Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

19 червня, 2004 - 00:00

Фінал турніру пам’яті Віктора Баннікова: українці проти туркiв плюс концерт

Сьогодні відбудеться фінальний матч міжнародного турніру пам’яті першого президента ФФУ Віктора Баннікова. У ньому брали участь вісім юнацьких збірних команд. У фіналі на українців, які перемогли чеську збірну, очікують турецькі однолітки. Фінальна гра відбудеться у Києві 19 червня о 19:00 на стадіоні «Динамо» ім. Валерія Лобановського. Уболівальники, котрі прийдуть у суботу на динамівську арену, стануть очевидцями, безперечно, цікавого двобою, а також зможуть долучитися до концерту, що відбудеться одразу після нагородження переможців. У святковій частині турніру пам’яті В.Баннікова плануються виступи Наталії Могілевської, Олександра Пономарьова, гуртів «Брати Карамазови», «Океан Ельзи», «Воплі Відоплясова». Сюрпризом для глядачів стане участь у концерті зірок естради з-за кордону. Вхід на матч та концерт вільний.

«Шевченкова дорога в Білорусь»


Так називається літературно-публіцистичний збірник під редакцією Романа Лубківського (на фото в центрі), для презентації якого невипадково було обрано 18 червня 2004 р., — день, коли білоруси відзначають сто років від дня народження свого генія Янки Купали. Адже збірник створювався, перш за все, для взаємозбагачення та взаємного пізнання двох сусідніх народів. А взагалі «Шевченкова дорога в Білорусь» — це лише перша книга з серії «Шевченко і світ». За словами першого заступника міністра закордонних справ України, колишнього Посла України в Республіці Білорусь (1998—2003) Анатолія Дроня (на фото праворуч), саме через Шевченка, якому в усьому світі споруджено понад 500 пам’ятників, Україну презентують у світі.

Матеріали збірника присвячено Року Тараса Шевченка в Республіці Білорусь, який відзначався у 2002 році. У книзі вміщено офіційні матеріали, а також твори провідних білоруських поетів про великого Кобзаря та статті про зв’язки Тараса Григоровича з Білоруссю різних років. Як говорить упорядник збірника Роман Лубківський, це — книга-діалог між двома державами. Бо гуманістична роль Шевченка була настільки великою, що він може називатися захисником усіх колишніх народів СРСР. Крім того, збірник проілюстровано малюнками Шевченка віленського періоду та репродукціями публікацій про Кобзаря. На самому його початку українською та білоруською мовою надруковано шевченківський «Заповіт». А кращим твором збірника, за словами Анатолія Дроня, було визнано вірш білоруса Сергія Законникова «Бережи себе, Україно!», поштовхом до написання якого стала творчість Кобзаря. Тому на майбутнє й заплановані наступні «дороги Шевченка» до Росії, Словаччини, Європи... всього світу, повідомляє Юлія КАЦУН.

Повчитися саперної справи — в Кам’янці-Подільському

Учора з Кам’янця-Подільського відбула військова делегація Румунії. Румуни вивчали досвід навчання саперів. «Раніше це ж саме тут робили колеги з Росії, Швейцарії, інших країн», — повідомив для «Дня» в. о. начальника Військово-інженерного інституту Олег Хавронюк. Поважні гості віддали належне організації справи в Центрі розмінування, що при цьому інституті. Тут цими днями готується загін до ротації миротворців у Лівані, яка відбудеться вже в липні. У Центрі розмінування готується й група військових фахівців для зміни своїх колег в Іраку. О. Хавронюк зазначив, що в кожного, хто навчається військовій справі по-справжньому, високий моральний дух і щирі прагнення служити за передбаченим місцем призначення. У цьому переконуються й зарубіжні гості, яких не втомлюються зустрічати в Кам’янець-Подільському військово-інженерному інституті, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».

Усім районом — у «Відродження»

Небувале політичне піднесення панує цими днями в селі Клубівка Ізяславського району, що на Хмельниччині. «З усіх 884-х дворів звертаються люди, запитують, як записатися до «Відродження». Я й сама з радістю та надією нарешті визначилася зi своєю партійністю», — заявила для «Дня» сільський голова Клубівки Леся Остапчук.

Клубівка — рідне село лідера «Відродження», міністра транспорту Георгія Кірпи. «Георгій Миколайович не забуває про місця, де минали його босоноге дитинство та юність, усіляко допомагає Клубівці. Завдяки його турботам газифіковано село, проведено реконструкцію школи, будинку культури, обеліска загиблим на фронтах війни односельцям. Закінчили будівництво лазні, продовжують споруджувати лікарню з поліклінічним відділенням. Тут зупиняється потяг Козятин—Івано-Франківськ. І це ще далеко не все, що робить для нас Кірпа», — розповідає Леся Остапчук.

У Клубівці залишилися Ігор Павлович, двоюрідний брат Кірпи, й багато родичів по лінії його дружини. Вдячне село вже вдарило Георгію Миколайовичу телеграму, в якій висловлює йому щиру підтримку та бажає успіхів у партійному будівництві. «Вітальні телеграми на адресу лідера «Відродження» відправлено від усіх сіл і громадських організацій району. Визначаються активісти, які очолять первинні партійні осередки й зареєструються у відділі юстиції», — говорить голова Ізяславської райдержадміністрації Юрій Лінник.

Він складає прогноз, що організація «Відродження» перевершить числом і можливостями Народну аграрну партію, яка поки що наймасовіша у районі. Цікаво, що сам Юрій Володимирович — активіст Партії регіонів. Одначе новина про реєстрацію «Відродження» посіяла в його голові деякі сумніви щодо особистої партійності. «Треба вивчити статут і програму «Відродження», — говорить він про свої наступні кроки. Адже, за його словами, Георгій Кірпа забезпечив трудову зайнятість для всього району: дає замовлення на вироби швейній фабриці, двом виправним установам, що є в районі. — З «Укрзалізницею» активно співробітничають і наші лісівники»... Iнформацiю пiдготував Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».

Газета: 
Рубрика: