Посольство Грузії звільнило співробітника за побиття журналіста
Посольство Грузії в Україні звільнило співробітника, який побив журналіста інформаційно-аналітичного інтернет-порталу «Коментарі», що знімав акцію протесту жіночого руху FEMEN у Києві. Про це йдеться в повідомленні Міністерства закордонних справ Грузії, повідомляє www.radiosvoboda.org. «Винного в інциденті співробітника посольства Грузії в Україні звільнено з роботи», — цитує сайт повідомлення міністерства. Згідно з інформацією прес-служби, посольство вибачилося перед журналістами, учасниками акції й українською громадськістю у зв’язку з тим, що сталося. У повідомленні також ідеться про те, що співробітник, який побив журналіста, працював на підставі трудового договору в охороні посольства. Інцидент із побиттям журналіста стався вранці 18 липня під час театралізованої акції протесту жіночого руху FEMEN, що проходила біля посольства, проти затримання в Грузії фотографів, яких місцева влада обвинуватила в шпигунстві.
У Львові поставлять пам’ятник легендарному Iвасюкові
Виконавчий комітет Львівської міської ради затвердив вимоги щодо пам’ятника Володимирові Івасюку (1939 — 1979). Скульптурне зображення композитора буде бронзовим, постамент і мощення — гранітними. Гранична висота пам’ятника становитиме три з половиною метри, а встановлять його на проспекті Шевченка. Нагадаємо, що ідея увічнити скульптурним зображенням легендарного композитора, автора «Червоної рути» та ще понад ста пісень, півсотні інструментальних творів, музики до кількох вистав — Володимирові Михайловичу Івасюку в самісінькому центрі Львова належить лідеру гурту «Океан Ельзи» Святославові Вакарчуку. І саме він п’ять років тому запропонував місце для пам’ятника — на найкоротшій дорозі від консерваторії до філармонії, котрою щодня проходять всі, хто має стосунок до музичного навчання. Автори проекту — скульптор Сергій Олешко (з-під різця якого вийшли пам’ятники-візитівки Львова — живописцю-імпресіоністу, майстру пейзажу і портретисту Іванові Трушу, сатиричному персонажу Гашека воякові Швейку та лемківському художнику-примітивісту Никифорові Дровняку) та архітектор Михайло Ягольник. Зі слів заступника міського голови Львова з гуманітарних питань Василя Косіва, бронзовий Івасюк постане швидко — вже восени, повідомляє Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів.
На Тернопільщині поповнився природно-заповідний фонд
Чотири нові об’єкти внесла Тернопільська обласна рада до природно-заповідного фонду краю за пропозицією Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Тернопільській області. Це — «Кривченська травертинова скеля» в урочищі «Заболотівка» в Борщівському районі, «Шпакове вікно» в Бучацькому, «Рожиська липа» в Підволочиському і «Чернихівські липи» в Збаразькому районах. Їхня загальна площа понад 14,5 гектарів. Окрім того, в Збаразькому районі майже на 11 гектарів розширили межі ботанічної пам’ятки природи місцевого значення «Котюжинська ділянка», що поблизу села Котюжини в заплаві річки Горинь. Тепер природно-заповідний фонд Тернопільщини, за інформацією Міністерства екології та природних ресурсів України, займає понад 122 тисячі гектарів площ і становить 580 об’єктів, повідомляє Лариса ОСАДЧУК, Тернопіль.
Ювілейний «Тарас Бульба»
На Рівненщині відбувся ювілейний, 20-й фестиваль рок-музики «Тарас Бульба». За час свого існування фестиваль «виростив» своїх музикантів, тепер знаних в Україні. Цьогоріч деякі з них знову виступали на тарасобульбівській сцені. У конкурсній програмі перемогу здобув гурт із Луцька «Фіолет». Їхня музика настільки сподобалася представникам журі, що один із них — Серго Чантурія — на фінальному виступі зіграв разом із володарями гранпрі. «Цьогоріч так сталося, що бюджет фестивалю був обмеженим, в результаті довелося скасувати виступи деяких комерційних гуртів. Однак за час свого існування фестиваль певною мірою «виховав» своїх музикантів, які безоплатно погодилися виступати на нашій сцені, — пояснює виконавчий директор фестивалю «Тарас Бульба» Микола Арсенюк. — Серед тих, хто виступав на фестивальних концертах, були, зокрема, гурти «Вій» «Тол», « NiagAra», «Анна», «Оркестр Янки Козир», «Кожному своє». Фестиваль має конкурсну програму; від початку взяти в ній участь виявили бажання понад дві сотні команд з усієї України. У результаті обрали 22 гурти, які й виступили на фестивальній сцені. Хочу відзначити, що цьогорічні лідери представляли більш легкі напрямки музики, ніж зазвичай». А щоб привернути увагу до своєї творчості, учасники фестивалю влаштували флеш-моб «Бульбарокко». У рамках цієї акції гітаристи, які приїхали на фест, зібралися усі разом і протягом кількох хвилин «грали тишу» — завмерли з гітарами в руках. Тетяна ІЛЬНИЦЬКА, Рівне.