Благодійний екстрим
Харків’янин Олексій Коровін збирається в мотопробіг, маршрут якого проляже через 23 країни. Днями в Києві відбулася зустріч представників ЗМІ з організаторами й учасниками міжнародного проекту-подорожі The Way of Life. Харків’янин Олексій Коровін та Ніко Маркович із Хорватії разом з групою підтримки за десять місяців проїдуть 70 тисяч кілометрів від Камчатки до Кейптауна (ПАР). Стартувати планують у другій половині липня. Маршрут пролягатиме через 23 країни Європи, Азії та Африки. Підсумком цієї мандрівки стане 46-серійний фільм телеканалу Discovery. На відміну від інших трансконтинентальних мотопробігів, проект містить потужну соціальну складову. У ньому поєднаються: напрочуд цікава подорож, авантюра і благодійна акція. Учасники відвідуватимуть дитячі притулки та лікарні. Половину одержаних коштів планують витратити на допомогу дітям-сиротам та інвалідам, насамперед із бідних балканських селищ, Сибіру та африканських країн. Як зізналися мандрівники, їх не лякають труднощі, пов’язані з несприятливими погодними умовами та бездоріжжям, а тривогу викликає лише, як складуться взаємини у команді. «Найважчим буде пройти тест на сумісність. Адже кожен із нас, пілотів, звик бути сам у цьому спорті», — зауважив Олексій Коровін. Софія КОЧМАР, Олеся ПУПИНІНА, Літня школа журналістики «Дня».
На Буковині відсвяткують перший міжобласний День Дністра
Щороку другої суботи липня шість областей, теренами яких тече одна з найбільших річок України — Дністер, відзначатимуть День Дністра. «Таке рішення торік ухвалила міжрегіональна Дністровська басейнова рада», — каже начальник Дністровсько-Прутського БУВР Ян Дзюба. У такий спосіб цей «парламент» Дністра вирішив привернути увагу громадськості до проблем річки та її збереження. Перше святкування Дня Дністра випала честь провести Чернівецькій області. Воно відбудеться в суботу, 9 липня, в місті Новодністровську, де добудовують найбільшу в Європі ГАЕС. Крім конференції науковців, представників природоохоронних служб і громадських екологічних організацій шести подністровських областей, у програмі святкування — ціла низка цікавих заходів. «Мають відбутися, зокрема, конкурс дитячих тематичних малюнків, сплав та екскурсія річкою в супроводі духового оркестру, змагання на човнах і байдарках, серед учасників яких розіграють два комплекти нагород», — обіцяє Я. Дзюба, повідомляє Анна ГАРГАЛЯ, Чернівці.
Уряд посилив правила перевезення дітей автотранспортом
Як повідомляє Інтерфакс-Україна, згідно з постановою уряду, на маршрут за межі населеного пункту завдовжки понад 520 км мають виходити два водії. Крім того, замовник таких послуг зобов’язаний повідомити перевізника про перевезення організованих груп дітей не пізніше ніж за сім робочих днів до рейса. Транспортна компанія, у свою чергу, повинна повідомити про це територіальному підрозділу Державтоінспекції не пізніше ніж за три робочі дні, а також подати на узгодження схему маршруту й розклад руху автобусів. Замовник перевезення має забезпечити дітей питною водою, засобами медичної допомоги, а керівника групи — номерами телефонів служб екстреного виклику.
Львів кличе на єврейське весілля
Свято з нагоди шлюбу відбуватиметься 24 липня на Староєврейській вулиці, що в самому центрі Львова, в рамках щорічного фестивалю клезмерської музики LvivKlezFest. Програма фесту, обіцяють організатори (а це Всеукраїнський єврейський Благодійний фонд «Хесед-Ар’є», Американський єврейський об’єднаний розподільчий комітет «ДЖОЙНТ», Посольство Ізраїлю в Україні, Львівська міська рада, Музей ідей, Незалежний культурологічний часопис «Ї», Компанія «Холдинг емоцій «!FEST«» та єврейська кнайпа «Під Золотою Розою»), буде цікавою і насиченою. У афіші — концерт клезмерської музики за участю виконавців із Австрії, Ізраїлю, Молдови, Німеччини, Польщі, Росії та України, відвідини єврейського кварталу Львова, частування традиційними стравами єврейської кухні, знайомство з єврейськими ремеслами. Додамо, що третій числом львівський LvivKlezFest — це спроба відтворити не тільки втрачену музичну культуру, а й частину історії Львова, зокрема єврейського кварталу, який був невід’ємною складовою мультикультурної столиці Галичини. Аналогічні фестивалі стали традиційними та надзвичайно популярними в багатьох європейських містах, зокрема в Кракові, Лондоні, Парижі, Відні та Берліні, повідомляє Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів.