У Києві буде Музей українського політичного в’язня
Це визначає доручення Президента України Леоніда Кучми, яким він зобов’язав Кабінет Міністрів, керівників центральних і місцевих органів виконавчої влади активізувати роботу із підвищення рівня державної турботи, соціального захисту та підтримки суспільної діяльності колишніх політичних в’язнів і репресованих, — із посиланням на прес-службу Президента повідомляє Інтерфакс-Україна. Виконавчій владі також доручено проаналізувати з участю Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих стан виконання президентського указу від 14 травня 2001 року «Про заходи із державної підтримки колишніх політичних в’язнів і репресованих» та вжити дієвих заходів щодо реалізації його положень у повному обсязі. Крім того, згідно з дорученням Президента, виконавча влада має надати необхідну фінансову й організаційну підтримку цьому товариству в підготовці та проведенні заходів з нагоди 15-ої річниці його утворення, а також у проведенні VIII з’їзду цього товариства в червні 2004 року в Херсоні. Підтримки в проведенні також вимагає конгрес Міжнародної асоціації колишніх політичних в’язнів і жертв комунізму, який запланований на травень 2004 року в Києві. Кабінет Міністрів також повинен вирішити питання про подальше фінансування видання книжкової серії «Україна ХХ століття. Енциклопедія боротьби та репресій», ініційованої Всеукраїнським товариством політичних в’язнів і репресованих. Крім того, Л. Кучма зобов’язав уряд вивчити можливість збільшення кількості довічних державних іменних стипендій громадянам України, які зазнали переслідування за правозахисну діяльність.
«День» — це більше ніж газета»
Редакція радіо металургійного комбінату ім. Ілліча запропонувала увазі слухачів нову програму «Історико-літературний клуб». Перша передача, яка відбулася 18 травня, була присвячена двотомнику «Україна Incognita» та «Дві Русі». У передачі брали участь бібліотекарі профспілкової та науково-технічної бібліотек комбінату. Вони розповіли про газету «День», яку постійно передплачують обидві бібліотеки, про історичні матеріали, що публікуються на сторінках «Україна Incognita» та «Історія та «Я». Під час обговорення ролі журналістики в українському суспільстві в передачі пролунала думка про те, що «День» — це більше ніж газета. «День» — це громадський лідер, який об’єднує людей, патріотів України, громадян, які намагаються щось зробити для своєї країни, бути для неї корисними. Учасники передачі ознайомили радіослухачів з благодійною акцією «Книжки з «Бібліотеки «Дня» — дітям», що проходить по всій країні та в якій одним з перших підприємств взяв участь і металургійний комбінат ім. Ілліча. Учасники радіопередачі докладно розповіли про історію створення двотомника, про «народний проект» «Україна Incognita», створений читачами «Дня» з газетних вирізок з історичними матеріалами сторінок «Історія та «Я» й «Україна Incognita», про авторів двотомника, про громадське визнання книжок з «Бібліотеки «Дня». Нову радіопрограму можна було слухати з понад десяти тисяч радіоприймачів мережі заводського радіо, повідомляє Галина АЛЕКСАНДРОВА , Маріуполь.
У Рахункової палати з’являться регіональні представництва
За результатами нещодавнього розгляду в Верховній Раді діяльності Рахункової палати заплановане створення трьох територіальних представництв: у східному, західному та південному напрямках із центрами в Харкові, Львові й Одесі. Таке рішення пояснюється тим, що діяльність Палати не завжди охоплює розпорядників і одержувачів бюджетних коштів у регіонах. Депутати вирішили, що таке розміщення представництв необхідне для того, щоб Рахункова палата в повному обсязі здійснювала функції та повноваження, передбачені Конституцією України, Бюджетним кодексом і законами. Представництва будуть структурними підрозділами Рахункової палати без права юридичної особи. Витрати на утримання представництв будуть цілком покладені на Рахункову палату. Близько 30-ти співробітників цих представництв контролюватимуть використання бюджетних коштів розпорядниками й одержувачами цих коштів на місцях. Статус вказаних представництв визначатиме колегія Рахункової палати. Ймовірно, надалі кількість територіальних представництв доведуть до дев’яти з чисельністю 100 — 120 співробітників, повідомляє Марина ГОЛІНА , Харків.
Прем’єра американо-української драми
Сьогодні о 18.00 в магазині «Буква», розташованому в «Глобусі — 3» (поруч зі статуєю Берегині) відбудеться презентація нової книжки письменника та вченого Андрія Кудіна («Як вижити у в’язниці», «Чорна масть») — «Жменя землі». Книга буде представлена одразу двома мовами: українською та російською. Ми зв’язалися з автором, і він у двох словах охарактеризував свій твір. Він належить до жанру історичної драми. Сюжет такий: один американець дізнається про своє українське коріння та приїжджає до Києва. Тут він з’ясовує, що його назвали на честь відомого релігійного діяча, засновника Києво-Печерського Лаври — Антонія Печерського. Він починає історичні дослідження та паралельно опиняється в напруженій ситуації. У книжці показаний певний зв’язок сучасності з минулим. Для тих, хто зацікавився, подробиці на зустрічі з письменником, повідомляє Костянтин РИЛЬОВ , «День».
«Банк НРБ-Україна» нарощує капітал
ЗАТ «Комерційний банк НРБ-Україна» (Київ) збільшить статутний капітал у 1,33 разу — до 100,8 млн. грн. шляхом проведення третьої емісії акцій на загальну суму 25,2 млн. грн. Рішення про випуск акцій ухвалене зборами акціонерів. Збори також затвердили рішення про входження до складу акціонерів Національного резервного банку (НРБ, Москва), що разом із компаніями «НРБ- групп» має намір викупити всю емісію акцій. У результаті змінилася структура акціонерного капіталу банку. ТОВ «Проект-інвест» стало власником пакета акцій, що становить 25,43% від розміру статутного капіталу, СП «Зумсервіс-Україна» та «Р і С Україна» володіють відповідно 12,88% і 36,68%, Національний резервний банк — 25% + 1 акція. Залучені в ході емісії кошти будуть спрямовані на збільшення активних операцій.
Клієнтами та партнерами «Банку НРБ-Україна» стали такі провідні компанії, як великі нафтотрейдери — «НАФКОМ», «ТНК-Україина», «Лукойл-Київ», промислові підприємства — «ЗАлК», ВАТ «Дніпроспецсталь», ВАТ «Запорізький завод феросплавів», Керченський скляний комбінат, Торговий дім «Укрбіомедскло», ВАТ «Пансіонат «Море», дочірнє підприємство «СІБУР-Україна», торгове представництво Російської Федерації та інші, повідомляє Анатолій ОСАДЧИЙ .