Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

8 липня, 2004 - 00:00

У кандидати — Президента

Кримська організація Демократичної партії України пропонує XIV з’їзду ДемПУ обрати лідером партії й висунути кандидатом у президенти України нинішнього главу держави Леоніда Кучму. Про це Кримському агентству новин повідомив керівник Кримської організації Демпартії України Сергій Казаченко, посилаючись на рішення конференції республіканської організації. Це рішення, за його словами, прийняте «з метою забезпечення незмінності курсу держави та доведення її до стану, за якого зміна лідера не призведе до зміни політичного й економічного курсу».

На українських монетах «палатиме» Олімпійський вогонь

Національний банк України ввів у обіг пам’ятну монету «Ігри XXVIII Олімпіади» номіналом 20 гривень, присвячену Іграм Олімпіади в Афінах, які пройдуть у липні. Монету виготовлено зі срібла, якість — «пруф», маса — 62,2 г., діаметр — 50 мм, тираж — 5000 штук, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ Нацбанку. На аверсі монети в квадраті зображено гречанку в туніці, яка тримає в правій руці чашу з голографічним вогнем, у лівій — оливкова гілка, давній символ миролюбності. Над квадратом розміщено Малий Державний Герб України і напис «Україна», під квадратом — «20 гривень»; із обох сторін квадрата на тлі античного меандрового орнаменту — позначення металу та його проби — Ag 925, чиста маса — 62,2, логотип Монетного двору НБУ (ліворуч) і рік карбування монети — 2004 (праворуч). На реверсі монети на тлі квадрата зображено представників різних видів спорту, посередині — чаша з Олімпійським вогнем. Пам’ятна монета номіналом 20 грн. є дійсним платіжним засобом України.

Київ — шеф Військово-Морських Сил

Київський міський голова Олександр Омельченко підписав розпорядження про організацію шефства над кораблями і військовими об’єктами Військово-Морських Сил України і Державної прикордонної служби України. Як повідомляє «Дню» Кримське агентство новин iз посиланням на прес-службу Київської міської адміністрації, дане розпорядження видано з метою «своєчасного розв’язання соціально-побутових, матеріальних і культурних проблем військовослужбовців». До переліку частин, над якими бере шефство столиця України, зокрема, входять Центральний військово-морський госпіталь, близько 15 військових частин ВМС України, Севастопольський військово-морський інститут, ансамбль пісні й танцю ВМС, газета «Флот України», низка флотських поліклінік, флагман українського флоту «Гетьман Сагайдачний», а також кораблі морської охорони «Дарниця», «Григорій Гнатенко», «Крим», «Галичина» та інші об’єкти. В шефстві над ними беруть участь не тільки міські органи влади, але крім Київської міськдержадміністрації, районні державні адміністрації столиці, а також такі великі підприємства — концерн «Київміськбуд», «Київенерго», «Преса України» та інші, повідомляє Микита КАСЬЯНЕНКО , Сімферополь.

Серійного вбивцю засуджено до довічного ув’язнення

Судова колегія Запорізького апеляційного суду під головуванням судді Вадима Мульченка ухвалила вирок мешканцеві Бердянська Руслану Хамарову, якого визнано винним у вбивстві одинадцяти жінок. Суд засудив злочинця до вищої міри покарання — довічному ув’язненню, повідомляє Інтерфакс-Україна. За словами заступника начальника Бердянського міськвідділу внутрішніх справ Юрія Ольховського, розслідування почалося в березні минулого року. В ході досудового розслідування було встановлено, що Р. Хамаров знайомився з жінками в міському парку Бердянська. Потім вони йшли до нього додому, після чого Хамаров убивав свої жертви ножем і ховав трупи в колодязі в дворі власного будинку. Лише з однією з убитих жінок він зустрічався більше аніж один раз. На суді він зізнався, що, завдаючи ударів, копіював сцени з американських фільмів. Перше вбивство він здійснив у листопаді 2000 року. Р. Хамаров має право протягом місяця звернутися з апеляцією до Верховного Суду України, або ж із проханням про помилування до Президента України.

Названо лауреатів премії Володимира Винниченка

Вчора в Українському Фонді культури відбулась урочиста церемонія вручення Міжнародної премії УФК імені Володимира Винниченка. Заснована у 1990 році премія, присуджується за творчі досягнення в літературі та мистецтві, а також за благодійницьку діяльність. Вручається вона вітчизняним і зарубіжним діячам культури та доброчинцям. Цього року Першу премію «За благодійницьку діяльність» одержав Семен Антонець, Герой України з села Михайлики, Шишацького району Полтавської області. Номінант — відомий в Україні та за її межами організатор сільськогосподарського виробництва. «Володар першої премії, — каже заступник голови правління Українського Фонду культури Дмитро Янко, — дбає про українську культуру, про соціальний розвиток села. З його особистої ініціативи і коштом приватного господарства «Агроекологія», яке очолює лауреат, було відновлено занедбану, напівзруйновану садибу видатного письменника Володимира Короленка».

Друга премія «За поетичні й публіцистичні твори останніх років, присвячено людям праці, зокрема шахтарям» присуджена поетові та публіцистові донеччанину Анатолію Кравченку. Третю премію отримав Анатолій Кульчицький з міста Біла Церква Київської області. Лауреат — поет, музикант, співак-баяніст. Премія присуджена «За плідну пісенну творчість та публіцистичні видання, присвячені проблемам української культури».

Свого часу почесними відзнаками Українського фонду культури за значний особистий внесок у розвиток духовної сфери суспільства були удостоєні відомі діячі України та зарубіжжя: Микола Руденко, Григорій Костюк, Володимир Бровченко, Людмила Скирда, повідомляє Ольга ВАСИЛЕВСЬКА .

Газета: 
Рубрика: