Дочка за батька
«Я знімаю свою кандидатуру, щоби уникнути скандалу та згладити ситуацію в країні, зняти недовіру до Центральної виборчої комісії», — заявила кандидат у народні депутати України Тетяна Кивалова учора на прес-конференції в агентстві Інтерфакс-Україна в Києві. Як повідомлялося, на проміжних виборах у 136-му окрузі (Одеса) 30 травня буде заповнено вакансію, що з’явилася після призначення вибраного по цьому округу до парламенту в 2002 році Сергія Кивалова головою Центрвиборчкому. Тетяна Кивалова — його дочка. Реєстрація кандидатом Т. Кивалової викликала різку критику з боку, зокрема, Всеукраїнської громадської організації «Громадянський контроль», яка заявила, що тим самим порушено ст. 7 закону про Центрвиборчком, у якій говориться, що член комісії не може бути народним депутатом і близьким родичем кандидата на виборах.
Оприлюднивши своє рішення, Т. Кивалова також заявила, що робить це, щоб «не ганьбилося ім’я батька». При цьому вона підкреслила, що вважає цей крок не закінченням, а тільки початком своєї політичної кар’єри.
До 2005-го з остарбайтерами розрахуються
До кінця 2004 року Український національний фонд «Взаєморозуміння та примирення» планує повністю завершити виплату компенсацій полоненим нацистських концтаборів часів Другої світової війни та остарбайтерам, що працювали на заводах. Про це, як передає Інтерфакс-Україна, повідомив учора перший заступник голови фонду Степан Косяк. За його словами, на початку травня від німецького федерального фонду «Пам’ять, відповідальність і майбутнє» надійшли кошти для 50 тис. чоловік, які перебували під час війни в концтаборах. Кошти для більш ніж 100 тис. остарбайтерів, що працювали на заводах, надійдуть до кінця року. Після їхньої виплати в 2005 році планується розпочати виплату решти частини компенсацій тим, хто працював у сільському господарстві, а також дітям.
Нагадаємо, в Україні виплата компенсацій зі сторони Німеччини розпочалася 1 серпня 2001 року. Усього на безпосередні разові компенсаційні виплати жертвам нацизму, що проживають в Україні, Німеччина направить DM 1,724 млрд. (EUR 881,5 млн.). А австрійський фонд «Примирення, мир і співробітництво» виділить Україні EUR 78,487 млн.
«Чайка» дорожчає
Шоста за рахунком «Чайка», що відбудеться 23 травня, відрізнятиметься від попередніх фестивалів. Нинішній фестиваль повертається до одноденного формату і переходить з відкритого майданчика у Палац спорту. На фестивалі виступлять молдавська група «W. K?», українські групи «Еліксир» та «Воомвох», а також білорус Серьога, Олена Вінницька. Основну ударну силу фестивалю становитимуть представники Росії — Лінда, рок-групи «Чайф», «Сплін» й «Нічні снайпери», та наші групи — «5nizza» та «Океан Ельзи», яких запрошено на фестиваль як спеціальних гостей. Саме присутністю цілої когорти відомих груп на фестивалі можна пояснити підвищення у порівнянні з минулим роком цін на квитки. Хоча, з іншого боку не можливо не помітити, що перехід фестивалю до розряду комерційних, завдячує тому, що на «Чайку» приїжджає все більше й більше іменитих виконавців, повідомляє Михайло ФРАДКІН .
Виставка вакууму
«Кисіль ізсередини». Під такою назвою у Вінниці пройшов перший день Фестивалю актуальної творчості «Вакуум». Постійний відвідувач і шанувальник молодіжної творчості вінничанин Володимир Козюк відзначив, що з кожним роком це мистецтво все більш провокує. Так, тепер були представлені картини з пропаленими наскрізь дірками. Але це на погляд обивателя. І тільки втаємничені розуміють, що то простір, інформаційний вакуум. Тут же фотовиставка про те, як митець завершував своє творіння, пропалюючи його. У такому ж авангардистському стилі інсталяції, елементами яких слугують протигаз, патики, кістки й навіть сміття.
Фестиваль відкрив двері не тільки художникам, а й музичним групам, письменникам і екстремалам, які ходили по битому склу, обдавали себе справжнім вогнем і ставали мішенню для ножів. Це вважають мистецтвом. Місцева спілка художників акцію підтримала, а місцева влада, так би мовити, благословила, прийшовши на відкриття фестивалю з промовами, а повернувшись з полотнами, подарованими сучасними митцями, повідомляє Мирослава СОКОЛОВА , Вінниця.