Звільнили
Президент України Леонід Кучма звільнив 11 глав районних адміністрацій у ряді областей країни. Відповідні розпорядження глави держави розміщено на офіційному сайті Верховної Ради України, передає Інтерфакс-Україна. Звільнено: главу Білозерської райадміністраціїї Херсонської області Олександра Чабана, главу Гадяцької райадміністрації Полтавської області Василя Васьківського, главу Охтирської райадміністрації Сумської області Юрія Бублика, главу Калинівської райадміністрації Вінницької області Юрія Браніцького, главу Стрийської райадміністрації Львівської області Євгена Кухара, главу Пустомитівської райадміністрації Львівської області Мирона Мельника, главу Голопристанської райадміністрації Херсонської області Миколу Дорошенка, главу Талалаєвської райадміністрації Чернігівської області Юрія Дзюбана, главу Менської райадміністрації Чернігівської області Петра Киценка, главу Борзнянської райадміністрації Чернігівської області Володимира Биковича, главу Срібнянської райадміністрації Чернігівської області Григорія Голдовського. У розпорядженнях не вказується формулювання звільнення з посад.
За даними ЦВК, у 10 з 11 вказаних районів (виборчих округів) у першому турі переміг Віктор Ющенко.
Стратегічні цілі незмінні
«Обличчя президента» корінним чином не вплине на розвиток України, а вектор країни на євроінтеграцію залишається стратегічним, «як мінімум на першу третину ХХI століття», — заявив заступник глави президентської адміністрації Василь Базів — передає Інтерфакс-Україна. «Я налаштований оптимістично: Україна настільки міцно розвинена держава, настільки твердо вона заявила про себе у світі й настільки чітко обкреслила свої стратегічні пріоритети розвитку, що обличчя президента — те чи інше — корінним чином на розвиток України вплинути не може», — сказав Базів. Він також зазначив, що результати нинішніх президентських виборів не зможуть вплинути на євроінтеграційну стратегію України. «Стратегія вибрана на євроінтеграцію — це вектор стратегічного розвитку України як мінімум на першу третину ХХI століття», — переконаний заступник глави президентської адміністрації.
«Говорять і показують» кандидати
На учорашньому засіданні Центрвиборчкому відбулося жеребкування черговості надання кандидатам у президенти Віктору Ющенку та Віктору Януковичу ефірного часу на УТ-1 і УР-1, а також друкованих площ в газетах «Голос України» і «Урядовий кур’єр». Як повідомив член ЦВК Андрій Магера, згідно із законом про вибори президента, кандидатам надається 60 хвилин ефірного часу для передвиборної агітації на Першому національному каналі телебачення — 2 дні по 30 хвилин. За пропозицією НТКУ, кандидатам надано можливість виступити в прямому ефірі чи у записі з передвиборною агітацією 16, 17, 18 і 19 листопада у проміжку з 19.50 і до 20.20, повідомляє Інтерфакс-Україна. Кандидати також отримали по 90 хвилин ефірного часу на українському радіо — два дні по 45 хвилин. Кандидатам також буде надано можливість виступити на УР-1 протягом 4 днів: 16, 17, 18 і 19 листопада у проміжку з 21.05 до 21.50.
У газеті «Голос України» В. Ющенко і В. Янукович зможуть розмістити свої матеріали (до 12 тис. знаків) у номерах за 16 і 18 листопада, а в газеті «Урядовий кур’єр» — 16 листопада на 4-й і 5-й шпальті. За підсумками жеребкування, В. Ющенко отримав можливість виступити на телебаченні і радіо 16 і 18 листопада, В. Янукович — 17 і 19 листопада. Друковані матеріали В. Ющенка буде опубліковано у газеті «Голос України» 16 листопада і газеті «Урядовий кур’єр» 16 листопада на 5-й шпальті. Матеріали передвиборної агітації В. Януковича буде опубліковано у «Голосі України» 18 листопада, в «Урядовому кур’єрі» — 16 листопада.
А теледебати між Віктором Ющенком та Віктором Януковичем відбудуться на Першому національному каналі в понеділок, 15 листопада, з 19.00 до 21.00. Згідно з положенням про проведення теледебатів, інші теле- та радіокомпанії мають право отримати сигнал Національної телекомпанії з прямим ефіром теледебатів і транслювати їх у своєму ефірі, проте вони не мають права переривати теледебати рекламою чи давати які-небудь коментарі.
Ющенко про відсотки голосів
Кандидат у президенти Віктор Ющенко вважає, що під час першого туру виборів було сфальсифіковано 12% голосів. Про це Ющенко заявив на зустрічі з регіональними журналістами в Києві, повідомляє Інтерфакс-Україна. «Фальсифікація становила мінімум 12%», — сказав він, відзначивши при цьому, що «запозичені» не лише його голоси, а й голоси його союзників. Віктор Ющенко також наголосив, що за даними його виборчого штабу вдалося убезпечити від фальсифікації 8—10% голосів.
Пам’яті метра журналістики
Учора в Києві, на будинку №29 по вулиці Шовковичній було відкрито меморіальну дошку пам’яті заслуженого журналіста України, академіка, письменника і, насамперед, директора Інституту журналістики Київського Національного університету ім. Шевченка, Анатолія Москаленка. Свою шану метру журналістики прийшли засвідчити два покоління журналістів: ті, кого він навчав і ті, хто нині вчиться й буде вчитись за його книгами й підручниками. Також на мітинг пам’яті прийшли друзі Анатолія Захаровича та його сім’ї. Зокрема, перший президент України Леонід Кравчук, президент Національної телекомпанії України Олександр Савенко, голова Національної Спілки журналістів України Ігор Лубченко, нинішній директор Інституту журналістики Володимир Різун та інші. Меморіальну дошку було створено з ініціативи та на кошти сім’ї Москаленків, а саме дружини Анастасії Москаленко. Частково фінансувала проект Київська міська рада. Над бронзовою дошкою, де Вчитель зображений в сонячному промінні, а позаду нього розміщена розкрита на останній сторінці життя книга, працював скульптор Володимир Лєбєдєв.
У «Дні» працює чимало випускників Інституту журналістики. А головний редактор Лариса Івшина та заступник головного редактора Ганна Шеремет були серед студентів першого випуску декана тоді ще факультету журналістики Анатолія Москаленка. Енергійний, сповнений ідей, він розворушив розмірене факультетське життя, ставлячи й перед викладачами, й перед студентами нові та несподівані завдання. Словом, прийшла людина з чітким розумінням, що суспільству необхідна нова журналістика й нові журналісти. А було це на початку 80-х. І Анатолій Захарович показав усім нам, що навіть у рамках вмираючої системи можна залишатися живою людиною. Йому вдалося й наповнити процес навчання сучасним сенсом, і підготувати чимало гідних професіоналів, і залишити послідовників... Ми ж можемо віддячити йому одним — вдячною пам’яттю. Ольга ВАСИЛЕВСЬКА, «День».