Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

1 квітня, 2004 - 00:00

Подяка Буша

Президент Сполучених Штатів Америки Джордж Буш висловив «захоплення мужньою та незмінною роллю України, яку вона відіграє у визволенні народів Іраку й Афганістану». Про це мовиться у листі Дж. Буша Президенту України Леоніду Кучмі. Цього листа главі держави передав перший заступник держсекретаря США Річард Армітадж під час його візиту до Києва 25 березня, повідомило агентство Інтерфакс-Україна з посиланням на прес-службу українського Президента. «Як лідери, — наголошує в листі Дж. Буш, — ми були покликані ствердити універсальну істину про цінність людського життя та природне прагнення жити вільними. Щоб процвітав мир і свобода, ми повинні мати мужність кинути виклик тим, хто хоче підкорити нас за допомогою терору та страху». Президент США наголосив на історичній ролі міжнародної антитерористичної коаліції «в наданні народам Іраку й Афганістану можливості самим визначати свою долю». Завдяки рішучості партнерів по коаліції «боротися з терором і репресіями», світ, в якому ми живемо, став безпечнішим, вважає Буш.

Будівництво дороги спричинило ажіотаж у бізнесі

Вчора почалося будівництво об’їзної дороги від Дунаєвець до Кам’янця-Подільського. «Ця ділянка довжиною 7,5 кілометра «проляже» через село Чаньків до селища Смотрич, де у першій половині XVI століття народився перший ректор Острозької школи Герасим Смотрицький», — повідомив для «Дня» голова Дунаєвецької райдержадміністрації Юрій Кучерявий. Він щиро радіє з того, що цей дорогий проект (перша черга — три мільйони гривень) «передбачає будівництво моста через річку Тернаву, дасть можливість Дунаївцям дихати чистим повітрям, зробить приємними подорожі для туристів». Досі ж вони, туристи, у дорозі до Кам’янця-Подільського обминали Смотрич, що дав світові автора трактатів «Ключ царства небесного» та «Календар римський новий», батька філософа, ректора Київської братської школи Мелетія Смотрицького. Нове будівництво спричинило справжній ажіотаж серед місцевих підприємців. Прагматики раптом згадали історію рідного краю й спрямували свої погляди на розпайовану землю з обох боків автомагістралі, запланованої до здачі в експлуатацію в 2005 році. Вважають, що збудовані там автозаправні станції, придорожні кемпінги, мотелі, бари, крамниці т.ін. даватимуть гарний зиск. Власники паїв, вгадавши їхні задуми, в торги вступати не поспішають. Бо знають, що земля дорожчатиме з кожним днем, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».

Танці у вітрині

Днями на одній із центральних вулиць Харкова у вітрині модного бутіка протягом двох днів танцювали манекени. У ролі манекенів виступили моделі з центру мод «Європа». Дівчата говорили, що від танців у вітринах отримали море задоволення, веселилися та раділи, коли бачили здивування на обличчях перехожих, хоча так їм танцювати ще не доводилося. У цьому магазині живі манекени з’являються вчетверте, але затанцювали вони вперше. До цього дівчата тільки час від часу змінювали пози. Як стверджує директор магазину, це все — віяння весни та бажання підняти настрій. Тим більше, що, проходячи повз таку вітрину та бачачи вродливих дівчат, не можна не посміхнутися. Водії та пасажири буквально прилипали до скла машин, коли проїжджали повз магазин. А щодо городян, то дехто, бачачи таке, заклякав із відкритим ротом, повідомляє Марина ГОЛІНА, Харків.

Премія — за подвижництво

Сьогодні вручатимуть Міжнародну літературно-мистецьку премію ім. Олени Теліги. Четвертим лауреатом цієї премії стала видатна громадська діячка та видатний український вчений Лариса Крушельницька (Львів). Міжнародна літературно-мистецька премія ім. Олени Теліги була заснована 2000 року Всеукраїнським жіночим товариством ім. Олени Теліги задля пошанування видатних діячів літератури та мистецтва. Лауреатами премії попередніх років стали Ліна Костенко, яка виявила справжнє лицарство в житті, здійснює подвижницьку діяльність в ім’я України; Михайлина Коцюбинська, соратниця Василя Стуса та упорядник 10-томного зібрання його творів; Ніна Марченко, матір правозахисника і журналіста Валерія Марченко, яка упорядкувала й видала дві його книжки. Ларисі Крушельницькій премія присвоєна за подвижницьке служіння Україні на ниві науки та культури, особисту цивільну відвагу та книгу спогадів «Рубали ліс...». Вручення премії відбуватиметься о 17 годині в приміщенні Київського міського будинку вчителя.

72 години сміху

Сьогодні в Одесі в 32-й раз відзначатимуть Гуморину. Як передає агентство «Інтерфакс-Україна», нинішнє свято, зокрема, відрізнятиметься змінами в маршруті традиційного карнавального ходу, який також супроводжуватиметься шоу повітряних кульок, щоб його могли побачити якнайбільше одеситів і гостей міста. Цього року на Гуморину очікується приїзд понад 100 тис. туристів, оскільки оргкомітет вперше провів широкомасштабну рекламну акцію свята сміху. Нинішня Гуморина в Одесі триватиме три дні і відбуватиметься, не припиняючись, протягом 72 годин. На святкування до Одеси прибули артисти Клара Новікова, Володимир Винокур, Михайло Жванецький, Дмитро Нагієв, сатиричний дует «Кролики». У рамках Гуморини також пройде фестиваль українського гумору, присвячений пам’яті письменника- одесита Степана Олійника. 1 квітня в Одесі оголосили неробочим днем. Таке розпорядження підписав одеський міський голова Руслан Боделан.

Газета: 
Рубрика: