Жерар Депардьє мріє зіграти Тараса Бульбу
Учора в Україну прибув відомий французький актор Жерар Депардьє для відкриття акції «Творці з Франції — дітям України». Ініціатором цього дійства виступила голова опікунів Всеукраїнського добродійного фонду Надії і Добра Людмила Кучма. Перед початком прес-конференції дітям демонстрували фільм «Утікачі» за участю гостя в головній ролі. Було запрошено хлоп’ят з дитячих будинків сімейного типу, дітей з обмеженими можливостями і тих, хто вже зумів заявити про себе як про талановиту дитину. Фільм для демонстрації вибрав сам Депардьє. Ця робота особливо близька актору, що пережив важке дитинство і тільки завдяки читанню книг не загруз в кримінальному павутинні. Як і маленька Жанна з «Утікачів», у дитинстві Депардьє не міг говорити і справляв враження дуже дивної дитини. В одинадцятирічному віці зріст його був близько метра вісімдесят, і людям здавалося, що він трохи дурнуватий. А хлопчик крім читання захоплювався фільмами про справжніх героїв і не терпів гангстерських кінострічок. Сьогодні він любить грати ролі, що примушують людей сміятися, і знімати фільми про прекрасну історію кохання. Як громадський діяч Депардьє вже п’ятнадцять років займається доброчинною діяльністю, спрямованою на допомогу хворим дітям, а його дружина здійснює доброчинний проект з виправлення лікарських помилок в різних країнах світу. У подальших життєвих планах легендарного французького актора і режисера Жерара Депардьє створення спільного українсько-французького фільму «Тарас Бульба», де йому хочеться зіграти головну роль, повідомляє Людмила РЯБОКОНЬ , «День».
200 років земельному питанню
Вчора минуло 200 років від того дня, коли рішенням Сенату Російської імперії було створено Подільську межову комісію. «Ця подія не минула поза увагою широких кіл місцевої громадськості. Добувши архівні матеріали про вирішення земельних питань у період після третього поділу Польщі та приєднання території Подільської губернії до Москви, зіставили тодішні процеси з теперішніми. Основні землеволодіння були за містом, збереглися їхні назви — Подільські і Руські фільварки», — повідомив для «Дня» завідувач організаційно-контрольного відділу Кам’янець-Подільського міськвиконкому Валерій Клименко.
Історія земельних відносин отієї пори сповнена конфліктів і переживань фатальних пристрастей, що, як потім показав час, були суєтою суєт. У 1906 році межова комісія стала Земельною управою. Сьогочасний її «спадкоємець» — управління земельних ресурсів, працівникам якого доводиться витримувати натиск бажаючих стати землевласниками в центрі Кам’янця-Подільського. «На кожну сесію міськради вони виносять до сотні проектів рішень про землевідведення», — продовжив Валерій Клименко.
Аби цей тривожний процес був прозорим, «батьки» міста організували передачу в оренду і продаж земельних ділянок на конкурсних умовах — хто більше заплатить. Торік продано 28 ділянок і одержано 820 тисяч гривень. А зараз погляди бажаючих стати землевласниками спрямовані на велику ділянку, що на розі вулиць Івана Огієнка і Данила Галицького. Вже одержано сім комерційних пропозицій. Дві з них — від фірм з Хмельницького, решта — від місцевих. Приглядаються до Кам’янця-Подільського й далекі спадкоємці тих, хто колись розбудовував Польські й Руські фільварки. Одначе комісія намагається віддавати перевагу місцевим громадянам, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ , «День».
Кращий в Україні юний шахіст живе в Чернівцях
Представник Буковини Михайло Ярмистий став переможцем чемпіонату України з шахів серед юнаків. 17-річний студент філософсько-теологічного факультету Чернівецького національного університету, виступаючи у Львові, переміг тамтешніх спортсменів, які вважались основними претендентами на перемогу. Особливі надії львів’яни покладали на Юрія Криворучка, який також вийшов у фінал, але програв Михайлові в особистій зустрічі. Там же, у Львові, Ярмистий виконав норматив майстра спорту. Його перемога стала несподіванкою для багатьох, але сам хлопець переконаний, що колись це все ж повинно було трапитись, адже він довго й серйозно тренується. Своєю перемогою завдячує підтримці мами Тетяни Михайлівни та голови обласної федерації шахів Матвія Куцака.
Тепер юний буковинець готується до «дорослого» чемпіонату України та юнацького чемпіонату світу, який проходитиме восени цього року в Греції, повідомляє Наталія ЖИТАРЮК , Чернівці.