Пам’ятник Леніну викупили та встановили
Загроза здоров’ю громадян найвіддаленішого від Хмельницького міста Славута з’явилася з того боку, з якого її щонайменше чекали. Однак вона не залишилася поза увагою наглядової інстанції. «На «старий» п’єдестал встановили «нову» скульптуру Леніна. Без жодного дозволу. Тому до міської ради відправлено припис, аби вирішила питання в законному порядку», — повідомив вчора для «Дня» міськрайпрокурор Василь Мушинський. Він рішуче вимагає, аби було негайно усунуто грубе порушення чинного законодавства про містобудування. До встановленого без відповідного інженерного обґрунтування «кам’яного гостя» заввишки 4,2 метра йдуть невпинним потоком представники підростаючого покоління і «правих» сил, аби крейдою та фарбою «висловити» йому свою «увагу». Відвідують його й місцеві комуністи, яких підозрюють у самочинстві. Буде лихо, якщо впаде на когось. До речі, таке вже було в новітній історії Славути. Вранці місто прокинулося — побачило руїни на місці, де стояв «вождь світового пролетаріату». Тоді райпарторганізація КПУ в цьому вгадала чийсь лихий задум. Відтак протиставила руйнівникам свою монолітну згуртованість і готовність до самопожертви. В результаті подвірного обходу зібрала гроші, купила нового «Ілліча» в збанкрутілому колгоспі сусіднього Ізяславського району за готівку. Встановити ж його на п’єдестал у законному порядку тоді не вдалося. Тому «Ілліч» пролежав три роки на приватному подвір’ї одного з партактивістів. Наразі прокурор чекає, що на найближчій сесії міськради депутати розглянуть припис. Очікуються гострі дебати, повiдомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».
Із сотні добровольців вибрано шестеро
Їх у Закарпатті було рівно сотня. Наразі, за повідомленням військового комісара Ужгородського об’єднаного міськрайонного комісаріату Васила Чаварги, відібрано шестеро добровольців. Вони проходитимуть службу у військових частинах миротворчих сило ООН в Іраку. Нині претенденти перебувають на двомісячному навчанні на Яворівському полігоні під Львовом, повідомляє Василь ЗУБАЧ, Ужгород.
Швидкісний потяг зв’яже Україну з Угорщиною
Держсекретар Міністерства економіки і транспорту Угорщини Дюла Гаал на зустрічі з керівництвом Закарпатської ОДА повідомив, що з 14 грудня між Чопом і Будапештом буде рухатися прямий швидкісний потяг «інтер-сіті», якому дали назву закарпатської ріки — «Латориця». На зустрічі Д. Гаала з губернатором І. Різаком також йшлося про можливість транспортування угорських вантажів від українсько-угорського кордону до Києва залізничним транспортом, а також розбудову автомагістралі М3, яка зв’язує Україну з Угорщиною... Досі, аби доїхати з Чопа в Будапешт, доводилося робити дві пересадки і витрачати зайві гроші. Переїзд на «інтер-сіті» «Латориця» обійдеться українцям у 14,8 євро у вагонах другого класу, 24 євро — у вагонах першого класу. Для наших громадян зберігаються всі пільги, якими вони користуються на теренах України, повідомляє Василь ЗУБАЧ, Ужгород.
Хабар як вияв... вдячності
Трохи більше ніж 2 балами за 5-бальною шкалою оцінили мешканці Сум загальний рівень надання медичних послуг у місті під час соціологічного опитування, проведеного місцевим Центром дослідження регіональної політики. Опитавши 300 респондентів, ініціатори дослідження з’ясували, що 74,5 відсотка з них впродовж останніх 3-х років давали в закладах охорони здоров’я хабарі. 23 відсотки опитаних робили це з примусу, для 24 відсотків респондентів це була життєва необхідність, а 26,6 відсотка сумчан сказали, що то був не хабар, а прояв вдячності лікарям за виконану роботу. 57,8 відсотка респондентів твердо переконані, що рівень надання медичних послуг прямо залежить від вартості отриманого лікарем подарунка. При цьому, відповідаючи на запитання щодо проблем, які потребують першочергової уваги місцевої влади, найбільше число опитаних (49 відсотків) зазначили... нещадну боротьбу з корупцією, повідомляє Сергій ХАНІН, Суми.
Перший бар’єр подолано
Успішно виступила жіноча збірна України з гандболу на першому етапі першості світу, що триває в Хорватії. Вже в перші два ігрові дні українкам довелось зустрітись з основними суперницями по групі — збірними Норвегії та Румунії, які входять до світової гандбольної еліти. Норвежок наші дівчата перемогли у впертій боротьбі — 30:29, а з румунками зіграли унічию — 28:28. Потім, не знижуючи темпу, збірна України послідовно «розправилась» зі збірними Тунісу, Аргентини, Японії та, зайнявши перше місце в своїй групі, вийшла на наступний етап, де продовжить боротьбу за чемпіонські медалі. А задача-мінімум для нашої команди — потрапити до першої п’ятірки, що гарантує участь у Олімпійських іграх 2004 року.