Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

22 липня, 2004 - 00:00

До Лівану з новими силами

Завершилася ротація 3-го окремого інженерного батальйону Збройних сил України, який виконує миротворчу місію у складі Тимчасових сил ООН в Лівані. Як повідомила учора прес-служба Міністерства оборони, у вівторок пізно ввечері на військовому майданчику львівському аеропорту «Скнилів» сів літак Ту-154 з 50-ма військовослужбовцями попереднього складу батальйону миротворців на борту. Водночас новий склад українських миротворців розпочав підготовку до виконання завдань. 185 вояків 3-го окремого інженерного батальйону ЗСУ виконують завдання у складі Тимчасових сил ООН в Лівані з червня 2000 року. За цей час сапери «Укрінжбату» знешкодили 4057 вибухонебезпечних пристроїв, обстежили на наявність таких пристроїв близько 380 тис. кв. м місцевості, провели маркірування близько 17 тис. погонних метрів мінних полів, надали гуманітарну допомогу близько 6,2 тис. місцевих жителів, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Новий губернатор і його почет «пішли в народ»

21 липня у кожній із 31 сільських рад Городоцького району приймав відвідувачів хтось із керівників обласних відомств. «Вони вивчають соціально-економічну ситуацію у населених пунктах, приймають усні та письмові заяви від громадян. Новий губернатор Віктор Францович Коцемир тим часом побував у п’ятьох селах, де найгірші справи, зокрема, й у тих, де поля облогують», — повідомив для «Дня» голова Городоцької райдержадміністрації Олег Смиц. Говорить, що для декого з обласного начальства випала нагода познайомитися з географією рідного краю, бо «вони роками не бували на місцях, не знають, чим живуть люди, що їх турбує». Очікує, що за результатами цього «походу в народ» будуть круті висновки, у т. ч. й кадрові зміни. Відправляючись із свитою в район, губернатор пояснив, що люди з глибинки не повинні витрачати час і останні копійки для поїздок із скаргами до Хмельницького. Адже скарги далеко не завжди належно розглядалися. Пригадують, один інвалід звертався у всі інстанції, аби одержати місце у притулку. І що ж? Пішов із життя, так нічого і не добившись. Досі обласна влада спілкувалась з народом телефоном: раз на тиждень губернатор чи хтось із його заступників виходив на «пряму лінію», Сьогодні, 22 липня, Віктор Коцемир прийматиме громадян у Кам’янці-Подільському. Далі — за графіком, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День»

Стихійної торгівлі в столиці більше не буде?

У Києві створено міську комісію з питань ліквідації несанкціонованої торгівлі. Як повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на прес- службу Київміськадміністрації, комісію в складі 24 чоловік на чолі із заступником мера, начальником Головного управління правової політики міськадміністрації Володимиром Ільговим створено згідно з указом Президента, а також із метою координації заходів із запобігання виникненню та ліквідації стихійної торгівлі в столиці. Комісія має намір проаналізувати, як багато в Києві місць несанкціонованої торгівлі, і до 5 серпня подати пропозиції про внесення змін до Кодексу про адміністративні правопорушення до Кримінального кодексу в частині посилення відповідальності громадян за торгівлю в невстановлених місцях та самовільне захоплення земельних ділянок (самовільне встановлення на них малих архітектурних місць).

Сортувати сміття допоможуть... консьєржі

У кінці серпня — на початку вересня в Києві запрацює сміттєсортувальна станція із утилізації твердих побутових відходів. Як повідомив учора журналістам заступник глави КДМА Михайло Поживанов, очікується, що станція, яка розміститься на вулиці Краснознаменній, перероблятиме близько 250 тисяч тонн сміття на рік, передають podrobnosti.ua. Зі слів Михайла Поживанова, другу сміттєсортувальну станцію потужністю близько 100 тисяч тонн сміття на рік мають побудувати в столиці на вулиці Вакуленчука. Крім цього, столичні власті мають намір повернутися до побудови станції на проспекті Правди, 85, де головним власником є підприємство «Київспецтранс». Заступник глави КДМА відзначив, що ці три об’єкти разом перероблятимуть приблизно 500 тисяч тонн сміття на рік, ще 180 тисяч тонн перероблятиме завод «Енергія», а вже решту доведеться, як і раніше, вивозити на полігони. (На сьогодні за рік у Києві необхідно переробити чи вивезти близько 1 мільйона тонн сміття на рік). Він розповів, що зараз столична влада працює над проектом розпорядження, згідно з яким з осені цього року в усіх районах міста було запроваджено систему розподільного збирання сміття (до окремих пакетів сортують папір, скло та відходи продуктів харчування). Зі слів Михайла Поживанова, можливу допомогу в питанні контролю над таким збором сміття могли б надати консьєржі, якби вони працювали в більшості міських будинків. За його словами, для виплати зарплат консьєржам у 5,5 тисячі комунальних будинків столиці потрібно близько 75-80 мільйонів гривень. Зараз, сказав він, відпрацьовується механізм, згідно з яким половину цієї суми платили б консьєржам жителі будинків, які їх наймають, 25% — йшли з міського бюджету, ще 25% — із районних бюджетів.

Андрій Шевченко одружився. Вiтаємо!


Нападаючий італійського «Мілана» й української збірної Андрій Шевченко 14 липня офіційно перестав вважатися одним із найзавидніших женихів України, повідомляє Корреспондент.net. Саме цього дня Шева, як називають Андрія в Італії, одружився з американською фотомоделлю Крістін Пазік (на фото). Про саму церемонію, яка відбулася в Вашингтоні, дізналися лише зараз, оскільки наречені вирішили відсвяткувати весілля в тиші та без пильної уваги преси. Зовсім скоро новоутворена сім’я очікує поповнення — в листопаді Крістін Пазік повинна народити Андрію дитину.

Газета: 
Рубрика: