Прем’єр про політреформу
Прем’єр-міністр України Віктор Янукович вважає необхідним проведення політичної реформи в країні та закликає вітчизняних політиків підтримати відповідні конституційні зміни — передає Інтерфакс-Україна. «Позиція кожного під час голосування з політичної реформи стане саме перевіркою на здатність думати й діяти, виходити не з егоїстичних групових та особистих інтересів, а з інтересів загальноукраїнських», — сказав прем’єр на спільній нараді представників Кабінету Міністрів і парламентської більшості, присвяченій обговоренню проекту нового договору між парламентом та урядом. «Сьогодні кожен політик має реальний шанс довести власну політичну потенцію, власну здатність жити загальнонаціональними ідеями, а не партійним позерством і розрахунком підозрілих політичних дивідендів», — сказав В. Янукович.
Акція довіри
Вчора Міністр оборони України Євген Марчук зустрівся з представниками апаратів аташе з питань оборони при посольствах держав, що акредитовані в Українi, та з іноземними дипломатами. У зустрiчі також взяли участь представники Офісу зв’язків НАТО в Україні та Центру інформатизації й документації НАТО в Україні. Керівник оборонного відомства України наголосив, що ця зустріч є традиційною й проводиться щорічно. Міністр поінформував учасників зустрiчі про хід та перспективи реформування оборонної галузі держави, докладно зупинився на пріоритетних питаннях міжнародного військового співробітництва Міноборони України та зовнішньополітичного курсу держави загалом. «Світ, що стрімко змінюється, не залишає вибору Україні щодо її прагнень приєднатися до Євроатлантичної спільноти. А міжнародне співробітництво Збройних сил України — є одним із важливих аспектів реалізації зовнішньої політики держави, який суттєво впливає на її безпеку», — наголосив Євген Марчук. Міністр оборони подякував представникам іноземних держав за допомогу в реалізації цих складних процесів, відзначивши їх підтримку й дієву співпрацю у питаннях проведення Оборонного огляду, участі України в операціях з підтримання миру й стабільності у світі. «Ми сподіваємося й надалі на тісне співробітництво з керівниками дипломатичних представництв та військовими аташе, що, безумовно, буде сприяти якісним зрушенням у процесі реформування Збройних сил України, посиленню дружби, довіри та взаєморозуміння між нашими оборонними відомствами», — сказав міністр.
Статистики хочуть, щоб їм вірили
Крилатий вислів «статистика знає все» сприймають, як і за часів Ільфа та Петрова, з неабиякою часткою скептицизму. І на це є вагомі підстави. Досить пригадати нещодавній казус із запасами торішнього зерна, якого насправді в «засіках Батьківщини» виявилося набагато менше, ніж про це відрапортували в офіційних зведеннях. Проте при цьому слід зробити поправку на те, що процес реформування статистичної системи ще триває, про що свідчать далекосяжні плани Держкомстату на період до 2008 року. У Києві завершилися переговори між Україною та Світовим банком про виділення позики на суму $32 млн. для здійснення п’ятирічного проекту модернізації системи державної статистики. Як повідомив учора регіональний директор Світового банку Лука Барбоне, вже в лютому-березні 2004 року Рада директорів банку може затвердити надання Україні цього кредиту. В українському Держкомстаті сподіваються, що проект дозволить створити надійну систему державної статистики, котра зможе давати своєчасні та точні дані для оцінки соціально-економічної політики і прийняття рішень. Природно, певну частина коштів виділять на надання сучасного інформаційного та комунікаційного обладнання, причому не тільки в системі Держкомстату (близько третини районних відділень не мають комп’ютерів), а й у Міністерствах економіки і фінансів, у Національному банку, повiдомляє Петро ІЖИК , «День».
Призначено нового заступника міністра оборони
Президент України Леонід Кучма призначив Валерія Мунтіяна заступником міністра оборони. Відповідний указ глава держави підписав у середу, повідомляє його прес-служба. Цього самого дня Леонід Кучма звільнив з посади заступника міністра оборони Олександра Данильчука. В. Мунтіян із 1997 року очолював Головне управління економіки Міноборони, потім був помічником міністра оборони з питань формування бюджету й економічно-фінансової діяльності. Міністр оборони України має також першого заступника і заступника з питань гуманітарної політики і зв’язків із Верховною Радою.
Український санаторій починав із обслуговування... королів
135 років виповнилось одному з найвідоміших закарпатських санаторіїв «Поляна» в однойменному селі Свалявського району. Він відкрився в 1868 році, мав сорок санаторних номерів і водолікарню з двадцятьма купальними ваннами. А призначався для літнього відпочинку угорського королівського двору. Пізніше заклад облюбувала австрійська аристократія з Відня. Нині в санаторії лікуються переважно українські громадяни від десятків хвороб, в основному тих, що пов’язані з розладом шлунково-кишкового тракту. В 1999 році на базі санаторію відкрили нове відділення — з реабілітації ліквідаторів аварії на ЧАЕС, повідомляє Василь ЗУБАЧ, Ужгород.
У Шосткинській колонії попереджено втечу ув’язнених
Спробу залишити місце позбавлення волі здійснили двоє злочинців, один з яких, 1981 року народження, отримав строк за крадіжку, а інший, 1978 року народження, — за згвалтування. Рано вранці вони залишили відділення соціальної адаптації колонії й вибрались на дах будівлі, що межує із зовнішньою огорожею виправної установи, звідки хотіли перебратися за її периметр. Та ув’язнені не взяли до уваги, що в колонії встановлені сучасні засоби охорони об’єкта, які відразу дали знати персоналу про спробу втечі. Отож, не встигли в’язні опинитися на забороненій для них території, як відразу побачили біля себе озброєну охорону. Замах на втечу кримінальній парочці може обійтися дуже дорого. За такі дії Кримінальним кодексом України передбачено покарання у вигляді позбавлення волі від 5 до 8 років, які будуть додані до тих строків, які вже мали ув’язнені. Як повідомив старший помічник прокурора Сумської області з питань нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах Володимир Свічкар, за останні чотири роки це вже була третя спроба втечі з виправних установ Сумщини, й усі вони для втікачів виявились невдалими, повідомляє Сергій ХАНІН, Суми.