Президент помилував засуджених
Леонід Кучма підписав указ про помилування 102 засуджених, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на прес-службу глави держави. Пропозиції про помилування було внесено комісією при Президентові з цих питань. При прийнятті рішення бралися до уваги характер і обставини скоєння злочинів, особисті дані засуджених, їхня поведінка, сімейний і матеріальний стан. На засіданні комісії було вирішено не задовольняти дев’ять клопотань про помилування. Комісія погодилася з пропозиціями Управління з питань помилування про відхилення клопотання про помилування 1705 осуджених, що не стали на шлях виправлення або відсиділи незначну частину визначеного їм терміну ув’язнення. З початку року Л. Кучма підписав 12 указів про помилування 798 засуджених.
За кордоном — 113 виборчих дільниць
Центральна виборча комісія України створила 113 зарубіжних виборчих дільниць із виборів президента, у тому числі шiсть у військових частинах і формуваннях, розташованих за межами країни. Це рішення прийняли на засіданні ЦВК у п’ятницю, передає Інтерфакс-Україна. Найбільша кількість дільниць створена, зі слів члена ЦВК Юрія Данилевського, в Німеччині (5), а також у Польщі, Росії та США (по 4), на території Сербії і Чорногорії — 3 дільниці. В інших 20 країнах по 2 дільниці. 6 дільниць створено в місцях дислокації українських військових формувань за кордоном — на території Сьєрра-Леоне, Ліберії, Іраку, Лівану, а також дві дільниці на території Сербії i Чорногорії, оскільки там розташовані не лише підрозділи контингенту українських сил у складі КФОР, а й миротворчий спецпідрозділ МВС України в Косово.
Орієнтовна кількість виборців, внесена в списки для голосування за кордоном, — 221 тис. 139, із них 2488 — у військових частинах. ЦВК також ухвалила рішення про створення як виняток трьох спеціальних виборчих дільниць із виборів президента на територіях військових частин, значно віддалених від населених пунктів. Зокрема такі дільниці створено в Івано-Франківському окрузi в складі територіального виборчого округу №90, і в округах №92 і 94 в Київській області.
З Україною попрощалися 200 нелегалів
За 10 днів оперативно-профілактичного відпрацювання Києва працівники міліції виявили 200 іноземців-нелегалів і відправили їх за територію України. Як повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на центр громадських зв’язків ДУМВС України у Києві, 21 із них міліція супроводжувала в аеропорт Бориспіль і відправила на батьківщину в примусовому порядку. Серед доставлених до аеропорту був один із організаторів каналу нелегальної міграції через Україну — громадянин Індії, якого затримали у Києві працівники паспортної служби й управління з боротьби з організованою злочинністю. Усього за час відпрацювання Києва (з 3 вересня) столична міліція виявила і задокументувала 379 правопорушень, пов’язаних із незаконною міграцією. За порушення порядку працевлаштування, надання житла та реєстрації до адміністративної відповідальності залучено 25 посадових осіб — працівники підприємств, установ й організацій. За інформацією ЦГЗ, виявлено п’ять злочинів, скоєних іноземцями: дві підробки документів, дві крадіжки та одне хуліганство.
СБУ змінює концепцію
Над концепцією реформування Служби безпеки України спільно працюють фахівці СБУ, профільного парламентського комітету і провідних наукових установ при Раді національної безпеки й оборони України, повідомляє агентство Інтерфакс-Україна з посиланням на прес-службу СБУ. Ця робота, за інформацією прес-служби, ведеться за дорученням Президента України Леоніда Кучми. «Зараз проект уточнюється з урахуванням зауважень і пропозицій профільного парламентського комітету, а також фахівців наукових установ при Раді національної безпеки й оборони України», — повідомляє СБУ. Концепція, яка стане документом стратегічного рівня, зокрема, передбачає скорочення правоохоронних функцій СБУ, створення на базі відповідних підрозділів самостійного державного органу із забезпечення функцій зовнішньої розвідки; посилення контррозвідувальних функцій Служби безпеки та одночасне створення умов для передачі військової контррозвідки у сферу управління Міністерства оборони України.
«Честь і шана» міста — олімпійській чемпіонці
Учора Кам’янець-Подільська міська рада одностайно ухвалила рішення про нагородження чемпіонки Олімпійських ігор у Афінах Ірини Мерлені-Мельник відзнакою «Честь і шана». «Ірина — студентка факультету фізичного виховання Кам’янець-Подільського державного університету», — повідомив для «Дня» завідувач організаційно-контрольного відділу міськвиконкому Валерій Клименко. Додав, що свого часу цей вищий навчальний заклад закінчили батьки чемпіонки, заслуженого майстра спорту України. Прихильників вільної боротьби тут багато. А «Честь і шана», якої вдостоїлася Ірина Мерлені-Мельник, — найвища нагорода стародавнього міста над річкою Смотрич, щось на зразок «Почесного громадянина». Найдостойніші люди, які уславлюють місто й себе ділами своїми, можуть претендувати на «Честь і шану». Раніше цю відзнаку одержав ще один відомий спортсмен — Іван Гешко. «Ірина Мерлені-Мельник — сорок дев’ята у списку відзначених», — продовжив Валерій Клименко. Положенням про «Честь і шану» передбачено деякі особливі права нагороджених. Зокрема, безкоштовний проїзд у громадському транспорті в межах Кам’янця-Подільського, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».
Солодке життя повернеться
Уряд приймав і приймає різні рішення для відновлення цукрової галузі України, заявив учора прем’єр-міністр Віктор Янукович під час одноденної робочої поїздки в Житомирську область. Як повідомив В. Янукович, нині в країні створені необхідні умови для роботи цукрової галузі. За його словами, уряд дотує цей напрямок і створює умови для роботи підприємств на вітчизняній сировині. Однак, якщо поточного року не вистачатиме вітчизняної сировини для завантаження цукрових заводів, її імпортуватимуть у незначних обсягах, сказав прем’єр. «У наших планах — відновити цукрову галузь», — підкреслив прем’єр-міністр.
Українські цукрові заводи станом на 14 вересня виробили 14 тис. тонн цукру з буряка нового врожаю. Як повідомили агентству Інтерфакс-Україна в національній асоціації цукровиробників «Укрцукор», підприємства прийняли на переробку 658 тис. тонн буряка, з яких переробили 193 тис. тонн. За добу виробляється 2700 тонн цукру. Переробкою буряка нині займаються 25 з 119 цукрових заводів. Виробництво бурякового цукру 2004 року очікується на рівні 1,6 млн. тонн, що на 10,3% більше порівняно з 2003 роком.