Закони народжуватимуться в Мін’юсті
Кабінет Міністрів України на своєму вчорашньому засіданні ухвалив постанову про «Деякі питання покращання організації законопроектної діяльності», яка передає Міністерству юстиції функції основного розробника проектів законів у країні. Як повідомив міністр юстиції України Олександр Лавринович, з 1 липня цього року його відомство стане єдиним розробником законопроектів, які стосуються прав і свобод людини, відносин між громадянами та державною владою, конституційного устрою, повноважень і взаємовідносин органів держвлади, судоустрою та судочинства, цивільного і кримінального законодавства. А з 2006 року Мін’юст стане головним розробником усіх проектів законів в Україні, повідомляє Інтерфакс-Україна. У зв’язку з істотним збільшенням повноважень, які переходять до Міністерства юстиції, Кабмін цією постановою збільшив штат Мін’юсту, а також передбачив достойну оплату праці фахівцям, які займатимуться законопроектними роботами в міністерстві. Їхня зарплата вдвічі перевищуватиме трудову винагороду інших держслужбовців.
Дві «схеми» — дві кримінальні справи
Природоохоронна прокуратура Криму за матеріалами Управління державної служби із боротьби з економічними злочинами Головного управління МВС України в Криму порушила кримінальну справу за ст. 364 ч. 3 і ст. 366 ч.2 Кримінального кодексу України стосовно посадової особи екологічної інспекції Красноперекопського району. Як повідомляє Центр громадських зв’язків Головного управління МВС України в Криму, цей чиновник, зловживаючи службовим становищем, з метою зменшення суми збитків, завданих несанкціонованим складуванням промислових і побутових відходів великим красноперекопським підприємством, значно зменшив площу незаконно влаштованого смітника й обсяг відходів. У результаті дій посадової особи Господарський суд АРК зажадав із підприємства-порушника сплатити не занижену в багато разів, а повну суму завданих екології збитків — 193,3 тисячі гривень замість 5,37 тисячі. Протизаконною діяльністю співробітник екологічної інспекції завдав державі збитку в розмірі понад 180 тисяч гривень. Порушнику закону за скоєний злочин загрожує позбавлення волі терміном до 12 років із конфіскацією майна, ім’я його до суду не розголошують. Завданий природі збиток, на жаль, підрахувати неможливо, зазначають у ЦГЗ.
А в Ялті слідчий відділ міськуправління міліції за матеріалами Державної служби із боротьби з економічним злочинами порушив кримінальну справу стосовно кількох співробітників одного з алупкінських санаторіїв. Шляхом внесення до історії хвороб недостовірної інформації, збільшення реальних термінів перебування хворих у санаторії, оформлення нібито на лікування громадян, які насправді прикуті до ліжка та перебувають удома, а також тих, хто не мав права лікуватися за рахунок бюджетних коштів, нечисті на руку працівники оздоровчого закладу завдали державі збитків на суму понад 10 тисяч гривень. Крім того, в цьому санаторії встановлено факти неперерахування до місцевого бюджету компенсації податку на землю, що надійшла від орендаря, на суму понад 150 тисяч гривень. Микита КАСЬЯНЕНКО, Сімферополь.
«Флоренс Найтінгейл» iз села Понора
Медаль імені Флоренс Найтінгейл одержала завідуюча фельдшерсько-акушерським пунктом села Понора Славутського району Хмельницької області Віра Рибчинська. Цією найвищою нагородою Міжнародного комітету Червоного Хреста відзначено надзвичайні моральні якості скромної жінки з віддаленого села. Одного з перших днів весни 2002 року вона їхала велосипедом на виклик до хворого, коли раптом почула постріли. Віра тут-таки повернула туди, де чинилася жахлива розправа. На подвір’ї вже спливала кров’ю перша жертва розлюченого вбивці на прізвище Терпелюк. «Стій!» — наштовхнулася Віра Рибчинська на наставлену на неї Терпелюком мисливську рушницю. Вона не зважила на пересторогу, кинулася на допомогу потерпілому. Злодій вистрелив у Віру, поранив її в руку і потім стріляв, стріляв у односельців. Хто встиг, той утік з місця тієї розправи за неподілену межу. Віра ж, тамуючи біль, продовжувала надавати допомогу пораненим, коли за її спиною гриміли постріли... Через поранення Віра Рибчинська стала інвалідом другої групи та продовжує працювати на ФАПі...
У світі немає й тисячі тих, кого нагороджено заснованою в далекому 1912 році медаллю імені Флоренс Найтінгейл. Ф. Найтінгейл (1820—1910) — одна з найосвіченіших особистостей часів вікторіанської Англії. Перша участь сестер милосердя під керівництвом Флоренс Найтінгейл у воєнних діях під час Кримської війни 1854 року дала значні позитивні результати: завдяки запровадженому нею комплексу санітарних заходів у госпіталях знизилася смертність серед солдатів із 49 відсотків до двох. Так народився образ жінки з лампадкою в руці — як символ милосердя й сестринської справи. Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».
У єдиному естетичному «просторі»
5 березня 2004 року Палац мистецтв «Український дім» спільно з Системою творчого осередку «Бж-art» презентують виставку творів молодих українських художників. Система творчого осередку об’єднує десять київських митців, які працюють у єдиному естетичному «просторі» протягом десяти років. Це Євген Дерев’янко, Ігор Єлісєєв, Андрій Цой, Наталія Дерев’янко, Олександр Добродій, Леонора Якимащенко, Олег Ясенєв, Ольга Соловйова, Сергій Шулима, Ірина Єлісеєва. Художники представляють різні види мистецтва: скульптуру, живопис, графіку, декоративно-прикладне мистецтво тощо. Різнобарвну палітру представлених мистецьких напрямків поєднує схожа стилістика, що грунтована на єдиній філософській основі. Твори представлених художників відомі в Україні та далеко за її межами, повідомляє Євгенія КРУТОГОЛОВ.