Президент скаже про Україну після виборів
Терміни поновлення приватизації «Укртелекому» та Одеського припортового заводу поки не визначені, передумов для скликання позачергової сесії парламенту немає, держрезерв нафтопродуктів в Україні формуватиметься у два етапи. Про це повідомив учора на прес-конференції заступник глави Адміністрації Президента Василь Базів. Він також торкнувся найближчих планів глави держави, який збирається взяти участь у святкуванні 350-річчя Харкова. Щодо «Укртелекому» та Одеського припортового заводу, то доручення (про це — на 5-й стор.) Президент дав, щоб «уникнути загострення ситуації, не допустити втручання різних політичних сил у суто приватизаційний процес», — цитує В. Базіва Інтерфакс-Україна. «Останнім часом питання формування конкурсної ціни стало предметом обговорення, і навряд чи це обговорення може позитивно вплинути на успішність продажу», — сказав заступник глави Адміністрації Президента, додавши, що така ситуація може «негативно вплинути на настрій інвесторів і спровокувати останніх не брати участі в конкурсі». Коментуючи заяви деяких політиків про необхідність проведення позачергової сесії Верховної Ради, В. Базів нагадав, що за всю історію незалежної України було лише два випадки, коли такі сесії проводилися: «коли проголошувалася Україна як держава і коли голосувався законопроект про внесення змін до Конституції». Тепер же якихось передумов такого рівня та характеру в Україні немає.
В. Базів висловив сподівання, що проведення політреформи завершиться до президентських виборів: «Конституційний процес триватиме до виборів, і дай Бог, щоб він закінчився». Заступник глави Адміністрації Президента також повідомив, що у своєму виступі, присвяченому 13-й річниці Незалежності Президент Леонід Кучма говоритиме про те, якою він бачить Україну після президентських виборів, яким буде її розвиток, принаймні у першій третині XXI століття. Щодо ситуації навколо демілітаризації Балаклавської бухти, В. Базів повідомив, що кадрові рішення щодо військового відомства Президент прийняв унаслідок конкретних недоліків при виконанні доручення щодо Балаклавської бухти, а не роботи Міністерства оборони загалом.
Олімпійці отримуватимуть держстипендії
Президент України Леонід Кучма підписав указ «Про державні стипендії чемпіонам і призерам Олімпійських, Паралімпійських і Дефлімпійських ігор». Як повідомляє офіційний сайт глави держави, документ прийнято з метою подальшої підтримки чемпіонів і призерів ігор та визнання їхніх видатних особистих досягнень. Указом затверджено положення про державні стипендії чемпіонам і призерам Олімпійських, Паралімпійських і Дефлімпійських ігор. Державні стипендії олімпійцям, призначені у встановленому порядку до набуття чинності цього указу, надалі виплачуватимуться в порядку та розмірах, передбачених положенням, затвердженим цим документом. Державному комітету України з питань фізичної культури і спорту доручено забезпечувати виплату стипендій чемпіонам та призерам Олімпійських, Паралімпійських і Дефлімпійських ігор за рахунок коштів, які виділяються Держкомітету з держбюджету на відповідні цілі.
12 потерпілих у ДТП під Уманню залишаються в лікарнях
Четверо потерпілих знаходяться в Уманській центральній районній лікарні, семеро — в Уманській міськлікарні й один — у Київському НДІ нейрохірургії, передає Інтерфакс-Україна з посиланням на Міністерство з питань надзвичайних ситуацій. Як вже повідомлялося, вранці в четвер при зіткненні автобуса «Volvo» з Білорусі та мікроавтобуса «Mercedes» загинуло дев’ять чоловік. Трагедія сталася на 212-му кілометрі траси Київ — Одеса поблизу села Собківка Уманського району Черкаської області. Серед загиблих — водій білоруського автобуса. Постраждали 15 чоловік, у тому числі двоє дітей. Усього у двох автобусах було 70 чоловік: у «Вольво» — 54 громадянина Білорусі, у «Мерседесі» — 17 чоловік. Білоруси поверталися до Мозиря з відпочинку на морі. Попередня причина ДТП — водій «Volvo» не справився з керуванням і здійснив зіткнення з мікроавтобусом. Ведеться розслідування.
Два села зникли...
Після Чорнобильської трагедії в Україні значно пришвидшився болючий процес зникнення з її карт населених пунктів. Київщина, Житомирщина, Волинь уже зараз недораховуються десятків колись процвітаючих поселень.
Постала така проблема і перед Рівненщиною. На черговій сесії обласної ради депутати мають розглянути питання про виключення двох сіл із карти Рівненської області. Адже Любанівка Млинівського району і Настахівське Рокитнівського району вже давно не мають ніякої перспективи, бо не лише позбулися своїх мешканців, які давно покинули рідну місцину в пошуках кращої долі, але там не лишилося жодного придатного для житла приміщення. Давно вже не діють там і заклади соціально-побутового призначення.
Здається, нічого страшного не сталося. Адже статистика постійно фіксує міграційне скорочення сільського населення, підкреслюючи закономірність зникнення з карт України містечок і сіл. І все ж стає сумно, коли подумаєш, що «садок вишневий коло хати» вже скоро залишиться лише на сторінках «Кобзаря», повідомляє Сергій СТЕПАНИШИН , Рівне.