Крок України не оцінили
Президент України Леонід Кучма в черговий раз указав на невиконання міжнародним співтовариством своїх зобов’язань, узятих у зв’язку з відмовою України від ядерної зброї. Виступаючи в п’ятницю в Дніпропетровську з нагоди 60-річчя Південного машинобудівного заводу, Л. Кучма нагадав, як «Південмаш» святкував своє 50-річчя «в нових історичних реаліях». «У ті непрості часи було прийнято рішення, що досі викликають дискусії. Україна погодилася практично односторонньо ліквідувати свій стратегічний ракетно-ядерний потенціал. Але чи оцінив світ належним чином цей важкий для нас крок? Питання, як кажуть, риторичне», — сказав Л. Кучма. «Проблема утилізації твердого ракетного палива, що зберігається в Павлограді, так і залишається досі поки що не розв’язаною. І не тільки ця проблема», — цитує Президента Інтерфакс-Україна. Як відомо, в січні 1994 року Україна, Росія і США підписали трьохсторонню угоду про без’ядерний статус України, згідно з якою США і РФ гарантують її безпеку. 5 грудня 1994 року в Будапешті ядерні держави надали Україні гарантії її територіальної цілісності в обмін на відмову від ядерної зброї. Від колишнього СРСР Україна успадкувала третій в світі за розмірами ядерний потенціал. 1994— 1996 роках в рамках ядерного роззброєння країни всі боєголовки з цих ракет було демонтовано і вивезено до Росії, звідки після переробки повернулися до України у вигляді палива для атомних електростанцій. Зараз у країні завершується ліквідація стратегічного наступального озброєння.
Українці поповнюють населення Чехії
Чеський уряд повідомляє, що населення країни збільшилося вперше за 9 років головним чином завдяки іммігрантам. Значну частину прибулих жителів Чехії становлять українці, передає українська служба Бі-Бі-Сі. Чеське телебачення, посилаючись на державну службу статистики, повідомило, що минулого року в Чехії народилися 228 українських громадян. За неофіційними даними, всього за межами України проживають від 4 до 7 млн. українців, які поїхали за кордон протягом останніх років переважно в пошуках роботи.
Сьогодні — День національного прапора
Його відзначатимуть у Києві вже вчетверте. Як повідомляє Інтерфакс-Україна, біля будівлі мерії на Хрещатику відбудеться урочистий мітинг, присвячений 14-й річниці підняття національного прапора України над столичною міськрадою. Початок — о 17.00. Запланованого концерту не буде в зв’язку з нещодавньою трагедією на шахті «Краснолиманська» в Донецькій області.
Нагадаємо, за радянських часів в Україні панувало табу на національний жовто-блакитний прапор як символ буржуазного націоналізму. Прапор над Київрадою підняли 24 липня 1990 року — за рік до проголошення незалежності України. Трохи раніше першими в Україні встановили синьо-жовтий стяг на урядову установу львів’яни. За відсутності реакції правлячої на той момент Компартії, національні прапори з’явилися і в Івано-Франківську. 24 липня 1990 року за рішенням президії Київської міськради 21-го скликання над будівлею міськради на Хрещатику поруч із державним прапором УРСР (червоний із серпом і молотом, синя смуга внизу) підняли український національний синьо- жовтий прапор. Це сталося через тиждень після прийняття Верховною Радою УРСР Декларації про державний суверенітет України. У 2000 році 24 липня було проголошене Днем національного прапора України. Над Верховною Радою України національний синьо-жовтий прапор замайорів 4 вересня 1991 року. 28 січня 1992 року парламент затвердив державний прапор України.
В Одесі діагноз «черевний тиф» підтверджено ще у двох осiб
Це вже 11 та 12-й випадки захворювання за останні два місяці. Серед постраждалих дев’ять дорослих і троє дітей віком від двох до семи років. Цього разу інфікованими виявилися двоє чоловіків, які працюють на центральному одеському ринку «Привоз». Один із них — реалізатор, другий — вантажник. З цим самим ринком прямо або непрямо були пов’язані всі, хто захворів раніше. Зокрема, троє п а цієнтів і мати одного з заражених дітей працювали на території підприємства. Інші проживають у районі ринку або є постійними його відвідувачами. «Привоз» уже двічі закривався обласною СЕС для проведення профілактичних заходів. За словами одного з керівників ринку, на його дезинфекцію раніше витрачалося 1,3 тисячі гривень на місяць, а тепер — 3 — 3,5 тисячі. Однак, нові випадки зараження знову виявилися пов’язаними з ринком. І в п’ятницю його було знову закрито для проведення санітарних заходів.
За даними співробітниці епідвідділу обласної СЕС Алли Побоженської, зараз в Одесі перевищено багаторічний максимальний рівень захворюваності на черевний тиф. За попередні 10 років на нього перехворіли 23 жителі регіону (по 2 — 3 людини на рік, минулого року не було зареєстровано жодного випадку). Нинішню ситуацію розцінюють як спалах інфекції. Хоч небезпеку епідемії лікарі, як і раніше, заперечують. Фахівці управління охорони здоров’я міста й обласної санепідемстанції проводять постійні рейди на ринках міста, у програмах місцевих телекомпаній постійно попереджають жителів та гостей міста про необхідність дотримання норм особистої гігієни. Для проведення профілактичних заходів з місцевого бюджету було виділено додаткові кошти. Всіх хворих з ознаками кишкових захворювань в обов’язковому порядку доставляють до міської інфекційної лікарні і обстежують на черевний тиф. Одночасно медики спільно із співробітниками міліції збираються обстежити міських бомжів, кількість яких незмінно збільшується в місті у розпал курортного сезону. Олена АСТРАХОВИЧ , «День».