Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

6 липня, 2004 - 00:00

Президент вітає учасників Олімпійської естафети

Учора Олімпійський вогонь прибув до Києва. Президент України Леонід Кучма привітав учасників міжнародної естафети Олімпійського вогню і прихильників Олімпійського руху. «Щиро вітаю вас із видатною подією — проходженням міжнародної естафети Олімпійського вогню територією України, — зазначив Леонід Кучма, — Вогонь — старовинний символ Олімпіади, який бере початок на землі стародавньої Еллади, — сьогодні вдруге в історії прибув до столиці нашої країни. Протягом багатьох десятиріч зоряний Олімп підкорила не одна сотня видатних представників українського спорту. Зачаровуючи людство красою, силою волі й винахідливістю, вони сприяли підвищенню та зміцненню авторитету України в світі». Як передає Інтерфакс-Україна з посиланням на прес-службу Президента, Леонід Кучма висловив упевненість, що ідеали Олімпійського руху, принципи гуманізму, миру та співдружності народів світу і надалі розвиватимуться на різних континентах. Про подробиці олімпійської естафети в Києві читайте в завтрашньому числі «Дня».

В Україні з’явилися перші жертви води

За останні дні в Україні втопилося шість осіб. У неділю вночі четверо людей загинули під час катання на моторному човні на ставку у селі Драніца Новоселицького району Чернівецької області. Як повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на МНС, моторний човен «Казанка» перевернувся через перевантаженість і відсутність навичок управління в нічний час. Усього в човні було 10 осіб, до ранку понеділка знайдено тіла трьох загиблих, четверте шукають. Вік загиблих — від 19 до 24 років. Друга трагедія сталася у смт Балабіно Запорізького району. Двоє дітей 9 і 8 років втопилися під час купання в накопичувальному басейні меліораційної насосної станції. Їхні тіла знайшли водолази рятувальної станції МНС України. Залишається невідомою доля ще одного 8-річного хлопчика, який, за інформацією батьків, знаходився разом з дітьми, що втопилися. Пошукові роботи тривають.

Інфляція збереглася на позначці 0,7%

Інфляція в Україні в червні збереглася на рівні квітня- травня і становила 0,7%, а з початку року — 4,4%, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на Держкомстат України. В лютому і березні інфляція складала по 0,4%, у січні — 1,4%. Продовольчі товари в червні подорожчали на 0,9% (у травні — на 0,6%), непродовольчі — на 0,6% (1,4%), послуги — на 0,4% (0,2%). Найбільше у червні подорожчали паливно-мастильні матеріали — на 9,1%, тоді як у травні — на 31,5%, а за шість місяців — на 49,2%. Істотно виросли у ціні за минулий місяць м’ясо і птиця — на 6,2% (з початку року — на 23,6%), цукор — на 3,6% (11,8%), послуги міського й автодорожнього транспорту — на 2,8% (3,8%). Усього з початку року продовольчі товари виросли в ціні на 5,4%, непродовольчі — на 2,9%, послуги — на 2,7%.

Рибне місце


Для тих, хто хоч раз проїжджав по трасі «Вінниця — Хмельницький» Летичів і риба стали словами-синонімами. Хрестовини вздовж дороги із копченою й сушеною рибою стали візиткою містечка й затьмарили такі принади Летичіва, як залишки старовинної фортеці та костел, збудований у XVII столітті. Рибний торг почався ще в радянські часи, на початку 90-х. Кажуть, що перші непогано «піднялись» на рибі й тепер перейшли на легший хліб. Ті, що залишились і торгують тепер, пройшли через прес податкової й санстанції. На трасі відкрився спеціалізований рибний базар, але від цього нічого не змінилось. Риба, як і раніше, залишається символом райцентру Летичіва. А на його базарі чого тільки нема: форель, соми, лящі, хек, лосось, горбуша, угрі, судаки, щуки, бички, тарань. Все не перепробувати й не перелічити. Проїжджі покупці даються диву: «Все це у вас тут водиться?» — і показують на величезне Щедрівське водосховище: вид на нього відкривається одразу з базару. А відповісти покупцям летивчанам нічого. Через браконьєрський вилов на Південному Бузі біля Летичіва риби майже не залишилося. Тому її почали везти звідусіль. Тепер цим займаються постійні поставники. Вони доставляють товар iз Дністра, Дніпра, Одеси, Києва, Черкас. Останнім часом багато риби привозять iз оптових баз Вінниці, особливо морську й червону. Разом iз асортиментом зростає й конкуренція та вимоги до якості. Втім, хоч продавці й плачуться, але налагоджена торгівля тримає на плаву, принаймні, третину населення містечка, повiдомляє Мирослава СОКОЛОВА , «День».

Газета: 
Рубрика: