«Квартирне питання» потерпілих під Мелітополем вирішене
Зі слів міністра оборони України Євгена Марчука, вже в червні 24 сім’ї військовослужбовців, які втратили житло внаслідок вибухів на артилерійській базі під Мелітополем, зможуть отримати нові квартири. «Це питання вирішене», — повідомив Є. Марчук у вівторок у Києві на засіданні спеціальної державної комісії з розслідування обставин інциденту під Мелітополем. Міністр сказав, що начальник відповідного департаменту Міністерства оборони кілька днів тому зустрівся з членами сімей цих військовослужбовців, показав їм будинок і їхні майбутні квартири. «Усі вони дали письмову згоду на отримання квартир у будинку в Мелітополі», — сказав глава оборонного відомства. Коментуючи ситуацію в районі артскладів, Є. Марчук відзначив, що «протягом кількох днів немає вибухів, ситуація цілком під контролем».
Хлібні тендери
Перший тендер із закупівлі продовольчого зерна нового врожаю Держкомрезерв має намір провести 2 серпня. Потім вони відбуватимуться регулярно до кінця грудня. Зі слів голови Держкомрезерву Миколи Пісоцького, комітет зможе виконати доручення уряду про закупівлю до держрезерву 1 млн. тонн зерна за рахунок власних ресурсів. При цьому голова Держкомрезерву припустив, що може звернутися за додатковим фінансуванням до уряду. Спрогнозувати ціну, яка може скластися на тендерах, Пісоцький відмовився, але зазначив, що традиційно Держкомрезерв купує зерно на 10—20% дешевше за ринкову ціну (за рахунок великих обсягів закупівлі).
Соціологи готуються до екзит-полу
Якби вибори президента відбулися наприкінці травня, лідер блоку «Наша Україна» Віктор Ющенко набрав би 24% голосів учасників опитування, проведеного Українським інститутом соціальних досліджень й Українським центром політичного менеджменту, а прем’єр-міністр, лідер партії «Регіони України» Віктор Янукович — 18%. Про намір проголосувати на президентських виборах проти всіх заявили близько 6% від загальної кількості опитаних. За даними соціологів, кандидатуру В. Ющенка здебiльшого підтримують у Києві та в західній частині України, В. Януковича — на півдні та сході. У ході дослідження, яке проводили з 11 по 16 травня в усіх регіонах України, опитали 2038 респондентів, старших 18 років, похибка вибірки не перевищує 2%. Зі слів керівника УІСД Олександра Яременка, Український інститут соціальних досліджень і УЦПМ у день виборів президента, 31 жовтня, проведуть загальнонаціональне опитування виборців на виході із виборчих дільниць. Планується опитати 10 тис. осіб на 500 виборчих дільницях у всіх областях України, в Криму, Києві та Севастополі.
25 претендентів на один мандат
На мандат народного депутата на довиборах до Верховної Ради в 151-му виборчому окрузі (Полтавська область) претендує 25 осіб. Про це агенції Інтерфакс-Україна повідомили в окружній виборчій комісії №151. Серед кандидатів — колишній віце-прем’єр, нинішній президент Української аграрної конфедерації та член Аграрної партії Леонід Козаченко; глава правління ВАТ «Полтавагаз», член Партії регіонів Олексій Лелюк; генеральний директор ТОВ «Бурат», член СДПУ(О) Василь Бугрій. Окрім того, зареєстровано кандидатами директора Полтавського обласного відділення «Укрпошта», члена партії «Трудова Україна» Тетяну Фелоненко; главу ради Східно-європейського банку, позапартійного Михайла Гончарова. Серед претендентів також три представники опозиції — два помічники-консультанти народного депутата: член Соцпартії Олександр Русiн і Компартії — Василь Сильчук, а також голова Полтавської облорганізації Української народної партії Олександр Кулик.
Проміжні вибори в 151-му окрузі було призначено на 20 червня після смерті народного депутата Івана Четверикова. До обрання до парламенту 2002 року він був главою правління «Полтавагазу». У Верховній Раді входив до фракції «Регіони України».
Вся історія — за 350 хвилин
У Харківській школі №159 провели незвичайний експеримент: п’ятнадцять добровольців — учнів 9-го класу відвідали урок історії тривалістю шість навчальних годин, або 350 хвилин. Весь цей час вони слухали й конспектували хронологію становлення Харкова з часу його заснування до сьогодення. Для всіх учасників марафону експеримент став не лише пізнавальною, але й захопливою подією, де вони дізналися багато нового й цікавого з історії рідного міста. Всю історію міста було розписано за годинами, адже кожна хвилина уроку присвячувалася одному року з життя Харкова — від козачих фортець і війни з татарами до наших днів. Вчитель Володимир Сокол не лише зумів шість годин, не зупиняючись, освічувати дітей, але й робив це англійською мовою, повідомляє Марина ГОЛІНА, Харків.
Позичальники з примусу
Раптом зменшилася заборгованість із заробітної плати селянам Віньковецького району на Хмельниччині. Цей, здавалося б, відрадний факт не залишився поза увагою наглядової інстанції. «Виявилося, що роботодавці викликали по одному бідних селян і уклали з ними угоду. Про те, що цю заборговану зарплатню трудівники полів і ферм буцімто позичають їм, роботодавцям, на посівну чи там іще щось. Так само повели наступ на заборгованість у Волочиському районі. Того, хто не бажав ставати кредитором iз примусу, не дуже й запитували», — повідомила вчора для «Дня» прес-секретар прокурора Хмельницької області Лілія Івах. Вона вказала, що «пред’явлено 159 позовів на загальну суму 175,34 тисячі гривень, оці угоди про позики судовими рішеннями визнано недійсними». Виявлено також, що в сільгоспкооперативі «Дружба» Старокостянтинівського району замість грошової вдалися до натуральної оплати праці, як на зорі колгоспного ладу. За цінами, що вищі від собівартості виробництва тієї самої натуроплати. Отак заподіяли шкоди робочій силі на 73,6 тисячі гривень. Голова фермерського господарства «Садове» Теофіпольського району встановив для найнятих трудівників «свою» мінімальну оплату — «60 гривень, а потім «від щирого серця» додав іще 35 гривень». Ці всі «старання», як зазначили в обласному управлінні статистики, не дають результату: «На 1 квітня 2004 року селянам заборговано 34,1 мільйона гривень». 40,9 тисячі працюючих, яким у середньому винні по 717 гривень, уже забули, коли востаннє розписувалися у відомості про зарплатню, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».