміністрації президента, Конституційного Суду. За словами Марчука, такі дії дадуть можливість застосувати силу, бо закон передбачає охорону урядових об’єктів із застосуванням зброї. В окремому зверненні до російських вiйськових, які базуються в Севастополі, і до міністра оборони Росії Сергія Іванова Марчук закликав дати наказ російським силам до завершення кризи в Україні залишатися в місцях дислокації.

Майдан чекає на правдивий суд

Учасники мітингу на майдані Незалежності прийняли звернення до судій Верховного Суду України напередодні розгляду скарги на рішення Цетрвиборчкому про підсумки другого туру президентських виборів. Текст зачитав автор документу — відомий політичний та громадський діяч, поет Дмитро Павличко. В зверненні наголошується, що вибори пройшли з численними порушеннями, а також те, що, згідно з Конституцією, народ має право не виконувати злочинних наказів і будь-якими засобами захищати своє волевиявлення. Автор акцентував увагу на великій відповідальності, яка лягає в цей момент на плечі судій ВСУ і особливо — його голови Василя Маляренка, та закликав до зваженого рішення. «Сьогодні від вас залежить законне і мирне врегулювання загрозливого стану, який може обернутись у криваву трагедію. Від вас залежить, чи піде Україна дорогою демократії, верховенства права. Ви сьогодні — єдина гілка влади, здатна бути арбітром, коли інші гілки влади неспроможні консолідувати суспільство... Ми ждемо від вас справедливого рішення, яке відновить правду народного волевиявлення», — говориться у зверненні, зачитаному Павличком та схваленому тисячами рук учасників мітингу.

КПУ: влада — парламенту

Лідер фракції комуністів Петро Симоненко вважає, що парламент повинен ухвалити рішення про проведення політичної реформи, передачу всієї повноти влади парламенту та не виключає можливості прийняття рішення про скасування посади президента в Україні. Про це він заявив учора в інтерв’ю журналістам після засідання погоджувальної ради керівників фракцій і груп. «Сьогодні в Україні єдина легітимна гілка влади — це парламент. Ми розуміємо, що лише Верховна Рада від імені народу може приймати правильні рішення», — сказав П. Симоненко. Парламент повинен ухвалити рішення про проведення політичної реформи, про передачу всієї повноти влади парламенту, відзначив він, додавши, що пішов би далі й ухвалив рішення про скасування посади президента України. П. Симоненко наголосив, що зважена позиція Компартії сприяє тому, що поки що «нестійка ситуація» в суспільстві продовжується. «Ми, комуністи, робитимемо все, щоб не допустити кровопролиття, яке декому дуже вигідне», — сказав він, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Уповноважений — Кравчук

Лідер парламентської фракції Соціал-демократичної партії України (об’єднаної) Леонід Кравчук уповноважений провести переговори з представниками кандидата на посаду президента Віктора Ющенка. Про це повідомив журналістам у п’ятницю постійний представник президента в парламенті Олександр Задорожній, передає Інтерфакс-Україна. З його слів, провести такі переговори Леоніда Кравчука уповноважила парламентсько-урядова коаліція. Олександр Задорожній також повідомив, що Леонід Кравчук провів зустріч із деякими представниками опозиції.

Майже епідемія

За станом на 24 листопада, згідно з даними Українського центру грипу, епідеміологічна ситуація в Україні характеризується як передепідемічна. Як передає ForUm з посиланням на прес-службу МОЗ, у десяти контрольних містах спостерігається незначне зростання (на 5,6%) захворюваності грипом і ГРВІ в порівнянні з минулим і позаминулим тижнем. У жодному з міст епідеміологічний поріг перевищено не було. Несприятливі погодні умови, які призводять до постійного переохолодження організму, можуть викликати серйозні епідемічні ускладнення. Щоб уберегтися від захворювання на ГРВІ та грип, потрібно насамперед уникати переохолодження, тепло вдягатися, категорично відмовитися від уживання спиртних напоїв, зігріваюча дія яких є насправді короткочасною, а потім, навпаки, створює додаткові умови для переохолодження організму.

Мати — улюблене слово

Слово «mother» оголосили улюбленим англійським словом на Землі. «Mother» (мати) — найкрасивіше слово в англійській мові. Як передає lenta.ru з посиланням на CNN, до такого висновку дійшла Британська рада, що провела опитування понад 40 тисяч осіб зі 102-х країн світу. У списку з сімдесяти найбільш популярних англійських слів, окрім матері, є passion («пристрасть»), smile («усмішка»), love («кохання»), eternity («вічність»), destiny («доля»), freedom («свобода») та інші. Деяким іноземцям подобаються peace («мир»), lollipop («льодяник»), flip- flop (шльопаючий звук), hen night («дівичник»), banana (фрукт) і, чомусь, hiccup («гикавка») та hodgepodge («мішанина»). Те, що серед фаворитів є більшість слів, які відображають «загальнолюдські цінності», на зразок миру та свободи, радує представника Ради Грега Селбі. «Це гармоніює з нашою метою допомогти мільйонам людей спілкуватися між собою англійською мовою та зміцнювати зв’язки», — сказав він. Опитування проводилося на честь 70-ї річниці заснування Британської ради, яка просуває вивчення англійської мови в усьому світі. З її допомогою англійську опановують понад півмільйона людей на рік.

Газета: 
Рубрика: