Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

25 травня, 2004 - 00:00

З Женеви до Кам’янця-Подільського — на навчання

Миротворчу місію на «всіяних» мінами землях Південного Лівану виконують українські сапери після відповідної підготовки у Кам’янець-Подільському центрі розмінування. Обізнаний про їхні успіхи військовий аташе Швейцарії в Україні полковник Томас Бохелі побував на місці і на власні очі переконався, що навчання саперів ведеться за світовими стандартами бойового мистецтва. Він віддав належне професіоналізмові українських наставників, звернув увагу на тренувальні майданчики, де відтворено рельєфи місцевості різних країн, на те, як кінологи працюють із собаками, — повідомив для «Дня» завідувач організаційно-контрольного відділу Кам’янець-Подільського міськвиконкому Валерій Клименко. За результатами цього візиту полковника Томаса Бохелі досягнуто домовленостей про те, що у Кам’янці-Подільському пройдуть фахову підготовку інструктори Женевського міжнародного центру гуманітарного розмінування, а кам’янецькі сапери поїдуть по науку до Швейцарії, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».

Попереджено спробу контрабанди

Співробітниками управління СБУ в Одеській області було попереджено спробу незаконного експорту обладнання військового призначення під виглядом металобрухту. Експортером обладнання була одна з українських комерційних структур. Справжній вигляд і призначення експортованого вантажу приховувалися від митних органів, що саме по собі вже має ознаки здійснення контрабандних дій. На один із митних постів Котовської митниці для експортного оформлення надійшло сім залізничних вагонів із вантажем — металолому. Експортер подав документи, згідно за якими у вагонах містився вантаж металобрухту, який не підлягає державному контролю при вивозі за межі України. Самі вироби військового призначення в залізничних вагонах, що прямували за кордон, були ретельно прикриті від контролю металоломом. На підставі оперативної інформації, отриманої працівниками СБУ і переданої Котовській митниці, було проведено огляд експортованого вантажу в зоні митного контролю, при якому й було виявлено приховані комплектуючі до техніки військового призначення.

Згідно з офіційним висновком, контрабанда відносилася до категорії товарів військового призначення, вивіз яких за межі України допускається лише у разі отримання дозволу Державної служби експортного контролю. Дозволу відповідних державних органів на право вивозу контрольованих виробів і комплектуючих через митний кордон України «експортери» не отримували. Управлінням СБУ в Одеській області за даним фактом порушено кримінальну справу, ведеться слідство, повідомляє Олена АСТРАХОВИЧ, «День».

Утилізувати боєприпаси разом із НАТО

Міністерство оборони України й НАТО обговорюють можливість реалізації спільної програми з утилізації 133 тис. тонн боєприпасів на українських артилерійських складах, повідомив виконуючий обов’язки начальника озброєнь Збройних сил України Михайло Мітрахович, повідомляє Інтерфакс-Україна. В інтерв’ю журналістам у понеділок він зазначив, що на прохання українського оборонного відомства експерти НАТО в 2003 році розробили відповідну програму, для виконання якої альянс готовий надати українській стороні фінансову й технічну допомогу в розмірі близько EUR20 млн. М. Мітрахович також повідомив, що до кінця серпня нинішнього року буде цілком розформовано 324-ту Центральну артилерійську базу озброєнь, дислоковану в селищі Коцюбинське під Києвом, а усі боєприпаси, що зберігаються на її складах, перевезуть для подальшої утилізації у віддалені від столиці бази. Він запевнив, що нині на артскладі в селищі Коцюбинське «знаходяться лише патрони для стрілецької зброї та невелика кількість гранат», усі артилерійські снаряди було вивезено ще 2001 року.

Вам — премія. Страхова

Минулого року 300 страхових компаній України зібрали EUR1,4 млрд. страхових премій, що на 70% перевищує рівень попереднього року. Повідомляючи про це на міжнародній конференції із питань страхування в Нахабіно (Московська обл.) президент Ліги страхових організацій України Олександр Філонюк відзначив, що в структурі премій основна частка припадає на добровільне майнове страхування. Страхова премія на душу населення в Україні вже зросла до EUR29 проти EUR17 у 2002 році, а частка страхування в ВВП країни досягла 3,5%, тоді як у 2002 році вона становила тільки 2%.

Українське пивоварство: можливість зростання

Кожен українець протягом року випиває лише 34 літри пива, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на заступника міністра аграрної політики України Василя Сергєєва. «Середньостатистичний українець випиває за рік 34 літри. Наприклад, у Німеччині цей показник становить 180 літрів, у Чехії — 125, у Польщі — 72, в Росії — 45, а в Литві — 52 літри. Тобто, ми п’ємо пиво поки що, на жаль, найменше. Це свідчить про те, що в нас є можливість зростання», — заявив В. Сергєєв у неділю ввечері в інтерв’ю УТ-1. Як зазначив заступник міністра, за прогнозами Мінагрополітики, у 2004 році виробництво пива в Україні становитиме 195 млн. дал. Місткість українського ринку пива фахівці оцінюють у 150—152 млн. дал на рік.

Газета: 
Рубрика: