Судак пропонує прийняти «Євробачення» в Генуезькій фортеці
Міська рада Судака виступила з ініціативою проведення 50-го конкурсу «Євробачення» на території Генуезької фортеці, повідомила «День» прес-секретар голови Верховної Ради Криму Галина Громік. Ідею підтримав глава кримського парламенту Борис Дейч, який, виступаючи на відкритті першого Міжнародного форуму молоді та студентів у Судаку, сказав: «Дуже б хотілося, щоб «Євробачення-2005», проходячи у нас в Україні, проходило б саме в Криму». Генуезька фортеця — головна пам’ятка Судака. Зведена в XIII-XIV ст.ст. н.е., фортеця непогано збереглася до наших днів. Після нещодавньої реконструкції на території фортеці проводяться концерти артистів естради, на які збирається до 30 тисяч глядачів. На перший Міжнародний форум молоді та студентів зібралося 300 представників з 20 країн світу, в тому числі України, Росії, Білорусі, Вірменії, Казахстану, Грузії, США, Канади. Організаторами форуму виступили Верховна Рада АРК, Республіканський комітет у справах сім’ї та молоді, виконком Судакської міськради, доброчинний фонд «Великий шовковий шлях». Увечері першого дня відбувся футбольний матч команд учасників Форуму «Схід — Захід» і гала-концерт «Ми — молоді». Форум триватиме до 4 червня. За підсумками форуму очікується прийняття рекомендацій для органів влади з питань підтримки та впровадження молодіжних проектів. Микита КАСЬЯНЕНКО, Судак — Сімферополь.
Науковий підхід до розвитку України
Науковці об’єднують свої зусилля для пошуку шляхів подолання соціальних, політичних, законодавчих перепон у розвитку нашої держави. Прикладом такої співпраці стала проведена в місті Острог Рівненської області щорічна конференція «Проблеми державотворення та захисту прав людини в Україні». Для участі у конференції приїхали науковці, здобувачі наукових ступенів та студенти із Києва, Луцька, Чернівців, Одеси, Ірпеня, Рівного, Івано-Франківська, Вінниці тощо. Під час роботи конференції порушувалися питання залучення до розвитку державних органів позитивних результатів зарубіжного досвіду, проходило обговорення актуальних проблем розвитку України та дотримання прав людини в різних сферах суспільного життя. Одним із практичних результатів заходу стало підписання договору між Національним університетом «Острозька академія» та Академією правових наук в особі Інституту приватного права та підприємництва про розвиток наукових, науково-методичних зв’язків і створення лабораторії з історії розвитку приватного права в Острозі, повідомляє Лариса АНТОЩУК, корпункт «Дня» в «Острозькій академії».
Жахливий злочин
Правоохоронці Сумщини розкрили жахливий злочин, скоєний у селі Рябина Великописарівського району. Стався він три місяці тому в одній з місцевих сімей, де в зятя не склалися стосунки з 59-річною тещею. Чоловік постійно лаяв і ображав матір своєї дружини, та ж через таку поведінку зятя обіцяла подати на нього заяву в міліцію. І дарма це не зробила вчасно, бо 46-річний зять одного дня накинув на її шию мотузку й задушив. А щоб приховати сліди злочину, зірвав у будинку дерев’яну підлогу, викопав яму й сховав туди тіло, посипавши його вапном. Дошки поклав назад і зробив вигляд, що нічого не трапилося. Донька не відразу стурбувалася відсутністю матері: та збиралася в гості до рідних на Західну Україну, тож і вважали, що жінка там. Але три місяці мовчанки здалися для доньки аж надто довгою паузою, й вона змушена була звернутися за допомогою до міліції. Сумські правоохоронці зв’язалися з колегами із Закарпатської області, й виявилось, що за вказаною адресою жінка навіть не з’являлася. Розпочавши пошуки зниклої, оперативники звернули увагу на нервову поведінку зятя жінки. А коли почули від людей про сварки між ним та тещею, вирішили обшукати будинок, де під підлогою й виявили тіло жінки. За даним фактом порушено кримінальну справу, зять обвинувачується за статтею «навмисне вбивство». Сергій ХАНІН, Суми.
Фотоконкурс «Природа» відбувається вшосте
Десять років тому, 3 червня 1994 року фотовиставка «Природа» відбулася вперше. Тоді вона пройшла у вигляді групової експозиції 57-ми фотографів України та Молдови напередодні Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища. З 1998-го вона проводиться в режимі бієнале, тобто кожні два роки. Цього разу виставка відкриється в Івано-Франківському краєзнавчому музеї (приміщення колишньої ратуші). З надісланих до розгляду 845-ти праць було відібрано 91. Імена переможців будуть оголошені під час урочистого відкриття експозиції. А потім відбудеться триденний пленер на території Поляницького лісництва Ворохтянського держлісгоспу, що за 100 км на південний захід від Івано-Франківська. Пленер дозволить провести фотохудожникам певний час в дискусіях і обговореннях, а головне — надихне на створення нових фоторобіт у мальовничому куточку Карпат. Для бажаючих буде можливість познайомитися з життям, культурою й побутом місцевих жителів, здійснити вихід руслом р. Богдан на вершини Хом’як (1542 м) і Синяк (1665 м), а також похід в гори з ночівлею (хребет Явірник, гора Довбушанка — 1754 м). У ході пленеру передбачені зустрічі-дискусії з працівниками лісового господарства, екологічних служб, туристичної сфери, а також перегляд слайд-програм і портфоліо учасників, повідомляє Ростислав КОНДРАТ.