Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

12 червня, 2004 - 00:00

«Легіонер» із Сомалі

Такого ще не має жодне село України. За футбольний клуб закарпатського села Арданова виступає легіонер, темношкірий Мухамед Ахмет Осман. ФК «Арданово» виступає навіть не в першості Закарпаття, а в чемпіонаті Іршавського району. За цю команду грає молодий журналіст з Ужгорода Роман Синишин. Він — півзахисник і каже, що величезне задоволення отримує від взаємодії з африканським нападником. Той грає в типовий африканський футбол — м’які виважені рухи, висока стрибучість, швидкий біг. 20-річний Мухамед Ахмет Осман — виходець із Сомалі. Мав гріх, пробуючи перебратися на Захід таємно через український кордон, тепер він подав документи й очікує надання статусу біженця, проживає в Мукачеві. Колись навіть виступав за дитячу збірну Сомалі. Проворні арданівські селекціонери вийшли на слід юнака й запросили його до села, найбільш знаного в Закарпатті своїми напоями-слив’янками. Щоправда, хлопець навіть не захотів пригубити за успішний контракт, бо взагалі не вживає спиртного, навіть пива. Щоранку бігає шестикілометровий крос. На його рахунку вже шість голів. Коли «розпечатує» ворота, в захваті вигукує слова з місцевої говірки. ФК «Арданово» — одноосібний лідер у районній першості. На чергову гру арданівці поїхали до села Дубрівки — господарі взагалі не вийшли на поле. Після цього арданівці приймали футболістів Чорного Потока — ті не приїхали. Мабуть, суперники злякалися грізної сомалійської зброї. У всіх населених пунктах, де вже виступав легіонер, глядачі називають його чи Ахметом, чи Агаховою, не дозволяючи собі найменших образ. Мухамед твердить, що не збирається покидати село. Усе воно, навіть молоді й літні жони, котрі нічого у футболі не розуміють, прямують на стадіон, аби просто побачити «легіонера» із Сомалі. Кожен хоче з ним сфотографуватися.

Загалом, процедура отримання статусу біженця дуже тривала і, скажімо, на сьогодні тільки в Закарпатті на нього очікують 200 чоловік.12 уже мають такий статус. Серед тих двох сотень, мабуть, є немало талановитих футболістів. Село Павшино, де розташовано пункт із тимчасового утримання незаконних мігрантів, могло би мати ФК, складений суціль із легіонерів, повiдомляє Богдан БАРБІЛ, Закарпаття.

Міст «утомився». До 3 липня пробки забезпечені

Після завершення ремонту на мосту Патона у Києві в годину-пік буде введено реверсний рух транспорту. Про це, як передає Інтерфакс- Україна, повідомив учора в інтерв’ю журналістам генеральний директор комунальної корпорації «Київавтодор» Володимир Жуков. Він відзначив, що на мосту працює 6 смуг руху, які у звичайний час використовуватимуться для руху на правий та на лівий берег — по 3 смуги в кожен бік. У години-пік у ранковий та вечірній час транспорт рухатиметься в місто і з міста по чотирьох із шести смуг відповідно. В. Жуков повідомив, що мета демонтажу трамвайних рейок на мосту Патона — зняти із «втомлених» конструкцій зайве навантаження. Ремонтні роботи планують закінчити 3 липня. Після завершення будівництва Подільського мостового переходу в 2009 році планується здійснити капітальну реконструкцію мосту Патона з розширенням проїжджої частини (до 8 смуг). При цьому тривалість такого ремонту становитиме близько 1 року з перекриттям руху транспорту по одній половині мосту.

Випущено ювілейну монету пам’яті Марії Заньковецької

Національний банк України, продовжуючи серію «Видатні діячі України», з 15 червня вводить в обіг ювілейну монету, присвячену 150- річчю з дня народження однієї з засновників українського національного театру Марії Заньковецької, повідомляє Інтерфакс-Україна. Монету номіналом 2 грн. виготовлену з нейзильберу, її маса — 12,8 г, діаметр — 31 мм, тираж — 30 тис. штук. Як повідомлялося, цього року НБУ планує випустити 36 ювілейних і пам’ятних монет, у 2005-му — 26. Ця монета є дійсним платіжним засобом й обов’язкова до прийому без будь-яких обмежень до всіх видів платежів, а також для зарахування на розрахункові рахунки, вклади, акредитиви і для переказів.

Середня пенсія — 243 гривні

Близько дев’ятисот тисяч пенсіонерів Донецької області, за даними за чотири місяці цього року, отримали підвищену пенсію. Такі відомості озвучили на брифінгу, присвяченому підсумкам роботи головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області за чотири місяці 2004 року, який провів начальник головного управління ПФУ в Донецькій області Георгій Якименко.

За його словами, сьогодні пенсійне реформування перебуває у фазі активних дій завдяки набуттю чинності Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». За матеріалами пенсійних справ провели перерахунки раніше призначених пенсій за новим підходом до нарахування пенсій, у результаті чого середній розмір пенсій у Донецькій області збільшився в середньому зі 171 до 243 грн. (мінімальна пенсія дорівнює 92 грн. 47 коп.). При цьому кількість донбаських пенсіонерів, які отримують пенсію, нижчу мінімального розміру пенсії за віком, становить 13061 чоловік (0,89% від загальної кількості пенсіонерів області), а в мінімальному розмірі пенсію отримують 58269 чоловік (3,98%). Пенсію в розмірі до 168 грн. виплачують 16,49% пенсіонерів, від 168 до 200 грн. — 42,11%, від 200 до 300 грн. — 18,17%, понад 300 грн. — 18,36%.

При цьому завдяки виплатам, що збільшилися в травні цього року в зв’язку з переіндексацією, додаткові витрати на виплату пенсій у Донецькій області становили 13,784 млн. грн. І це ще не кінцева сума, адже, зі слів Г. Якименка, документи для подальшого перерахунку пенсій надходитимуть до Пенсійного фонду до кінця року, отже, витрати ще зростатимуть. Причому, як відзначив Г. Якименко, надходження до Пенсійного фонду Донбасу не покривають витрат і не відповідають потребі. Щоб Пенсійний фонд міг сьогодні своєчасно виплачувати пенсії, йому необхідно отримувати надходження в розмірі 12 млрд., чого поки що не спостерігається, адже збільшення надходжень прямо залежить від зростання заробітної плати. Отже, щоб пенсія досягла рівня прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, розмір середньої заробітної плати в регіоні повинен становити не нижче 750 грн., повiдомляє Ганна ХРИПУНКОВА, Донецьк.

Газета: 
Рубрика: