Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

28 лютого, 2004 - 00:00

Героїн у валізі

Iз 18 по 24 лютого 2004 року Управлінням СБУ в Одеській області спільно з Головним управлінням з боротьби з корупцією й організованою злочинністю Служби безпеки та спецпідрозділами Управління у Луганській області, за сприяння співробітників Чорноморської регіональної митниці та прикордонної служби було проведено широкомасштабну операцію, внаслідок якої виявлено і ліквідовано стійкий канал постачання до України героїну афганського походження. Наркотик було відправлено з Пакистану через держави Перської затоки і Чорноморського басейну. 24 лютого у громадянина Пакистану, який постійно проживає у нашій країні, при перетині кордону України співробітники СБУ вилучили понад 1 кг героїну, схованого у ручці валізи. Проти його власника порушено кримінальну справу. Спецслужби продовжують оперативні та слідчі дії стосовно остаточного виявлення і ліквідації транснаціонального злочинного угруповання, що організувало канал контрабанди наркотиків до України.

Одеський регіон, на території якого розташовано кілька морських й авіаційних портів, як і раніше, залишається найбільшим транзитним пунктом міжнародної наркоперевалки. Півтора року тому спецслужбами області було виявлено вантаж з 200 кг героїну, що йшов до Європи з Туреччини. Нова партія, за оперативними даними, прямувала у східні регіони Росії та країни СНД, повідомляє Олена АСТРАХОВИЧ, «День».

Перемагає легший?

Утретє чемпіонат України з кіокушин-карате в абсолютній ваговій категорії проходив у Херсоні. Особливістю таких чемпіонатів є те, що учасники різного віку й ваги б’ються одне з одним. Лише в тому випадку, коли судді не можуть винести рішення, суперників зважують, і переможцем вважається легший. Чемпіонами України в абсолютній ваговій категорії стали херсонці Семен Горан та Марія Лисенко. І Семен, і Марія є вихованцями Сергія Всеволодова, який тренує збірну України. Сам Сергій Всеволодов — володар IV дана й чемпіон світу з кіокушин-карате 2001 року серед ветеранів, тому до певної міри перемога його учнів є закономірною, повідомляє Оксана МАНЬКОВСЬКА, Херсон.

Вінницьких мерів увічнять

Зал засідань виконкому Вінницької міської ради незабаром прикрасять картинами: депутати міської ради ухвалили рішення створити галерею портретів мерів Вінниці. Зображення зроблять на основі архівних фото. Першим висітиме портрет Костянтина Острозького, який очолював місто з 1491 по 1495 роки. Останнім, відповідно, — теперішнього міського голови Олександра Домбровського. Всього почеплять 25 портретів. Щоправда, місцеві історики стверджують, що мерів було значно більше, — просто їхні лики до нашого часу не збереглися, повідомляє Мирослава СОКОЛОВА, Вінниця.

«Парадіз» для Щиборівки

26 лютого в Щиборівці, що за кілометрів сім від Красилова, райцентру Хмельницької області, селяни віддавали в оренду свої земельні й майнові паї Петру Арсенюку, співвласникові спільного українсько-німецького підприємства «Арсенюк і Штефанік». «Не вистачило паперу, аби всі бажаючі заяви попідписували, сьогодні довозять... Новий директор пообіцяв, що поверне людям борги із зарплатні й орендна плата буде не меншою, ніж записано у відповідному указі Президента», — повідомив для «Дня» голова Красилівської райдержадміністрації Леонід Горенко. Він згадав, як дев’ять років тому пан Штефанік приїхав з Німеччини до Красилова: «Знайшов партнера, купив готель радянського зразка й землю під ним, усе розвалив і побудував на цьому місці новий готель «Парадіз». Тепер сюди навіть із Хмельницького гостей запрошують — культурно відпочити». Леонід Горенко говорить, що довго й завзято схиляв успішного Арсенюка, аби зайнявся й агробізнесом: «Торік СП «Арсенюк і Штефанік» купило три комбайни фірми «Домінатор» — збирали хліб у районі. А тепер «узяли» Щиборівку, бо без інвестицій пропала б». Нове господарство, що створюється на руїнах колгоспу, ще ніяк не назвали. Лунають пропозиції назвати так само, як і готель у Красилові, — «Парадіз». Будівництво «раю» для сільських орендодавців почнеться з того, що Петро Арсенюк завезе високотехнологічну техніку, створить можливості для представників найактивнішої верстви населення Щиборівки, аби засновували дрібні селянсько-фермерські господарства. «Будуть надавати їм послуги з обробітку землі», — мріє голова райдержадміністрації, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».

«Немає голосу пронизливішого за голос Анни Франк»

Напередодні святкування 60-річчя звільнення Одеси від фашистських загарбників наше місто вперше приймає пересувну виставку «Анна Франк. Урок історії».

Її відкриття відбудеться 1 березня у виставковому залі Дитячого реабілітаційного центру під керівництвом Б.Д. Литвака (Одеський обласний добродійний фонд «Майбутнє»). Місце для експозиції вибране не випадково. Будинок з ангелом, як називають його одесити (через фігуру ангела, встановлену на фронтоні), просякнутий добротою та любов’ю до людей — така енергетика виставкового залу якнайкраще відповідає духу й завданням цієї акції. Це не лише виставка, що розповідає про долю Анни Франк, а й вiсiм стендів, присвячених історії Холокосту. Унікальність цього проекту в тому, що екскурсоводами на виставці будуть спеціально підготовлені старшокласники одеських шкіл.

Забути про Холокост — значить, готувати його повторення. Джон Ф. Кеннеді сказав: «Iз усієї безлічі голосів, що волали до людської гідності за часів найбільшого катаклізму, немає голосу пронизливішого за голос Анни Франк». На цій виставці відвідувачі не почують цього голосу, але відчують його своїм серцем, нервами, душею. Ми ніколи не повинні забувати цієї трагічної сторінки історії не лише єврейського народу, а й усього людства, пише Світлана ДУТКА.

Газета: 
Рубрика: