Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

6 квітня, 2004 - 00:00

«Військово-соціальна» угода

Учора керівники Міністерства оборони України та Міністерства України у справах сім’ї, дітей та молоді підписали безстрокову угоду про співробітництво. «Чи не вперше в таких масштабах питання соціального захисту військовослужбовців вирішується на державному рівні. Нами створена надійна й багаторівнева система взаємодії», — зазначив міністр оборони України Євген Марчук. На його думку, ця співпраця значною мірою сприятиме подальшому поліпшенню соціальних умов військової служби та соціальних відносин у ході реформування Збройних сил України. У свою чергу міністр України у справах сім’ї, дітей та молоді Валентина Довженко сказала: «Програма реформування Збройних сил України передбачає значно кращу співпрацю між нашими органами. Ми відпрацьовуємо систему психологічної допомоги військовослужбовцям строкової служби й беремо на себе відповідальність за їхню соціальну адаптацію». У рамках угоди співпраця між міністерствами розвиватиметься за наступними напрямками: організація соціальної роботи з призовною молоддю, молодими військовослужбовцями та членами їхніх сімей; організація та проведення навчально-методичних заходів з питань профорієнтаційної роботи, працевлаштування, підтримки підприємницьких ініціатив колишніх молодих військовослужбовців; організація та проведення спільних заходів, спрямованих на підвищення культурного й духовного рівня, естетичне виховання та формування здорового способу життя, патріотичне виховання молоді. Угодою передбачається навчання у військових ліцеях дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та тих, які перебувають у складних життєвих умовах. Задля виховання молоді вже цього року проводитиметься військово-спортивна гра «Патріот», повідомляє Володимир ДЕНИСЕНКО, «День».

Басейн для малолітніх правопорушників

Уперше в Україні в харківському СІЗО відкрито басейн для неповнолітніх правопорушників. Тепер діти за гратами зможуть покупатися й поплавати в штучній водоймі глибиною близько метра, якщо до справжньої їм заборонено виходити. Це право для них витребувала Європейська конвенція з захисту прав людини. На даний момент у слідчому ізоляторі перебуває до двохсот підлітків. Під наглядом вихователя і тренера з плавання в басейні можуть перебувати одночасно лише шість осіб, а інші чекають на свою чергу, повідомляє Марина ГОЛІНА, Харків.

У черзі на квартиру стало на три тисячі родин менше

Перші щасливі новосели почали «робити входини» до будинку на вулиці Північній у Хмельницькому. «Ордери на квартири одержали 80 залізничників. Будинок споруджено за кошти Південно-Західної залізниці», — повідомив для «Дня» голова профкому вагонної дільниці станції Хмельницький Микола Саварчук. «У черзі бажаючих поліпшити свої житлові умови — 55,8 тисячі родин, на три тисячі менше, ніж іще рік тому», — заявив начальник Хмельницького обласного управління статистики Василь Скальський. Одначе скорочення цієї довжелезної черги відбулось, як вказує головний статистик краю, «за рахунок ліквідації її на підприємствах у зв’язку із структурною перебудовою, звільненням працівників, відсутністю коштів для будівництва житла». Торік лише 856 родин поліпшили свої житлові умови, з яких кожна десята не перебувала на обліку. У Кам’янці-Подільському, Новоушицькому, Старосинявському, Теофіпольському, Хмельницькому, Шепетівському районах жодна сім’я не одержала квартиру. У Віньковецькому, Городоцькому, Чемеровецькому — лише по одній. «Найліпше це питання вирішується у містах — Нетішині, Кам’янці-Подільському, Шепетівці», — продовжив Василь Скальський. Право ж на першочергове одержання житла мають 7,9 тисячі родин — багатодітні, вчителі, хворі, пожильці аварійних і ветхих будинків. Кожен другий у цій пільговій черзі «стоїть» довше десяти років. Наймасовіша категорія тих, хто перебуває в черзі — мешканці гуртожитків і особи, що винаймають житло в інших громадян. І зі слів голови профкому вагонної дільниці станції Хмельницький Миколи Саварчука, будівництво житла для залізничників продовжується, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».

Уроками футболу захоплений мільйон школярів



Федерація футболу України підписала контракт iз фірмою «2К Інтернешнл» про закупівлю футбольних м’ячів нового зразка, які розраховані на заняття з дітьми. Сучасні синтетичні матеріали замінили покриття з дорогої та затяжкої для ще не зміцнілого організму дитини шкіри. Так що новий м’яч виявився значно легшим і дешевшим приблизно в три рази. Випробувати новинку дітлахи зможуть уже цього року, оскільки 200 тисяч зразків диво-м’ячів буде передано Федерацією футболу до всіх шкіл країни безкоштовно. До речі, за попередні три роки для введення третього шкільного уроку фізичної культури Федерація футболу вже передала триста тисяч м’ячів, а також ініціювала та підтримала матеріальне встановлення «футбольних містечок» iз штучним покриттям у кожному регіоні України. Як повідомив учора «на круглому столі» з перспектив розвитку в школах України уроку футболу, президент ФФУ Григорій Суркіс (на фото), шкільний футбол охопив сьогодні майже половину шкіл нашої держави, зацікавив ідеєю самовдосконалення близько мільйона учнів. Відомими професіоналами Ігорем Козетовим та Костянтином Віхровим для вчителів фізкультури та їхніх вихованців розроблено спеціальні робочі зошити з рекомендаціями щодо фізичного розвитку організму та прийомів самоконтролю під час занять. Для викладачів цими ж авторами створено посібники, які видано тиражем у 22 тисячі і які будуть доставлені до кожної школи. У заняттях спортом, футболом як командною грою закладені величезні виховні можливості. Ім’я Андрія Шевченка в усьому світі сприймається як символ України, а для нашої дітвори — це прекрасний зразок для наслідування, вважають директори шкіл, які брали участь у «круглому столі». Iнформацiю пiдготувала Людмила РЯБОКОНЬ, «День».

Газета: 
Рубрика: