Земляки Пустовойтенка радять йому не поспішати
Між керівництвом Народно-демократичної партії і дніпропетровською обласною парторганізацією виникли серйозні розбіжності з приводу підготовки до виборів Президента України. Про це на прес- конференції у Дніпропетровську повідомив обласний лідер НДП і заступник глави облдержадміністрації Петро Кравченко. За його словами, дніпропетровські партійці не згодні з рішенням Політради НДП, яка рекомендувала голову партії Валерія Пустовойтенка на висунення кандидатом у Президенти України. Цей крок у найбільшій обласній організації народних демократів вважають «поспішним і недоцільним» відразу з кількох причин. По-перше, зазначив П. Кравченко, судячи з заяв керівництва Верховної Ради і представників парламентської більшості, вже найближчим часом можна чекати серйозного просування у реалізації політичної реформи, один з варіантів якої передбачає обрання Президента парламентом. По-друге, у Конституційному Суді чекає свого вирішення питання про те, другим чи все ж першим, після прийняття Конституції України, є нинішній термін перебування Л. Кучми на посаді Президента. І, нарешті, нагадав П. Кравченко, НДП разом з іншими центристськими партіями свого часу підписала договір про висунення єдиного і узгодженого кандидата на пост Президента України. «Якщо це буде лідер нашої партії, — додав він, — то ми із задоволенням підтримаємо його кандидатуру. Але поки не варто бігти попереду паровоза...» Свою думку про передчасність висунення кандидатури В. Пустовойтенка дніпропетровські партійці спробували відстояти на засіданні Політради НДП. Однак, повідомив П. Кравченко, «ми виявилися у меншості, хоч нас підтримали певні впливові члени партії». Земляки В. Пустовойтенка, проте, упевнені у своїй правоті — довести її вони, судячи з усього, спробують на з’їзді НДП повідомляє Вадим РИЖКОВ, «День».
Словацький посол про візовий режим і НАТО
У переддень засідання українсько-словацької робочої групи з питань регіонального співробітництва між країнами, яке проходитиме сьогодні в Ужгороді, Житомирщину відвідала офіційна делегація на чолі з Надзвичайним і Повноважним Послом Словаччини Василем Грівною. Відверто кажучи, тло для цих відвідин не виглядало райдужним: з одного боку, протягом останніх трьох років товарообіг між суб’єктами господарювання цієї країни й поліського краю збільшився в 2,5 разу, але з другого — питома вага підприємств Словацької Республіки в загальному обсягу експортно-імпортних та інших операцій області з країнами Європи складає не більше 2%, а словацькі інвестиції в регіон надходили тільки один раз в сумі $4,3 млн. Було це у 2001 році, коли тоді ще державною компанією «Східно-Словацькі енергетичні заводи» був викуплений контрольний пакет акцій ВАТ «Енергопостачальна компанія «Житомиробленерго». (До речі, вказана вище сума до цього часу викликає в місцевих спостерігачів жваві коментарі, які вказують на те, що таким чином виходить, що при продажу цього пакету весь портфель акцій оцінювався приблизно у $8 млн., у той час, як вартість тільки основних фондів останньої визначалась цифрою щонайменше в десятки мільйонів доларів США. — Авт. ). Кореспондент «Дня» поцікавився в пана В.Грівні перспективою країни щодо її вступу в НАТО, й у відповідь почув, що Словаччина дуже сподівається на позитивне вирішення запитання на наступному Стамбульському саміті цієї організації. Однією з переваг такого перебігу подій, на його думку, буде те, що, отримавши більші гарантії своєї безпеки, країна стане привабливішою для потужних іноземних інвесторів. Водночас він висловив сподівання, що з поліпшенням економічної ситуації в Україні та, відповідно, зменшенням кількості українців, якi бажають шукати легальний і нелегальний заробіток в Словаччині, для громадян України буде пом’якшено візовий режим для в’їзду до неї, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День».
Є що пригадати
«Я дуже вдячний за той позитивний імідж, який був створений Центральній виборчій комісії зусиллями ЗМІ». З такими словами звернувся до журналістів голова ЦВК Михайло Рябець, презентуючи учора книгу «Центральна виборча комісія. Віхи становлення та розвитку». Майже 600-сторінкове видання, випущене накладом в три тисячі примірників, містить статті, доповіді, виступи та інтерв’ю голови ЦВК, що вийшли впродовж останніх шести років. Основна частина матеріалів книги — передруки з періодичних видань, серед яких, до речі, й інтерв’ю Михайла Рябця газеті «День» від 29 листопада 2001 року. Найважчими періодами в історії Центрвиборчкому його голова назвав президентські вибори 1999 року, а також всеукраїнський референдум 2000-го. «Серйозні проблеми створювало те, що наше законодавство змінювалося прямо під час виборів», — зазначив М.Рябець. Варто відзначити, що статті та інтерв’ю, передруковані з газет, досить різнопланові за тематикою, деякі з них взагалі присвячені особистому життю Михайла Михайловича, його родині тощо. Хоча, як в черговий раз підтвердив на презентації пан Рябець, Центрвиборчком не раз і не два за свою історію опинявся під перехресним вогнем критики. Всі як один представлені в книзі матеріали — позитивної тональності, зауважує Володимир СОНЮК, «День».
СНІД «молодшає»
Протягом останніх восьми років у Вінницькій області, за даними обласної санстанції, від СНІДу померло 42 особи. З кожним роком хвороба прогресує. Так, лише за останні 10 місяців поточного року зареєстрували 138 інфікованих. Це найбільше за весь час. Всього зареєстровано 645 ВІЛ-інфікованих, з них семеро дітей, яких народили хворі батьки. Загалом СНІД на Вінниччині дуже молодий. 75% інфікованих — це люди до 30 років. Водночас в області не вирішено ряд питань, пов’язаних з лікуванням та профілактикою захворювання. За словами Віктора Курданіна, лікаря-епідеміолога з питань СНІДу обласної СЕС, будь-яку роботу зупиняє не лише традиційна відсутність грошей, а навіть нерозуміння місцевою владою небезпеки, пов’язаної зі СНІДом. Так, обласна рада погодилась затвердити програму боротьби зі СНІДом на 2002—2003 роки, але в її фінансуванні відмовила, повідомляє Мирослава СОКОЛОВА, Вінниця.