Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

5 лютого, 2004 - 00:00

Аналiз i прогноз

Президент України Леонід Кучма стурбований тим, що майнова диференціація населення у країні «перевищила критично допустимий рівень, що визначає поріг соціальної стабільності» і заявляє про неприпустимість «нового циклу перерозподілу власності у країні». Виступаючи в середу на засіданні «круглого столу» «Економіка України в 2000—2003 роках: встановлення інвестиційної моделі економічного зростання» в Національному інституті стратегічних досліджень, Президент зазначив, що не є «прихильником політики штучного обмеження доходів заможних верств населення, в тому числі багатих сімей». «Я проти «полювання на відьом». Новий цикл перерозподілу власності в Україні недопустимий», — наголосив глава держави. Однак, за його словами, «не можна вважати нормальним явищем, коли приватний сектор економіки, який змінює свої позиції, фактично цілком самоусунувся від вирішення широкого комплексу соціальних проблем, переклавши всі соціальні функції на плечі держави». Л. Кучма вказав на необхідність використати світовий досвід. «Переконаний у тому, що і представники ділових кіл і великого бізнесу, як найбільш зацікавлені в соціальній стабільності, цілком згодні з такою постановкою питання. Необхідно розробити механізм його ефективної реалізації», — сказав Президент. На його думку, передусім «концентрованої уваги всього суспільства потребують медицина і загальноосвітня школа». Глава держави закликав «зосередити весь наявний економічний потенціал суспільства на вирішенні існуючих у цих сферах проблем, насамперед на зміцненні їхньої матеріально-технічної бази». Президент також сказав, що після закінчення своїх повноважень має намір створити недержавний науково-дослідний інститут стратегічних оцінок. «Нас Борис Євгенович (Патон — президент НАН України) з Гальчинським в академію не бере, то ми вирішили з ним створити інститут такий суспільний. Я ж не можу на печі лежати», — пожартував Президент. Як повідомили агентству Інтерфакс-Україна у прес-службі глави держави, метою діяльності цього інституту буде «фундаментальне наукове узагальнення української моделі економічної політики».

Не «давайте», а зателефонуйте губернатору

За підсумками виступу Президента України Леоніда Кучми на Всеукраїнській нараді з проблем боротьби з організованою злочинністю та корупцією донецький губернатор Анатолій Близнюк планує провести розширене засідання Координаційної ради з питань розвитку підприємництва, присвячене пошуку форм громадського контролю в підприємницькому середовищі для ефективної протидії корупції.

Під час роботи «телефонної лінії довіри» для підприємців, проведеної в Донецькій облдержадміністрації цього тижня, надійшло 32 дзвінки з Донецька, Маріуполя, Тореза, Константинівського та Тельманівського районів. Переважно питання стосувалися відрахувань до Пенсійного фонду за новим пенсійним законодавством, фактiв перевірок контролюючих і правоохоронних органів без відповідних направлень.

Так, один із підприємців, який побажав не називатися, повідомив, що працівники міліції, перевіряючи його торговельну точку без відповідного направлення, взяли товар (чотири пляшки горілки), не залишивши жодних документів. Його колега з Донецька скаржився на те, що для отримання дозволу на продовження торгівлі в Київському райвиконкомі Донецька чиновники «порадили» йому зробити внесок до фонду «Допомога». Ті, хто телефонував, також звертали увагу на питання створення в облдержадміністрації інформаційно-методологічного центру для консультацій щодо правильного ведення бухгалтерського обліку, нарахуванню податків тощо.

«Тиск, який чинять на малий і середній бізнес окремі чиновники, дискредитує зусилля влади зі створення цивілізованих умов розвитку для підприємництва», — констатував Анатолій Близнюк, повiдомляє Ірина МАЛИНОВСЬКА , Донецьк.

У Хмельницькому зник «соціальний хліб»

Учора у Хмельницькому зник із продажу так званий соціальний хліб. Ці буханки, що були менші за вагою, ніж оті, що «для всіх», тому й дешевші, «давали» у 52 крамницях обласного центру. Всім, хто бажав, не запитуючи, до якого прошарку населення покупець належить. Хто не запізнився, той і купив. «Пекарі обласного центру пояснили цю втрату хлібних ілюзій тим, що вже не одержують з Держрезерву борошно», — повідомив для «Дня» завідувач інформаційно-аналітичного відділу міськвиконкому Анатолій Савченко. І додав, що представники незахищених верств населення вимагають від місцевої влади, аби повернула соціальний хліб. Ці претензії змусили орган місцевого самоврядування «глянути правді у вічі». Під боком у Хмельницькому — Красилів, райцентр. Там хліб чи не найдешевший у краї, 1,2 гривні за 750-грамову буханку у крамницях правлять. Тому представники влади Хмельницького вирушили до цього райцентру, аби домовитися про те, щоб із Красилова возили хліб на продаж в обласному центрі. «У двох пекарнях виявили готовність удвічі збільшити виробництво хлібобулочних виробів, аби лише допомогти місту. Однак не впевнений, що на ринку Хмельницького для них «знайдеться» місце», — заявив голова Красилівської райдержадміністрації Леонід Горенко, повiдомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ , «День».

Храм повернуто

Нещодавно в селі Осій Іршавського району пройшло архієрейське богослужіння на честь передачі православними свого храму, де вони проводили раніше богослужіння, греко-католицькій громаді. Це вiдбулося після освячення нового православного храму в центрі села. Єпископ Ужгородської греко-католицької єпархії Мілан Шашик, на знак вдячності, попросив своїх вірників допомогти в оздоблювальних роботах у новому православному храмі, повідомляє Василь ЗУБАЧ , Ужгород.

Газета: 
Рубрика: