«Бій за правилами»: військові юристи вивчають гуманітарне право
У Севастополі проходить семінар із застосування норм міжнародного гуманітарного права під час збройних конфліктів із участю військових юристів України, Білорусі, Молдови та Міжнародного Червоного Хреста. Мета семінару — удосконалення знань військових юристів щодо застосування норм міжнародного гуманітарного права і обмін досвідом, повідомляє Інтерфакс-Україна. У ході заходу обговорюються особливості дотримання вимог міжнародного гуманітарного права при проведенні операцій на морі, інтеграція норм цього права на тактичному та оперативному рівні, відповідальність за порушення. Учасники семінару також переглянуть відеофільми «Війна та людська гідність», «Бій за правилами» і обговорять їх. Семінар проходить при підтримці Міжнародного Червоного Хреста і за безпосередньої участі координатора програм співпраці цієї організації зі збройними силами Олексія Гриценка.
Ющенко обіцяє інвесторам
Лідер блоку Віктор Ющенко обіцяє в разі перемоги на президентських виборах забезпечити в Україні сприятливі умови для іноземних інвесторів, у тому числі російських. «Я економіст, і для мене гроші не мають географії. Я — за те, щоб іноземний інвестор активно працював в Україні», — заявив він у інтерв’ю інтернет-виданню «Газета.Ru», розміщеному на персональному сайті В. Ющенка. «Я часто спілкуюся з російськими бізнесменами, і знаю, як утомився російський бізнес від української корупції, від незавершеної податкової і митної системи. Бізнес хоче жити за правилами, а не за поняттями, як це нав’язує нинішня влада», — зазначив депутат. «А те, що Ющенко виступає за націоналізацію, реприватизацію — це міфи, які нав’язуються нашими опонентами», — підкреслив лідер блоку «Наша Україна». Він також зазначив, що в Україні «питання не в тому, що немає економічного розвитку, а в тому, що результати цього економічного зростання не відчувають на собі мільйони українців, оскільки прибутки розподіляються лише на декілька родин». Однією з головних проблем української економіки В. Ющенко вважає те, що «50% валового продукту виготовляється в тіні». Проблемним питанням української економіки лідер «НУ» також вважає непрозору приватизацію. Зокрема, за його словами, «значна частина українських підприємств, у тому числі й стратегічного значення, продається на безконкурсній основі». «У нас є практика, коли об’єкт стратегічної важливості явно віддається заданому покупцеві, але це нонсенс», — підкреслив В. Ющенко.
Під Хмельницьким збудують польську школу
Проект будівництва школи на 350 учнів поміж селами Шаровечка та Мацьківці днями прийняла від польської спільноти вдячна влада Хмельницького району Хмельницької області. «Вартість будівництва, що почнеться вже в цьому році, — два мільйони євро. Передбачається, що в цьому освітньому закладі будуть по два паралельні класи на вибір батьків і учнів. У одному — вивчення всіх дисциплін польською мовою, в другому — українською з поглибленим вивченням польської», — повідомив «День» голова Хмельницької районної ради Петро Воскобойник. Він вiдзначив, що у Шаровечці, Мацьківцях і сусідніх із ними Гвардійському, Гречанах, Олешківцях — до семи тисяч осіб польського населення. Це населення та його релігійні лідери палко привітали рішення про дорогий подарунок від спільноти сусідньої дружньої держави. Радо приймають проект і «батьки» району. Мовляв, у Шаровечці будівля «храму знань», до якої йдуть по науку представники підростаючого покоління із цього та сусідніх сіл, дуже далека від євростандартів. А проект польської школи передбачає, крім облаштованих навчальних корпусів, басейн, спортивний комплекс, гуртожитки для учнів, житло для вчителів і таке інше. «Чогось подібного поки що немає ні в районі, ні, мабуть, у всьому краї», — говорить голова Хмельницької районної ради, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».
Ринкам рекомендували поліпшити санітарний стан
Якщо на початку 90-х років у Житомирі діяло всього два ринки, «Житній» і «Сінний», які існували ще з дореволюційних (1917 року) часів, то внаслідок бурхливого розвитку торгового бізнесу на травень року нинішнього в місті налічувалось десять базарних комплексів. Причому п’ять із них за спеціалізацією призначені для продажу продтоварів і сільгосппродукції. У минулому році ринковий збір поповнив міську казну майже на чотири мільйони гривень, а знайшли собі на базарах роботу, за офіційними даними, понад 5000 трударів прилавків. Останніми роками, зауважила на засіданні міськвиконкому, що пройшло наприкінці минулого тижня, начальник відділу торгівлі, громадського харчування та побутового обслуговування міськради Світлана Рабошук, на всіх ринках проведені поточні ремонти, серед іншого й асфальтового покриття. На Староміському ринку намети замінені на сучасні павільйони, на ринку «Тетерів» торгові кіоски переобладнані на мінімаркети, проводиться реконструкція деяких інших ринків, запланована масштабна перебудова ринка «Житній», головного торжища міста, яке єдине з усіх ринків має велике крите приміщення з необхідними комунікаціями. Проте керівництву цього ринку, втім, як і деяких інших, добряче дісталося від членів виконкому за поганий санітарний стан власної та навколишніх територій, інші порушення діючих правил. Резюме: в найближчі місяці керівники ринків мають навести порядок. Інакше будуть включені такі «важелі», як міськСЕС, міліція тощо, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День».
Усі дороги ведуть у Крим
У День журналіста — в неділю, 6 червня стартує VI міжнародний журналістський автопробіг «Дорога до Криму: проблеми та перспективи». Про це днями йшлося на прес-конференції президента Всеукраїнського автомобільного клубу журналістів Людмили Мех. За словами пані Мех, головна мета заходу — привернути увагу громадськості до низки проблем розвитку туризму в Україні, і, зокрема, в Криму, а також питань безпеки дорожнього руху. В перший же день учасники автопробігу відвідають визначні шевченківські місця — музей лікаря Козачковського в Переяслав-Хмельницькому, де Тарас Шевченко написав «Заповіт», «І мертвим, і живим ...», а також покладуть квіти на Чернечій горі у Каневі. Наступного дня пишуча та знімаюча братія у супроводі спецавтомобілів ДАІ двома дорогами вирушить у Крим, де перебуватиме з 8 по 13 червня і відвідає цілий ряд унікальних історичних та природних місць. Зокрема, планується вивчення туристичних перспектив та можливостей східного Криму. Крім того, заплановано проведення зустрічей з представниками кримської влади та спілкування з громадськістю, що дасть можливість одержати об’єктивну інформацію про суспільно-політичні процеси, які проходять на півострові, і які останнім часом усе частіше є об’єктом уваги не лише українських, але і зарубіжних ЗМІ. Серед організаторів автопробігу — Всеукраїнський автомобільний клуб журналістів, Всеукраїнський благодійний фонд «Журналістська ініціатива», Український фонд миру, Всеукраїнська екологічна ліга, Автомобільна федерація України, Департамент ДАІ МС України, «Страхова компанія ТАС», НАК «Нафтогаз України», «Славутич безалкогольне»; серед інформаційних спонсорів — щоденна всеукраїнська газета «День». Останнє означає, що, завдяки нашим журналістам, які разом із сотнею колег візьмуть участь в автопробігу, читачі «Дня» теж зможуть стати його віртуальними учасниками, повідомляє Володимир СОНЮК, «День».