Реформа армії: затверджено план до 2015 року
Державна комісія з питань реформування Збройних сил України, інших військових формувань, озброєння і військової техніки затвердила у вівторок стратегічний оборонний бюлетень на період до 2015 року. «Ті кроки, які ми робимо, дадуть можливість нарощувати обсяги фінансування і вирішувати стратегічні питання для України», — підкреслив прем’єр-міністр Віктор Янукович. За словами міністра оборони України Євгена Марчука, документ містить оцінку військових загроз України, стану Збройних сил країни, інформацію про їхню структуру, чисельність, головні напрямки реформування Збройних сил до 2009 і 2015 років. Важливим елементом стратегічного оборонного бюлетеня є прогнозні показники витрат на оборону з 2004 до 2015 року. За словами Євгена Марчука, ці показники мають максимальну точність і пов’язані з розвитком ВВП та еволюцією розвитку соціальних платежів в Україні. «Це означає, що процес реформування Збройних сил в Україні поставлено на чітку, прораховану фінансову основу», — додав він.
Такий документ було прийнято в Україні вперше і вперше максимально відкрито сказано про такі складові її військових організацій, про які за радянських часів замовчували. На засіданні держкомісії було затверджено документ, що визначає остаточну структуру і чисельність ЗСУ до 2015 року, який буде надіслано Президентові на остаточне затвердження. Планується, що чисельність української армії 2015 року буде меншою аніж 200 тис. але більшою аніж 100 тис. чоловік.
Відповідаючи на запитання журналістів, глава парламентського комітету з питань національної безпеки та оборони Георгій Крючков повідомив, що стратегічний оборонний бюлетень було складено на підставі того, що Україна заявила про свій курс на повну інтеграцію в НАТО. Таким чином можна вважати оборонний аналіз в Україні завершеним. За словами Георгія Крючкова, оборонний бюлетень буде надіслано до НАТО в середині квітня.
Наркотики: 78 кримінальних справ
У Харківській області підбивають підсумки спецоперації з боротьби з незаконним обігом наркотиків і протидії наркоманії. Дві області — Харківська та Донецька, згідно з розпорядженням міністра внутрішніх справ, одночасно виявилися під пильною увагою не тільки співробітників управління і відділів із боротьби з незаконним обігом наркотиків, а й представників інших міліцейських підрозділів. За час перевірки правоохоронці зафіксували 342 факти, пов’язані з незаконним обігом наркотиків. За підозрою в злочині затримали 315 чоловік, із яких 23 взято під варту. За фактами правопорушень відкрили 78 кримінальних справ, у тому числі й 25 про збут наркотиків.
Унаслідок перевірки з допомогою спецпідрозділу «Беркут» затримали двох жителів Боровського району. На момент затримання в них виявили понад два кілограми марихуани. Один із затриманих, як з’ясувалося пізніше, був раніше судимий і перебував у федеральному розшуку. А всього за період «чистки» конфісковано вiсiм кілограмів різних наркотиків і психотропних препаратів.
Серед найбільших заслуг правоохоронців виділяється ліквідація наркопритону. Зі слів співробітників Ленінського відділу з боротьби з незаконним обігом наркотиків, які виявили притулок наркоманів, притон організував сімнадцятилітній житель Ленінського району Харкова. Це місце було улюбленим притулком наркоманів, які займалися приготуванням і вживанням особливо небезпечного наркотичного засобу під назвою первитин, в просторіччі іменованим «гвинт». На місці виявлені речовини та пристосування для виготовлення наркотику. Також були виявлені й інші місця нарковиробництва. Безліч точок із виробництва наркотиків у Харківській області правоохоронці пояснюють великим науковим потенціалом. Харківщина славиться могутньою хімічною базою, при цьому вчені часто залишаються в досить скрутному становищі, а деякі вимушені йти на злочини, повідомляє Марина ГОЛІНА , Харків.
Боротьба за... чисту воду
Близько 20 млн. грн. з різних джерел виділено 2003 року на здійснення природоохоронних заходів в Луганській області в рамках Програми з охорони навколишнього природного середовища і раціонального використання природних ресурсів. Про це повідомив в кінці минулого тижня на брифінгу в облдержадміністрації Віктор Кошель — начальник державного управління екології й природних ресурсів в Луганській області. За його словами, основна частина виділених коштів — 14 млн. грн. — надійшла з Фонду охорони навколишнього природного середовища при Луганській облдержадміністрації. Ці кошти пішли на будівництво полігонів для відходів, очисних споруд в Слов’яносербському, Новоайдарському, Новопськовському, Біловодському і Марківському районах, а також на відновлення водопостачання в Суходольську. Як зазначив Віктор Кошель, в області діє система моніторингу, що дозволяє контролювати якість води. Як свідчать спостереження фахівців, за останні кілька років хімічний склад води основної водної артерії Луганської області — Сіверського Донця — поліпшився, але вода стає з кожним роком дедалі жорсткіше. Проте проблема забруднення поверхневих і підземних вод залишається в основному у зв’язку зі скиданням стічних вод. Щорічно обсяг скидання стічних вод становить близько 400 млн. куб. м, половину з цього обсягу припадає на шахти. 70% стічних вод скидаються без достатнього очищення. Як зазначив Віктор Кошель, торік управлінням екології і природних ресурсів в Луганській області здійснено 2400 перевірок, за результатами яких 2 тис. осіб оштрафовано на загальну суму 100 тис. грн, подано 100 позовів на суму 220 тис. грн, більше 30 матеріалів передано в прокуратуру, повідомляє Олена ПРИВЕН , Луганськ.