Вирішальний день
Сьогодні Верховна Рада розгляне законопроект про внесення змін до Конституції України. Проект закону № 4105, узгоджений фракціями більшості та лівої опозиції — КПУ і СПУ, — виноситься на суд депутатів у другому, остаточному, читанні для позитивного рішення потрібні 300 голосів. Основна суть пропонованих змін — перехід до парламентсько-президентської форми правління, тобто передусім передача важелів формування уряду парламенту. Напередодні конституційна комісія рекомендувала парламенту проголосувати законопроект щодо політреформи загалом без постатейного обговорення в поіменному режимі. Зі слів координатора більшості С. Гавриша, одним із головних є питання про участь у голосуванні блоку «Наша Україна», завдяки чому можна було б отримати на підтримку конституційної реформи додаткові 100 голосів народних депутатів. На його думку, це було б суттєвим кроком на шляху політичної консолідації українського парламенту. Противники політреформи у свою чергу розраховують на розкол конституційної коаліції зусиллями, зокрема, частини депутатів-мажоритарників, повідомляє Володимир СОНЮК, «День».
У парламенті — нове депутатське об’єднання
У парламенті створене депутатське об’єднання «Громадянська позиція», до якого ввійшли 26 народних депутатів. У заяві ініціативної групи нового об’єднання, текст якої передано агентству Інтерфакс-Україна, йдеться, що «одним із принципових умов його створення» є «спільне прагнення до глибоких політичних змін для створення економічно, культурно та соціально розвиненої демократичної української держави». Учасники об’єднання заявляють, що готові «стати посередниками в налагодженні політичного діалогу конфліктуючих сторін», а також прискорювати розробку та затвердження національної стратегії розвитку України як держави та суспільства, сприяти впровадженню позитивного напрацювання будь-яких політичних партій і громадських об’єднань, окремих осіб, спрямованого на демократичний розвиток суспільства. Також учора в інтерв’ю для журналістiв один із учасників нового об’єднання Василь Гаврилюк повідомив, що на основі «Громадянської позиції» може бути створена депутатська фракція або група. З його слів, до об’єднання ввійшли народні депутати різних фракцій, зокрема, партій Промисловців і підприємців та «Трудова Україна», Народно-демократичної партії, депутатської групи «Народовладдя», групи «Демократичні ініціативи», фракцій «Регіони України,» «Наша Україна». Серед них — позафракційні Олександр Зінченко й Олександр Омельченко, а також члени вищезгаданих фракцій: Віктор Король, Сергій Матвієнков, Сергій Бичков, Станіслав Сташевський, Олег Зарубинський, Володимир Кафарський, Сергій Шевчук і інші.
Заморозки залишили Крим без майбутнього врожаю
Унаслідок раптового зниження температури (подекуди до 16 градусів нижче нуля) і снігопадів у низці регіонів Криму в період із 2 по 5 квітня постраждали від 30% до 60% посівів озимих культур і практично весь майбутній урожай кісточкових фруктів. Як повідомляє Forum із посиланням на Міністерство аграрної політики Криму, за попередніми даними, в результаті заморозків у Криму постраждали 52 тис. га озимих посівів та 35 тис. га, засіяних яровими, в тому числі 23 тис. га — ранніми зерновими (загинуло від 15% до 45% площ). Крім того, раптові холоди залишили Крим без урожаю кісточкових фруктів — абрикосів, персиків, черешень та слив. Спроба місцевих садівників врятувати хоч би частину врожаю з допомогою розпалювання в садах багать виявилася безрезультатною — з фруктових дерев, що цвiли, обсипалися пелюстки зав’язі. Для оцінки збитків, які завдали сільському господарству Криму заморозки, створено спеціальну комісію на чолі із заступником міністра аграрної політики Криму Миколою Колюшкіним. Її роботу курирує перший заступник голови Ради міністрів АРК Анатолій Корнійчук. Він вважає, що селяни ще мають час замість виморожених озимих зернових і кормових культур посіяти ярові і таким чином хоч би частково заповнити втрати. Водночас він визнає, що фруктовий урожай, який загинув у садах, компенсувати, на жаль, не вдасться. Зі слів представників міністерства, якщо колективні та фермерські господарства, потерпілі від негоди, не отримають допомоги від держави, то восени вони просто збанкрутують.
День сміху в... зоопарку
Днями в Харківському зоопарку, завдяки ініціативі адміністрації та місцевих юннатів, було проведено День сміху. Відвідувачам зоопарку було запропоновано взяти участь у кумедних конкурсах, пограти в тоталізатор і взагалі добре посміятися.
Розпочала свято презентація нового звіра, який «мешкає» там, де й мавпи, на клітці якого висіла табличка — «Блакитний бібізян — ряд гомо, але не сапієнс». Переодягнутий працівник зоопарку, який сидів у клітці, викликав багато жартів. Цього дня жартували навіть звірі. Наприклад, білий ведмідь виявився справжнім жартуном і приваблював до себе найбільшу кількість глядачів. А за 25 копійок можна було взяти участь у тоталізаторі на щурячих бігах.
Але справжній фурор зробив конкурс на найсмердючішу тварину. Серед претендентів було виставлено лисицю, тхора та єнотовидного собаку. Визначати смердючість того чи іншого звіра повинні були самі відвідувачі. Для цього їм пропонувалося обнюхати і проголосувати за того звіра, який найгірше тхнув. З великим відривом переміг єнотовидний собака, якому як приз було вручено спрей, щоб не так уже смердіти, повідомляє Марина ГОЛІНА, Харків.
Вугілля є — вагонів немає. І ще проблеми...
Питання про створення Державної акціонерної компанії «Луганське вугілля» розглядалося на зустрічі Президента України Леоніда Кучми з головою Луганської облдержадміністрації Олександром Єфремовим, повідомив він на брифінгу, коментуючи підсумки недавньої поїздки до Києва. Олександр Єфремов зазначив, що в бесіді з Президентом він висловив погляд керівництва області з приводу перспектив розвитку вугільної галузі й запропонував свій варіант цього розвитку, розроблений фахівцями регіону спільно з Міністерством палива та енергетики, Міністерством економіки і Фондом держмайна України. «Ми йдемо шляхом створення єдиної компанії в області, що дасть можливість провести прозорі тендери і залучити інвесторів до області», — сказав Луганський глава облдержадміністрації. Нинішню ситуацію у вугільній галузі області Олександр Єфремов оцінив як непросту. Вже зараз у вуглярів починають виникати проблеми з навантаженням і реалізацією здобутого вугілля у зв’язку з теплою зимою і раннім потеплінням. Так, через відсутність вагонів накопичилося 175 тис. тонн вугілля на підприємстві «Ровенькивугілля». Але, як зазначив губернатор, після розмови з представниками Донецької залізниці «реакція була позитивною і питання буде вирішене». При зростанні цін на метал основні ціни на вугілля для його виробництва залишилися колишніми, що також викликає фінансові проблеми на вугільних підприємствах, повідомляє Олена ПРИВЕН, Луганськ.