Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

7 липня, 2004 - 00:00

Головний ВНЗ країни готується до ювілею

Президент України Леонід Кучма планує побувати на урочистостях з нагоди 170-річчя Київського національного університету, які відбудуться 16 вересня нинішнього року. Про це глава держави повідомив у вівторок під час зустрічі з ректором університету Віктором Скопенком, передає прес- служба Президента. На зустрічі В. Скопенко поінформував Леоніда Кучму, що 30 червня відбулася конференція трудового колективу університету, на якій було схвалено діяльність ректорату й підтримано ініціативи глави держави і глави уряду щодо підвищення соціального захисту працівників освітньої сфери та студентів. В. Скопенко також поінформував главу держави про поточні питання діяльності навчального закладу, зокрема, про роботу із прийняття вступних іспитів і про підготовку до святкування 170-річчя університету.

Президент підписав закон про скорочення армії

Президент України Леонід Кучма підписав ухвалений Верховною Радою Закон «Про внесення змін до закону про чисельність Збройних Сил України на 2000 — 2005 роки», з посиланням на прес-службу глави держави, повідомила агенція Інтерфакс-Україна. Верховна Рада України ухвалила цей закон 22 червня. Документ було внесено Президентом України. Закон передбачає скорочення Збройних Сил країни на 70 тисяч осіб 2004 року. Згідно із законом, до 30 грудня 2004 року кількість військовослужбовців буде скорочено до 210 тис., кількість працівників Збройних Сил — до 75 тис. Чисельність Збройних Сил буде скорочено до 285 тис. чоловік, в тому числі 210 тис. військовослужбовців за станом на 30 грудня 2004 року. Зараз чисельність ЗСУ — близько 355 тис. чоловік. Це — перше місце в Європі за кількісним показником і 13-е місце у світі, але лише 126-е місце за матеріальними видатками на одного військовослужбовця.

Володимир Литвин: парламент зробить усе необхідне...

Голова Верховної Ради Володимир Литвин на зустрічі з амбасадором США в Україні Джоном Гербстом запевнив, що український парламент робив і робитиме все необхідне для забезпечення прозорості і демократичності виборів Президента країни в жовтні цього року. Як повідомили Інтерфакс у прес-службі Верховної Ради, В. Литвин і Дж.Гербст обговорили підсумки роботи п’ятої сесії ВР України і ситуацію, яка склалася на початку передвиборного періоду. Голова ВР висловив надію, що кандидати на посаду глави держави погодяться з тим, що має відбутися конкуренція передвиборних програм, і не застосовуватимуться «брудні політтехнології».

Кадри вирішують багато що

Питання соціального захисту військовослужбовців і парламентського контролю в секторах оборони і безпеки за умов адаптації державної політики до сучасних вимог обговорювалися у Верховній Раді на міжнародній конференції «Кадрова політика у сферах оборони і безпеки. Контроль призначень військових вищого рангу», ініціаторами якої виступили Комітет ВР з питань національної безпеки та оборони і Женевський центр демократичного контролю над збройними силами, повідомляє Інтерфакс-Україна. Відкриваючи форум, заступник секретаря РНБО України Сергій Пирожков зазначив, що в розпочатому реформуванні українських Збройних Сил питання кадрового забезпечення — одне з актуальних. Заступник директора Женевського центру демократичного контролю над збройними силами Філіп Флурі підкреслив, що політика контролю за призначенням військових вищого рангу важлива на шляху країни до євроатлантичної інтеграції.

ВПС показали клас

Уперше в історії України бойові літаки Військово-повітряних сил країни взяли участь у міжнародних навчаннях НАТО, які проводилися за межами держави. Як повідомляє прес- служба Міноборони, досі за кордоном військові літаки України брали участь лише в авіаційних виставках. На навчаннях із миротворчої тематики «Кооперейтів партнер-2004», які проходили в західній частині Чорного моря в територіальних водах Болгарії, українські ВПС було репрезентовано двома літаками Су-27УБ. Вони виконували завдання з авіаційної підтримки надводних кораблів і відпрацьовували заходи протиповітряної оборони. Керівництво багатонаціональних сил високо оцінило майстерність і професіоналізм українських екіпажів. Мета навчань, які проводяться в рамках програми НАТО «Партнерство заради миру», — поліпшення стандартів сумісності між силами країн-партнерів Північноатлантичного альянсу під час проведення миротворчих операцій.

У Одесі — епідемія тифу?

У Одесі підтверджено ще один — шостий — випадок захворювання на черевний тиф. 22-річна жінка, що не працює, кілька днів знаходилася в інфекційній лікарні з попереднім діагнозом — черевний тиф. Діагноз підтвердився. За словами в. о. головного санітарного лікаря області Анатолія Приказюка, збудник інфекційного захворювання виявлено у міських каналізаційних стоках. У зв’язку з цим для профілактичної санітарної обробки у місті було закрито бюветні джерела води. Фахівці вважають, що зараження могло статися внаслідок викиду інфікованих стічних вод з боку Тирасполя. Тому одеситам і гостям міста рекомендують більш ретельно дотримуватися правил особистої гігієни. Лікарі обласної СЕС зі свого боку вживають усіх заходів для дезинфекції та перевірки усіх можливих джерел зараження. Випадки захворювання на черевний тиф було зареєстровано у місті наприкінці травня — середині червня. Серед постраждалих виявилося двоє дітей, двох і семи років. Лікарі категорично заперечують, що збудник інфекції міг знаходитися у харчових продуктах. Однак усі ринки закрито на дезинфекцію. Також категорично заперечувалася можливість епідемії. Сьогодні, після реєстрації шостого випадку зараження, фахівці заговорили про епідемію всерйоз, повідомляє Олена АСТРАХОВИЧ , «День», Одеса.

Газета: 
Рубрика: