Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

27 жовтня, 2004 - 00:00

Інформаційні технології проти корупції

У ході вчорашніх відвідин Державної податкової адміністрації в Києві Президент України Леонід Кучма заявив про необхідність якнайшвидшого впровадження системи автоматизованого адміністрування ПДВ. Президент наголосив, що треба налагодити тісний взаємозв’язок між відомствами та судами для підвищення ефективності стягування ПДВ, а також підвищувати рівень підготовки співробітників податкових органів. Керівництво ДПА в Києві проінформувало Президента про те, що до введення нової моделі адміністрування ПДВ податківці вручну перевіряли близько 1 млн. декларацій на рік, що загалом становило 5 млн. заповнених листків. Перехід на електронну систему адміністрування податку виключив, зі слів податківців, людський чинник, що спричиняв суб’єктивність і корупцію. «Головне, що робота Державної податкової адміністрації стає на наукову основу, головне — автоматизація всього процесу та відсутність суб’єктивного підходу до платника податків, а це крок до протидії корупції», — відзначив Президент. Унікальність проекту для України полягає в тому, що завдяки залученню до роботи вітчизняної наукової еліти та кращих іноземних фахівців вдалося розробити та впровадити спеціалізовані програмні продукти на основі новітніх інформаційних технологій. Нова система запрацює в Україні з 1 грудня 2004 року.

Жіноча енергетика

Учора керівництво Мінпаливенерго брало участь у незвичайному заході — Форумі жінок-робітниць паливно-енергетичного комплексу. Акція, як відзначали у виступі її учасниці, є продовженням соціально орієнтованої політики міністерства.

На підприємствах паливно-енергетичного комплексу, сказав, звертаючись до жінок, які працюють у ПЕКу, перший заступник міністра Володимир Лушкин, уже немає багатомісячної заборгованості iз заробітної плати, погашено більше ніж мільярдний борг шахтарям, який нагромаджувався протягом десятиріч, дедалі більше підприємств працюють прибутково.

У резолюції Форуму зазначається, що жінки-енергетики підтримують політику уряду. «В Україні сформовано принципово нову соціально-економічну ситуацію, що характеризується прискоренням економічного зростання в різних галузях економіки, розширенням вітчизняного виробництва». Як наголошується в цьому документі, новий імпульс для подальшого розвитку отримав і паливно-енергетичний комплекс. Лише в 2004 році газифіковано сотні міст і сіл країни. За рахунок технічного переобладнання та реконструкції підприємств зростає видобуток вугілля. Почалася модернізація енергоблоків теплової енергетики. Подією міжнародного значення став пуск двох нових енергоблоків на атомних електростанціях, що, зокрема, дозволило уряду вперше ініціювати зниження тарифів для освітлення міст. Подальший розвиток соціальної політики, йдеться в резолюції жінок-робітниць ПЕКу, «залежить від стабільності курсу держави, від стабільності в Україні». У зв’язку з цим жінки-енергетики, які зібралися на Форум до столиці, закликали всіх працівників галузі прийти на вибори та підтримати кандидата Віктора Януковича. Крім того, делегати Форуму виявили ініціативу, спрямовану на вироблення єдиних соціальних стандартів для всіх підприємств ПЕКу, а також на те, щоб жінки активніше займали керівні посади в енергетиці, повiдомляє Віталій КНЯЖАНСЬКИЙ, «День».

«5 канал»: «асиметричне» голодування

У понеділок, близько півночі, глядачі, які дивилися по телеканалу «Інтер» програму Олексія Мустафіна «Післязавтра» (яка йшла в записі), могли спостерігати, як ведучий «5 каналу», редактор новин Андрій Шевченко в присутності головних редакторів інших вітчизняних телеканалів (Дмитра Кисельова, Юрія Горбаня та Дмитра Тузова) потис — на знак примирення — руку народному депутатовi Володимировi Сивковичу. Під час запису телепрограми останній публічно підписав звернення до суду з проханням винести постанову про скасування арешту на грошові кошти, що є на банківських рахунках телерадіокомпанії «НБМ» (одна з двох телекомпаній, що виходять під логотипом «5 каналу»). А в понеділок, близько 21.00, у прямому ефірі «5 каналу» Андрій Шевченко оголосив про те, що ініціативна група журналістів телеканалу розпочала голодування, протестуючи проти тиску на канал. Як повідомляє Інтерфакс-Україна, понад 10 співробітників у білих футболках і білих головних пов’язках проводять акцію у приміщенні телекомпанії. Нагадаємо, що серед вимог «5 каналу» — вимога від Нацради з питань телебачення та радіомовлення скликати позачергове засідання, на якому остаточно визнати канал переможцем першого, а не повторного конкурсу на мовлення на 48-му телеканалі в Києві. Крім того, «5 канал» вимагає від Нацради привести у відповідність ліцензійним угодам трансляцію телеканалу в кабельних мережах у регіонах України. Ще одним із пунктів ультиматуму було звернення до Печерського суду м. Києва з вимогою зняття арештів із рахунків «5 каналу». За інформацією podrobnosti.ua, як повідомив Андрій Шевченко, в понеділок Апеляційний суд Києва розглянув апеляцію «5 каналу» й ухвалив рішення, яке, як сподівається канал, дозволить зняти арешт із рахунків. Проте вчора, на момент підготовки матеріалу, за інформацією співробітників «5 каналу», рахунки ще не були розблоковані.

Трьохсотрічна історія кримських греків

У середу, 27 жовтня в Одеській філії Грецького фонду культури відкриється виставка, присвячена історії грецьких громад Криму за останні три сторіччя. У експозиції унікальні фотографії і архівні матеріали, зібрані під час трьох історико-етнографічних експедицій, організованих Одеською філією ГФК в 16 районах півострова 2001—2003 рр., а також в архівах і музеях України і Росії.

Всі представлені матеріали об’єднано в тематичні блоки, які висвітлюють історію і культуру конкретних субетнічних і територіальних груп грецького етносу, що мешкають на території Криму («понтійці», «фракійці», «маріупольці», «балаклавці» і т.д.), матеріальну і духовну культуру мiських і сільських мешканців, різних соціальних верств, показують їх участь у соціальному і політичному житті півострова в різні періоди історії. Особливий інтерес викликають експозиційні комплекси, що розповідають про знаменитих військовослужбовців і купців, підприємців і ремісників, священиків і вчителів, партизанів і підпільників, діячів культури тощо. Презентовано також історію сучасної грецької громади Криму, її зв’язки з одноплемінниками в Україні і за кордоном, а також діяльність Одеської філії ГФК у сфері вивчення і відродження грецької культури на півострові. Виставку організовано спільно з Кримським етнографічним музеєм.

Газета: 
Рубрика: