Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

20 травня, 2004 - 00:00

Учителі України та Росії обмінялися досвідом і... жартами

У Харкові пройшов IX Міжнародний фестиваль «Учитель року — 2004», на який з’їхалося більш ніж півтори тисячі вчителів з дев ’яти областей: п’ять делегацій від російської сторони (Бєлгородська, Курська, Липецька, Тамбовська і Орловська області), і чотири — від української (Луганська, Полтавська, Сумська і Харківська області).

Людмила Бєлова, начальник головного управління освіти і науки Харківської обласної державної адміністрації, відзначила, що і українська, і російська освіта знаходяться у стані перманентного реформування. Сьогодні обом країнам дуже корисний обмін досвідом. Так, українці мають досвід зовнішнього тестування, оцінки знань школярів, а у росіян — єдиний випускний екзамен. Участь у фестивалі забезпечила талановитим молодим педагогам професійне зростання. Багато хто з них на даний час очолює відділи освіти у своїх областях і районах. Нинішня ж програма фестивалю дозволила педагогам обмінятися досвідом при проведенні майстер-класів у звичайних школах. Учасникам фестивалю вдалося знайти поєднання яскравої, цікавої та веселої форми виконання конкурсних завдань і демонстрацію серйозного педагогічного матеріалу. Найбільше пожвавлення і підняття настрою викликав педагогічний КВН, що пройшов на тему «Гімн професії». У всіх з дитинства залишилося враження, що класичний учитель — це суворий педагог, з яким годі жартувати, а тут виявилося все навпаки. Проведення ювілейного X Міжнародного фестивалю «Вчитель року — 2005» намічено вже у Росії. Можливо, що наступного року до російських та українських делегацій приєднаються делегації й інших країн-сусідів, повідомляє Марина ГОЛІНА, Харків.

Короноване подружжя

Справило коронне, або, як кажуть, діамантове весілля подружжя Гелеватих із села Гуменці Кам’янець-Подільського району Хмельницької області. Ця видатна подія у житті 102-річного Мартина Макаровича і його трохи молодшої за віком дружини Феодосії Антонівни була не дуже відзначена громадськістю, одначе радість «молодих» щиро розділили їхні дочка Станіслава, зять Володимир, онуки Ігор і Валерій. Проживши у парі 75 літ, подружжя Гелеватих пам’ятає, що познайомилися вони в школі, і не забули, «як на рушничок стали». Була в їхньому житті й довга розлука, «коли Мартин пішов на війну та повернувся аж у кінці липня 1945 року». Отаке запізнення змусило Феодосію Антонівну геть спереживатися, і вона «вже майже втратила надію на зустріч, коли він раптом з’явився на порозі хати». Не втомилися одне від одного й від довгого життя. Феодосія Антонівна не забуде, як її чоловік на сільській клубній сцені грав Омелька у «Мартині Борулі» Карпенка-Карого та Стецька в «Сватанні на Гончарівці» Квітки-Основ’яненка. Разом згадують його давній жарт, коли Мартин Макарович оголосив, що одержав запрошення на велику професійну сцену в Києві та «вранці відправляється». Дружина всю ніч готувала його в далеку дорогу, а чоловік, прокинувшись, заявив, що «відмовляється від пропозиції, нікуди не їде». Феодосія Антонівна й досі не може збагнути, чи та пропозиція була насправді. Ось так і живуть... І це вже друге коронне весілля в краї. Раніше 75-річчя спільного життя відсвяткувало подружжя із Хмельницького. За даними обласного відділу реєстрації актів цивільного стану, в цьому році очікується ще три такi ювілеї. Одначе адреси не називають, аби не зурочити, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».

Пожежник — і поза роботою пожежник

У Малині, що на Житомирщині, посеред білого дня загорілась хата молодої багатодітної матері Олени А. Як повідомили «День» в Центрі пропаганди Головного управління МНС в області, подальші події розгорталися таким чином. Водій місцевої пожежної частини Леонід Сичевський, що жив по сусідству, разом з іншим сусідом-міліціонером кинулись на допомогу. Вибили двері, й пожежник крізь дві охоплені полум’ям кімнати стрімголов пробіг у третю, де на підлозі лежали дворічний Ігор і його трирічна сестричка. Леонід виніс малюків на вулицю, викликав чергову пожежну команду й до приїзду товаришів встиг локалізувати полум’я. ...По «гарячих» слідах з’ясувалося, що жінка (кажуть, небайдужа до оковитої) залишила двох із своїх п’яти дітей самих у хаті, Ігор витяг з натопленої печі головешку і підпалив шмаття в шафі...

Тепер Л.Сичевський має шанси стати одним з переможців акції «Герой-рятівник року», яку проводить Міністерство з надзвичайних ситуацій і захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День».

У Сімферополі — Дні іранського кіно

У рамках Днів культури Ісламської Республіки Іран в Україні з 19 по 22 травня в Центрі культури та бізнесу «Космос» столиці Криму пройдуть Дні іранського кіно. У відкритті Днів узяв участь Надзвичайний та Повноважний Посол Ісламської Республіки Іран в Україні Б. Т. Мобаракі. Як повідомила «Дню» прес-служба Ради міністрів Криму, в програмі фестивалю будуть представлені художні фільми іранських режисерів — «Свята Марія», «Корабель Анжеліки», «Маленький чужоземець Башу», «Гра дорослих», «Наречена». Вхід на сеанси вільний, повідомляє Микита КАСЬЯНЕНКО, Сімферополь.

Найкоротший шлях до високих технологій

17 травня в Києві розпочав роботу IV Міжнародний конгрес телерадіомовників і операторів кабельного телебачення «Міжнародне інформаційне суспільство. Проблеми й перспективи». Цей захід зібрав 155 учасників з України, Грузії, Казахстану, Азербайджану, Угорщини, Туреччини, Білорусі, Російської Федерації, Латвії.

Оскільки на світових форумах з питань глобального інформаційного простору країни СНД не мають вагомого голосу, на конгресі передбачається виробити їхню консолідовану позицію до другого етапу Всесвітнього саміту з питань інформаційного суспільства, який відбудеться в Тунісі 2005 року. Україна є регіональним лідером, і до створеного на минулому конгресі Міжнародного інформаційного союзу приєднується дедалі більше учасників. Ще один комплекс важливих проблем — узгодження законодавства щодо суміжних і авторських прав. Розв’язання правових питань усуне тертя при трансляції програм телемовників у кабельних мережах сусідніх країн.

Тема форуму «Міжнародне інформаційне суспільство. Проблеми й перспективи» вибрана не випадково. Кабельні мережі з ускладнених систем колективного приймання ТБ, якими вони є в більшості країн-учасників конгресу (в США цей рівень був у 60—70-х роках), поступово перетворюються на швидкодіючі телеінформаційні мережі з доступом в Інтернет і найширшим спектром послуг. «Це є найкращим технологічним і економічним рішенням для прискорення процесу інформатизації України та пострадянського простору», — підкреслив у своєму виступі на відкритті конгресу співголова оргкомітету, голова правління Всеукраїнської асоціації операторів кабельного телебачення та телеінформаційних мереж Юрій Лабунський, повідомляє Катерина ДЯДЮН, «День».

Газета: 
Рубрика: