Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

20 жовтня, 2004 - 00:00

У режимі нон-стоп

Центральна виборча комісія України в ніч після виборів президента працюватиме в режимі прес-конференцій. Про це в інтерв’ю журналістам повідомив заступник голови ЦВК Ярослав Давидович. Він підкреслив, що ЦВК працюватиме цілодобово в останні дні перед виборами, у ніч після виборів і 10 днів після 31 жовтня. За його словами, у ніч на 1 листопада проводитимуться відеопрес-конференції з усіх 27-ми регіонів України. Для цих цілей готується велика зала Київської обласної держадміністрації, в якій буде два великi плазмовi екрани. У цій залі зможуть працювати представники ЗМІ, а також спостерігачі.

Заступник глави ЦВК також повідомив, що комісія уточнила списки виборців, кількість яких у результаті збільшилася на 200 тис. осіб. Таким чином, кількість виборців в Україні на сьогодні становить 36 млн. 280 тис. За словами Я. Давидовича, списки виборців постійно уточнюються. «Ліквідація прописки як інституту поставила на коліна не лише ЦВК, але й усі державні організації, оскільки не ухвалили закон про державну реєстрацію», — цитує представника ЦВК Інтерфакс-Україна.

Коментуючи інформацію, що з’явилася в деяких ЗМІ про те, що легітимність підрахунку голосів і роботу виборчих дільниць може бути зірвано через нез’явлення деяких членів виборчих комісій, Я. Давидович сказав: «У ЦВК є дійові механізми, чітко виписані в законі, які унеможливлюють зрив роботи виборчих дільниць через нез’явлення членів виборчих комісій».

Ще один член ЦВК Юрій Данилевський повідомив, що комісія створила на цих виборах у порядку винятку ще 10 зарубіжних виборчих дільниць — в Австралії, В’єтнамі та Придністров’ї. Збільшилася також кількість офіційних спостерігачів на виборах президента України від іноземних організацій, — на сьогодні їх кількість становить 1808 осіб.

Будівлю «Просвіти» підірвали

У вівторок вранці в приміщенні громадської організації «Просвіта» у Львові прогримів вибух, ніхто не постраждав. Про це агентство Інтерфакс-Україна повідомили в прес-центрі Головного управління Міністерства з надзвичайних ситуацій у Львівській області. За даними МінНС, у центрі Львова в приміщенні, що розташоване на першому поверсі будівлі, спрацював вибуховий пристрій. Як розповів агентству керівник прес-центру Павло Василенко, співробітники МінНС виявили в паркетній підлозі воронку від вибуху діаметром 15-20 см. Вибухом вибите скло в трьох вікнах, а осколки пошкодили стіни та стелю. На момент вибуху в приміщенні нікого не було. Зі слів П. Василенка, зараз на місці події працюють вибухотехніки, які встановлюють із допомогою аналізів і вимірів клас вибухової речовини. Галицький районний відділ міліції Львова порушив кримінальну справу за фактом вибуху в приміщенні «Просвіти» у Львові, повідомляють «Українські новини», посилаючись на начальника міліції Львова Михайла Курочку. З його слів, справу порушено за частиною 4 статті 296 Кримінального кодексу «Хуліганство, скоєне з допомогою холодної або вогнепальної зброї, або іншого предмета, заздалегідь виготовленого для завдання тілесних пошкоджень». Він додав, що вибуховий пристрій кинули в приміщення з вулиці. Експертиза ще не встановила, що це був за вибуховий пристрій.

Одеса — Клайпеда: підписана угода про співпрацю

VIII засідання українсько-литовської міжурядової комісії з торгово-економічної та науково-технічної співпраці відбувалося з 17 по 19 жовтня в Одесі. З української сторони комісію очолював міністр транспорту та зв’язку Георгій Кірпа, з литовської — міністр господарства Литовської Республіки Пятрас Чесна.

Представники міністерств обмінялися інформацією про виконання Програми співпраці в транспортній сфері між відомствами на 2004 — 2010 роки. Комісія дала позитивну оцінку діяльності робочої групи з питань організації руху поїзда комбінованого транспорту «Вікінг». Були узгоджені тарифи на перевезення контейнерів і автопоїздів до кінця 2004 року.

Зі слів міністра транспорту та зв’язку України Георгія Кірпи, який відкрив засідання, вступ Литви до ЄС не перешкодив розвитку співпраці між двома країнами, як цього можна було б чекати. Навпаки, з початку цього року товарообіг між Литвою й Україною виріс утричі порівняно з минулим роком.

За даними міністерства господарства Литви, сьогодні товарообіг країни з Україною становить 198,9 млн. євро та займає 17 місце (або 1,8%) в загальному обсязі зовнішнього торгового обігу Литви. Учасники засідання обмінялися пропозиціями щодо розвитку інвестиційної діяльності, спрямованої на вдосконалення транспортної інфраструктури міжнародних транспортних коридорів.

Міністр транспорту Георгій Кірпа так само заявив, що здача першого в Україні автобану «Одеса — Київ» планується на 25 жовтня. І додав, що надалі, згідно з домовленістю з Російською Федерацією, заплановано будівництво автобану до Москви.

Як зазначили в прес-службі Міністерства транспорту, українська та литовська сторони запланували провести в листопаді цього року засідання Змішаної україно-литовської комісії з питань міжнародних автомобільних перевезень.

У рамках засідання комісії так само відбулося підписання Угоди про співпрацю між Одеською державною обласною адміністрацією й адміністрацією Клайпедського округу — офіційне закріплення фактично чинних відносин між двома морськими регіонами, повідомляє Олена АСТРАХОВИЧ, «День».

Тiгiпко про м’ясо

Уряд України вживає економічних заходів, cпрямованих на стабілізацію цін на ринку м’яса і м’ясопродуктів. Про це заявив глава Національного банку України, керівник виборчого штабу кандидата на посаду Президента прем’єр-міністра Віктора Януковича Сергій Тiгiпко, повідомили агенції «Інтерфакс-Україна» в прес-службі центрального виборчого штабу кандидата. «Національний банк України ухвалив постанову про стимулювання «недорогими грошима» комерційні банки, які фінансуватимуть компанії, що оптом завозитимуть в Україну м’ясо і м’ясопродукти. Буде спрощено і здешевлено процес імпортування м’яса і м’ясопродуктів і тимчасово заборонено експорт цієї групи продовольчих товарів», — сказав С. Тiгiпко. За його словами, значне зниження цін станеться вже після закупівлі м’яса з-за кордону, тому протягом найближчих тижнів ціни стабілізуються.

С. Тiгiпко також повідомив, що уряд провів нараду з головами облдержадміністрацій з приводу стабілізації цін на продовольчому ринку. За його словами, підприємцям, які підвищили ціни на продовольчі товари, було запропоновано дати пояснення й сплатити збільшені податки з надприбутків, «щоб ми мали можливість виплатити компенсації вчителям, лікарям». «Адже ясно, що ніяких пояснень не буде. А ціни зараз просто завмерли», — додав глава НБУ, підкресливши, що з продавцями потрібно провести розумну роботу і знайти шляхи здешевлення продуктів. Зараз треба максимально вивести на ринок селян, які самі виростили худобу на продаж, створити для них нормальні умови для торгівлі, зазначив він.

Газета: 
Рубрика: